10 / 3 835

Opel Astra příští generace se bude vyrábět v Rüsselsheimu

28.6.2019 |  Štítky: Opel | skladové vozy

Podpis dohody s Radou zaměstnanců a zástupci IG Metall uvolnil investice Groupe PSA do mateřského závodu automobilky Opel v Rüsselsheimu – tak, jak to předpokládal strategický plán PACE!.

Další rozvoj továrny bude podle tohoto plánu stát i na výrobě modelu Astra příští generace, jehož produkce se spustí v roce 2021.

Astra je tradičně jedním z nejoblíbenějších modelů značky Opel. Model příští generace, který bude využívat platformu EMP2 skupiny PSA, bude z továrny v Rüsselsheimu vyjíždět i v elektrifikované verzi. Toto rozhodnutí bylo umožněno dalším zlepšením efektivity a konkurenceschopnosti závodu. V Rüsselsheimu se i nadále bude vyrábět také vlajková loď značky Opel – model Insignia.

„Pro továrnu v Rüsselsheimu je to velmi důležitý krok kupředu. Tato investice umožní práci ve dvou směnách a zajistí udržitelnou budoucnost závodu,“ říká Michael Lohscheller, ředitel automobilky Opel.

Dohoda se sociálními partnery umožňuje zaměstnancům ve výrobě narozeným v roce 1963 a dříve zařadit se do programu částečného odchodu do důchodu. Dobrovolný program bude znovu otevřen pro zaměstnance pracující ve výrobě automobilů. Podle dohody bude také v následujících letech zaměstnáváno v Rüsselsheimu 120 nových učňů ročně.

„Tyto kroky ukazují odhodlání všech zúčastněných stran dosáhnout výsledku, který je přijatelný a funkční pro všechny zúčastněné strany. Rüsselsheim bude i nadále hrát důležitou roli v rámci celé průmyslové skupiny Groupe PSA,“ dodává Lohscheller.

„Zvyšování konkurenceschopnosti, efektivity a kvality je součástí DNA skupiny Groupe PSA a závod v Rüsselsheimu dosáhl významných úspěchů ve všech těchto oblastech,“ říká Yann Vincent, viceprezident divize Výroba a dodavatelské řetězce skupiny Groupe PSA.

Opel Astra, který je v současné době vyráběn v Ellesmere Port (Velká Británie) a Gliwicích (Polsko), je stěžejním pilířem modelové škály značky Opel už od roku 1991, kdy byl představen jako nástupce modelu Opel Kadett. Astra získala prestižní evropskou cenu „Automobil roku 2016“. Bestseller značky Opel se v Rüsselsheimu vyráběl už v letech 2009 až 2015.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků