10 / 3 590

Pět hvězdiček Euro NCAP pro nový SEAT Arona

9.11.2017 |  Štítky: Seat | SUVSEAT tím znovu potvrzuje vysokou úroveň bezpečnosti všech svých modelů. Nový SEAT Arona je dalším novým členem produktové řady SEAT, který je součástí největší produktové ofenzivy v historii španělské značky, jež dosud přinesla modernizovanou modelovou řadu Leon, novou generaci modelu Ibiza a první SUV Ateca. V roce 2018 bude uvedeno na trh velké SUV.
Dosažení pěti hvězdiček v prestižních a nezávislých testech bezpečnosti Euro NCAP je nyní náročnější, protože v poslední době došlo k jejich výraznému zpřísnění. Organizace Euro NCAP podrobuje vozidla, nově uvedená na trh, celé řadě testů, jejichž podmínky průběžně zpřísňuje. Například pro spolehlivé testování ochrany dětí se při nárazových testech používají figuríny, které simulují děti ve stáří od 6 do 10 let. Náročnější jsou také čelní nárazové zkoušky nebo test bočního nárazu do sloupu pod úhlem 75 stupňů. Kromě uvedených kritérií se zvětšil rozsah druhů figurín, používaných v těchto testech. Díky jejich optimalizovanému senzorovému vybavení a anatomické stavbě je možné simulovat podmínky reálných nehod s ještě lepší věrností.
 
Nový SEAT Arona dosáhl vynikajících výsledků v každé oblasti bezpečnostních testů Euro NCAP, a to zejména v oblastech ochrany cestujících a chodců. Výjimečné jsou rovněž asistenční systémy modelu Arona. V této oblasti si zvláštní zmínku zaslouží především efektivita funkce autonomního nouzového brzdění AEB (Autonomous Emergency Braking) a systému Front Assist. Použitím radarové techniky společně s nejnovějšími verzemi systémů ABS a ESC dokáže tento systém detekovat nejen ostatní vozidla, ale i chodce, a reagovat na ně. V případě potřeby dokáže vůz zabrzdit nejbezpečnějším a nejrychlejším způsobem.
 
Nárazové testy Euro NCAP jsou od roku 2016 mnohem náročnější nejen v oblasti aktivní, ale i pasivní bezpečnosti. Nový SEAT Arona je nyní vybaven bezpečnostními pásy s předpínači a omezovači síly na sedadlech vpředu i vzadu. Předpínače přitahují bezpečnostní pás, aby v okamžiku nárazu těsně přiléhal k tělu sedící osoby v oblastech trupu a pánve, čímž je zaručena nejlepší možná ochrana pro dospělé cestující i děti. SEAT Arona má ve své sériové výbavě úchyty Isofix a Top Tether na zadních sedadlech, omezovač rychlosti jízdy, třetí opěrku hlavy vzadu, systém pro upozorňování na nepřipnutý bezpečnostní pás na všech sedadlech a šest airbagů.
 
Nový SEAT Arona, jehož výroba probíhá v Barceloně na základě nové platformy MQB A0, jde v oblasti bezpečnosti mnohem dál nad rámec požadavků, stanovených organizací Euro NCAP. V nabídce výbavy pro tento model proto nechybí sériově dodávaný asistent pro rozjezd do kopce, automatické ovládání světlometů, multikolizní brzda, systém pro sledování tlaku v pneumatikách a funkce pro denní svícení. Na přání jsou k dispozici další systémy, jako například adaptivní tempomat, funkce pro upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání, asistent pro sledování slepého úhlu a parkovací asistent pro podélná i kolmá parkovací místa.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků