10 / 3 916

Opel Vivaro třetí generace

24.1.2019 |  Štítky: Opel | elektrický pohon | elektromobily | užitkové vozy

Opel Vivaro vnese svěží vítr do rychle rostoucího trhu dodávkových automobilů střední třídy.

Opel Vivaro si díky více než milionu prodaných exemplářů od roku 2001 vybudoval skvělou reputaci jako dodávka i mobilní kancelář. V budoucnosti bude Opel odpovědný za globální vývoj lehkých užitkových vozů pro celý koncern PSA.

Vivaro se bude vyrábět jako skříňová dodávka, jako Crew Cab verze s kabinou pro 6 osob s odděleným nákladovým prostorem, jako podvozek pro speciální nástavby, osobní minibus Combi. Namísto dosavadních dvou se nové Vivaro bude nabízet ve třech délkách karoserie: 4,60 m, 4,95 m a 5,30 m. S maximálním objemem nákladového prostoru 6,6 m3 má Vivaro nové generace užitečné zatížení až 1400 kilogramů, což je o 200 kg více, než měl model předchozí generace.

Zvýšila se i povolená hmotnost přívěsu: Maximální hodnota brzděného přívěsu činí 2500 kg, což je o půl tuny více, než doposud. Jen výška vozu je o něco menší – u většiny verzí činí jen 1,90 m.

Stabilitu a bezpečnost na nezpevněném povrchu – blátě, písku a sněhu – zaručuje systém regulace trakce IntelliGrip. Opel bude už od počátku nabízet Vivaro nové generace i s pohonem všech kol 4x4.

Pohodlný přístup do nákladového prostoru zaručují široké zadní a boční posuvné dveře. Mimořádně praktické jsou posuvné boční dveře s elektrickým ovládáním: Stačí pohyb nohy před senzory a boční dveře se samočinně otevřou. Tuto komfortní funkci má Vivaro v nové generační podobě vůbec poprvé.

Kabina Opelu Vivaro nové generace nabízí komfort plně srovnatelný s moderním osobním vozem. Jízdu zpříjemňují inovativní systémy, jako např. head-up displej, panoramatická couvací kamera se záběrem 180°, výstražný asistenční systém Forward Collision Alert s funkcí nouzového brzdění Automatic Emergency Braking a tempomat. Díky ergonomickému konceptu jsou všechny ovládací prvky v optimálním dosahu řidiče.

Bezpečnost zvyšuje široká škála asistenčních systémů jako například zařízení pro udržování jízdního pruhu, systém čtení dopravních značek, systém monitorování únavy řidiče a mnoho dalších.

Pro usnadnění parkování může Vivaro nové generace mít ultrazvukové senzory v náraznících. Tyto senzory se využívají také pro monitorování mrtvých úhlů vnějších zpětných zrcátek. 

K provozní efektivitě a komfortu přispívají i nejmodernější motory a převodovky, jako je např. 8-stupňová automatická převodovka.

Už v roce 2020 nabídku efektivních motorů rozšíří plně elektrický pohon. Opel tím zahájí elektrifikaci svého portfolia lehkých užitkových vozů.

První vozy se objeví v autosalonech prodejců značky Opel už koncem léta.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků