10 / 3 590

Opel Combo Van vybojoval prestižní titul IVOTY

20.9.2018 |  Štítky: Opel | užitkové vozy

Nový Opel Combo Van získal prestižní titul „International Van of the Year 2019“ (IVOTY), tedy „Dodávka roku 2019“, udělovaný v segmentu lehkých užitkových vozů.

Porota, složená z 25 odborných novinářů z 25 evropských států, udělila modelu Opel Combo 127 bodů, což je výrazně více, než vybojoval druhý v pořadí Mercedes Sprinter, který získal jen 92 bodů. Rozhodujícími triumfy Opelu Combo Van byly vysoký požitek z jízdy, inovativní asistenční systémy a výhodná ekonomika provozu této dodávky, která Opelu přinesla titul IVOTY už potřetí od založení ankety v roce 1992! Nový Opel Combo byl vyvinut v rámci koncernu Groupe PSA a byl optimalizovaný podle potřeb a požadavků zákazníků značky Opel.

Odborná porota vyzdvihla komplexní škálu asistenčních systémů modelu Opel Combo Van, kam patří např. indikátor přetížení nebo kamerový systém zaručující vynikající výhled z kabiny – díky druhé kameře v pravém vnějším zpětném zrcátku je dokonale potlačen tzv. mrtvý úhel. Opel Combo Van bodoval také systémem ochrany boků karoserie „Flank Guard“. 

Novinářská porota IVOTY svoje hodnocení shrnula do verdiktu: „Nové dodávky koncernu PSA přesvědčují v každé ohledu. Přinášejí skutečné inovace, jsou moderní, pohodlné a mají spoustu vyspělých bezpečnostních technologií. Při jízdě poskytují požitek z řízení, mají velmi dobré jízdní vlastnosti bez obvyklých omezení užitkových vozů. Profesionálním zákazníkům nabízejí širokou škálu karoserií a motorů. Jde zjevně o nový referenční model ve světě lehkých dodávkových automobilů.“ 

Vysoká efektivita v každém směru 
Combo Van představuje naprostou špičku v segmentu díky zcela nové architektuře, vynikajícímu využití obestavěného prostoru a širokému spektru asistenčních systémů.

Od začátku prodejů bude Opel Combo k dispozici v celé řadě verzí. Základem jsou modely s pěti sedadly, dvojicí posuvných bočních dveří a nákladovým prostorem odděleným přepážkou. Do promyšleně řešeného nákladového prostoru je možné naložit dvě euro-palety, a to i do verze s kratším rozvorem! A mimořádně dlouhé předměty (prkna, štafle, trubky…) je možné přepravovat i šikmo nastojato díky na přání montovanému výklopnému zadnímu dílu střechy.

Nový dodávka Opel Combo Van má premiéru na autosalonu užitkových automobilů IAA v Hannoveru.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků