10 / 3 829

Peugeot představuje vůz s elektrickým a hybridním pohonem


Na ženevském autosalonu 2019 značka Peugeot představuje ve světové premiéře koncepční hybridní vůz 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, který je předobrazem této nové produktové řady.

Vývojem koncepčního vozu 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED odvozeného od radikálního fastbacku Peugeot 508 Hybrid byl pověřen tým inženýrů divize Peugeot Sport. Tento koncept high performances / low emission nabízí mimořádné výkony, jakých dosud žádný Peugeot nedosáhl, a současně se pyšní elegantním sportovním vzhledem.

Peugeot Sport inside
Peugeot má již nyní v produktové nabídce vozy dosahující vynikajících výkonů: verze GT nebo GTi a v blízké budoucnosti HYBRID a HYBRID4. Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered jde ještě dál. Je předzvěstí rozvoje nové řady výkonných vozů využívajících elektromotor.

Technologická výkonnost
Inženýři divize Peugeot Sport spojili sílu tří motorů (benzínový PureTech 200 k, elektromotor o výkonu 110 k vepředu a elektromotor o výkonu 200 k vzadu), dva druhy energie a pohon 4x4 a dosáhli neobyčejné akcelerace při maximálním točivém momentu 500 Nm.

Úžasné výkony se snoubí s výhodami dobíjecího hybridu. Baterie 11,8 kWh přináší obrovské úspory a umožňuje dojezd ve 100% elektrickém režimu až 50 km (WLTP).

V režimu Sport funguje společně energie spalovacího motoru a elektromotoru až do rychlosti 190 km/hod a za všech okolností zaručuje skvělou akceleraci. Značka Peugeot tak přináší neuvěřitelné potěšení z jízdy, a to i s novým přísnějším standardem emisí CO2.

Sportovní jízda pro náročné
K nádhernému vzhledu karoserie přispívá i speciálně vytvořený šedý odstín „Selenium“, jenž se díky perleťovým částicím mění podle světla, které na něj dopadá. Zpětná zrcátka s kryty z uhlíkových vláken jsou symbolem nadčasového sportovního charakteru.

Peugeot i-Cockpit® přizpůsoben instinktivnímu výkonu
Nová sedadla „confort-fit“ s čalouněním v provedení kůže a Alcantara® s prošitím v odstínu Kryptonite a černý Onyx. Každá část kabiny včetně střechy byla speciálně vytvarována, sloupky čelního skla, dveří a zadního postranního okénka jsou potaženy Alcantarou®.

Volant je stále zploštělý, ale nyní je i on potažený Alcantarou® v kombinaci s prvky z uhlíkových vláken. V horní části je ozdobný prvek tvořený třemi proužky PEUGEOT SPORT ENGINEERED a prošitím kombinujícím odstín Kryptonite a černý Onyx.

Dojem dokonalosti dotváří i specifický design dotykového kapacitního 10" HD displeje a 12,3" obrazovky vyvýšeného přístrojového panelu.

#UNBORING THE FUTURE je příslibem vzrušující budoucnosti. A protože elektromotor může být také synonymem čisté radosti, zrodil se záměr vyvinout modelovou řadu zaměřenou na výkon.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků