10 / 3 877

Odpočítávání pro nový model CUPRA Formentor

25.6.2020 |  Štítky: Cupra

Nový model CUPRA Formentor stojí krátce před svým uvedením na trh.

První model, vyvinutý výhradně pro značku CUPRA, vyjede na silnice na podzim. Výroba bude probíhat na montážní lince 2 v závodě Martorell.

Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA, testoval tento týden vozy Formentor v podnikovém areálu v Martorellu za doprovodu Jordiho Geného, závodního jezdce značky CUPRA a mistra světa v závodech cestovních vozů. Testovací jízdy se uskutečnily za dodržení všech nezbytných opatření pro ochranu zdraví. Současně jimi bylo zahájeno odpočítávání do spuštění výroby tohoto nového modelu, který se objeví na silnicích na podzim.

Po březnové světové premiéře modelu CUPRA Formentor a prezentaci nové rodiny modelů CUPRA Leon na únorovém slavnostním otevření sídla CUPRA Garage plánuje společnost CUPRA pokračovat v realizaci dalších kroků v rámci svého rozvoje. První model, vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA, bude vyráběn na montážní 
lince 2 v závodě Martorell. 

Wayne Griffiths zdůraznil, že „Formentor je prvním modelem, zkonstruovaným výhradně pro značku CUPRA. Tento model reprezentuje rozhodující okamžik v realizaci našeho cíle získat si srdce automobilových fanoušků na celém světě. Po slavnostním otevření sídla CUPRA Garage a prezentaci modelu CUPRA Leon značí Formentor začátek vzrušujícího období, v němž se stane pilířem značky“.

Inovace a sofistikovanost 
CUPRA Formentor, první 100% model CUPRA, bude u prodejců k dispozici od podzimu s širokým výběrem motorů včetně zážehové jednotky o výkonu 310 k. Od roku 2021 bude následovat externě nabíjitelná hybridní verze (PHEV) s celkovým výkonem hybridní soustavy 245 k a dojezdem cca 50 kilometrů v režimu výhradně elektrického pohonu.

Tento velmi hospodárný crossover kombinuje DNA značky CUPRA s nejmodernější technikou, úchvatným a podmanivým vnějším designem, interiérem s individualizovanými detaily a vyspělými, vysokovýkonnými mechanickými komponenty. Formentor, pojmenovaný po významném mysu na ostrově Mallorca, disponuje nejnovějšími technologiemi v oblastech konektivity a bezpečnosti, mezi něž patří například nový informační a zábavní systém s 12“ displejem a nejinovativnějšími asistenčními systémy.

CUPRA Formentor je proto modelem, který snoubí sofistikovanost, inovace a zážitky z dynamické a intuitivní jízdy. Nový model CUPRA Formentor vstupuje do stále oblíbenějšího segmentu CUV (Crossover Utility Vehicle), jehož růst bude podle prognóz pokračovat i v následujících letech. 

Úspěšná iniciativa
Během prvního zápasu na stadionu Camp Nou byla představena iniciativa „Vyhrajme tento zápas společně“, kterou připravila značka CUPRA ve spolupráci s klubem 
FC Barcelona. Fanoušci z celého světa, kteří zaslali fotografie zachycující, jak z domova povzbuzují svůj tým, byli během zápasu virtuálně přítomni a dávali hráčům při jejich návratu na stadion jasně najevo svou vřelou podporu.

Značka CUPRA obdržela od spuštění této iniciativy 15. května více než 25 000 fotografií od fanoušků z celého světa. Fanoušci klubu FC Barcelona mohou i nadále zasílat své fotografie na oficiální webovou stránku CUPRA.
 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků