10 / 3 914

Oddělení Jaguar Classic uvede svůj nový program Reborn na Techno-Classica Essen show

7.4.2017 |  Štítky: Jaguar

Divize Jaguar Classic poprvé uvede jeden z restaurovaných vozů E-TYPE ze svého programu Reborn na Techno-Classica Essen show. Prvních deset zrenovovaných modelů E-TYPE je již v prodeji přímo z dílny Jaguar Land Roveru a jeho oddělení, které se zaměřuje na klasické vozy.

Program E-TYPE Reborn představuje kompletní servis od divize Jaguar Classic, která nabízí zákazníkům možnost zakoupit si sběratelské vozy E-TYPE přímo od původního výrobce vozidla. Značka Jaguar uvedla svůj program Reborn na základě již úspěšně fungujícího programu od Land Roveru pro modely Land Rover Series I a Range Rover Classic. Tyto vozy budou v Essenu také k vidění.

Každý E-TYPE v programu Reborn je zcela zrenovován podle původní tovární specifikace z roku 1960. Absolutní autenticitu vozů zajišťují kromě jedinečného přístupu k restaurování modelů také záznamy a originální kresby, které vlastní Jaguar Heritage Trust, a desítky let zkušeností týmu. Díly Jaguar Classic pro renovované vozy jsou konstruovány tak, aby zajistily maximální kvalitu a dlouhou životnost jednotlivých částí.

„Spuštění programu Reborn je velmi povzbuzující pro další vývoj oddělení Jaguar Classic. E-TYPE je ikonický sportovní vůz všech dob, proto jsme rádi, že můžeme dát nový život těmto klasickým automobilům a nabídnout je náročným zákazníkům po celém světě. Zdroje a informace dostupné pro odborné techniky Jaguar Classic jsou bezkonkurenční, což zaručuje nejvyšší míru autentické restaurace modelů E-TYPE, jaká je vůbec možná,“ řekl Tim Hannig, Director Jaguar Land Rover Classic.

První vozidlo, které projde kompletním procesem Reborn, je kupé s pevnou střechou Series I v barvě Opalescent gunmetal grey. Původně byl vůz exportován do Kalifornie v květnu 1965 a najel 78 000 před uchováním v roce 1983. Vůz si zachoval svoje číslo karosérie, motor a převodovku, přičemž všechny tyto součásti byly zrestaurovány techniky z Jaguar Classic.

Technici se snaží o to, aby se co nejvíce částí z původního vozidla pokud možno zachovalo nebo zrekonstruovalo a opravilo podle zadávací dokumentace. Všechny díly, které jsou zničené a nejsou opravitelné, se nahrazují novými z dílny Jaguar Classic. Části karoserie se v případě koroze vytvářejí na míru tak, aby kultovní vzhled E-TYPU byl co nejvíce zachován. Tým věnuje velkou pozornost detailu, což se vztahuje i k znovuvytvoření správného typu bodového svařování při montáži těchto panelů.

Řada vylepšení z novějších vozů E-TYPE může být začleněna do obnovy vozu za příplatek na přání zákazníka, včetně vylepšeného chlazení, plně synchronizované převodovky (v případě, že ji model původně nemá) nebo brzdových třmenů Series 2.

Ceny jednotlivých vozů od Jaguar Classic závisí na konkrétní specifikaci.

Specifikace vozů Jaguar E-TYPE

  • Původní výroba: 1961 - 1968 (Series 1) 
  • Motor: 198 kW (269 koní), 3781cc nebo 4235cc, řadový šestiválcový motor 
  • Převodovka: čtyřstupňová manuální převodovka, s pohonem zadních kol 
  • Brzdy: kotoučové brzdy s posilovačem předních a zadních kol 
  • Maximální rychlost: 240 km/h 
  • Zrychlení z nuly na 96,5 km/h: 7 sekund

Jaguar E-TYPE byl uveden v roce 1961 na autosalonu v Ženevě a stal se hitem. Díky jeho designu a výkonu s maximální rychlostí 240 km/h se stal ikonou motorismu a kultovním sportovním vozem své generace. Popularita E-TYPU přilákala takové hvězdy jako Steva McQueena, George Besta, sira Jackieho Stewarta, Brigitte Bardot nebo Franka Sinatru. Závodní úspěchy pak ještě podtrhli Graham Hill, Jackie Stewart, Roy Salvadori a Briggs Cunningham. Více než 56 let od svého debutu je stále ikonickým silničním vozem a vítězem závodů.

  • Jaguar Classic nabízí na prodej deset kompletně zrenovovaných vozů E-TYPE Series 1 ze své dílny v Coventry. První kupé E-TYPE Series 1 z roku 1965 se 4,2litrovým motorem se představí právě na Techno-Classica Essen show.
  • Výstava probíhá do 9. dubna.
Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků