10 / 3 917

Ocenění pro Audi

8.2.2018 |  Štítky: Audi

 
„Best Cars 2018“: Audi A5 Sportback je nejlepším modelem střední třídy
Ve 42. ročníku čtenářské ankety „Best Cars“, pořádané odborným časopisem auto motor und sport, zvítězilo Audi A5 Sportback (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 6,5 – 4,1*; kombinované emise CO2 v g/km: 149 – 106*) v kategorii „střední třídy“. Pětidveřové kupé obsadilo první místo v segmentu na základě zisku většiny hlasů. Ocenění převzal Peter Mertens, člen představenstva společnosti AUDI AG, zodpovědný za technický vývoj, koncem ledna ve Stuttgartu. Značka se čtyřmi kruhy kromě toho obsadila třikrát druhé místo – s modely Audi A3 v kompaktní třídě, Audi A8 v luxusním segmentu a Audi Q7 v kategorii „velká SUV/terénní vozidla“. Audi A1 bylo třetí mezi malými vozy, stejně jako Audi A6 ve „vyšší střední třídě“. Čtenáři vybírali celkem z 385 modelů z celého světa, rozdělených do jedenácti kategorií.
V rámci vyhlášení výsledků ankety „Best Cars“ bylo navíc předáno ocenění Paula Pietscheho. V této soutěži obsadila značka Audi druhé místo se systémem traffic jam pilot v novém Audi A8. Ocenění se jménem Paula Pietscheho, spoluzakladatele vydavatelství Motor Presse Stuttgart, je udělováno od roku 1989 za inovativní technická řešení v automobilové oblasti.
(leden 2018)
 
„Luxury Car of the Year“: Audi A4 oceněno portálem Cars.com
Odborníci předního digitálního portálu o automobilech Cars.com vyhlásili Audi A4 na mezinárodním autosalonu NAIAS (North American International Auto Show) v Detroitu „luxusním vozem roku“ („Luxury Car of the Year“). U modelu střední třídy chválili především jeho mnohostrannost, jízdní dynamiku, velkorysý interiér s nejvyšší kvalitou zpracování a luxusní výbavu. Uznání se dostalo také nabídce vícero karosářských variant – od Audi A4 Limuzína přes sportovní Audi S4 (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 7,9 – 7,5*; kombinované emise CO2 v g/km: 179 – 170*) až po Audi A4 allroad (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 6,8 – 4,9*; kombinované emise CO2 v g/km: 154 – 127*), které kombinuje terénní vlastnosti s variabilitou kombi. V oblasti ovládání přesvědčilo Audi A4 digitálním panelem přístrojů Audi virtual cockpit, orientovaným na řidiče, a sériově dodávaným systémem Audi smartphone interface, který rozšiřuje výbavu o Apple Car Play a Android Auto s obvyklým uživatelským prostředím chytrých telefonů. Ke komfortu i bezpečnosti cestujících přispívají asistenční systémy, jako je sériově dodávaná funkce Audi pre sense city a na přání dodávaný adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go nebo asistent pro jízdu v dopravní koloně.
(leden 2018)
 
Edmunds CES Tech Driven Awards 2018: Dvojnásobné ocenění pro Audi
Značka Audi obdržela v soutěži Edmunds CES Tech Driven Awards ocenění „Most Innovative Automaker“ (Nejinovativnější výrobce automobilů) a „Most Innovative Infotainmentsystem“ (Nejinovativnější informační a zábavní systém). Ocenění převzali na veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas Thomas M. Müller, vedoucí oddělení Elektrika/Elektronika ve společnosti AUDI AG, a Alfons Pfaller, vedoucí vývoje v oblasti Connected Car/Infotainment (síťově propojený automobil/informační a zábavní systémy) ve společnosti AUDI AG. Edmunds, vedoucí portál pro prodej automobilů v USA, a CES oceňují v rámci této soutěže inovační myšlení a progresivní techniku v automobilovém průmyslu. Podle odborné poroty byl pro vítězství Audi jako nejinovativnějšího výrobce automobilů rozhodující systém Audi AI traffic jam pilot. Nové Audi A8 je prvním sériově vyráběným automobilem na světě, který byl vyvinut pro vysoce automatizovanou jízdu na úrovni 3. Na dálnicích a víceproudých silnicích pro motorová vozidla se stavebně oddělenými protisměrnými jízdními pruhy přebírá systém řízení vozidla v popojíždějící dopravě s rychlostí jízdy až 60 km/h. V nové vlajkové lodi debutovaly také funkce (remote) parking pilot a remote garage pilot. Zaparkování vozidla je s těmito funkcemi mimořádně komfortní, protože luxusní limuzína samočinně zajede na podélné nebo příčné parkovací místo, resp. do garáže, a také z parkovacího místa nebo garáže dokáže vyjet. Značka Audi obdržela ocenění „Most Innovative Infotainmentsystem“ (Nejinovativnější informační a zábavní systém) za digitální panel přístrojů Audi virtual cockpit a systém MMI. Porotu přesvědčilo přehledné grafické řešení, komplexně řešený systém ovládání a intuitivní procházení v menu. Kromě toho se pochvaly dočkalo rozhraní pro chytré telefony Audi smartphone interface, které prostřednictvím vstupu USB propojí kompatibilní zařízení Android a iOS s informačním a zábavním systémem vozidla.
(leden 2018)
 
„10Best Trucks & SUVs 2018“ podle časopisu Car and Driver: Audi Q7 zvítězilo ve své kategorii
Americký časopis Car and Driver podruhé v řadě vyhlásil Audi Q7 nejlepším středně velkým luxusním SUV („Best Mid-Size Luxury SUV“) ve své anketě „10Best Trucks & SUVs“. Porota ocenila praktičnost, jízdní dynamiku, inovativní techniku a konektivitu velkého SUV. Interiér nabízí prémiový komfort pro sedm osob. Panoramatické skleněné střešní okno zaplavuje interiér světlem, audiosystém Bang & Olufsen s prostorovým zvukem ve formátu 3D vytváří zážitky z poslechu jako v koncertním sálu. Vrcholem nabídky je zcela digitální panel přístrojů Audi virtual cockpit, u něhož může řidič nastavit různé režimy zobrazení pro navigační funkci a informační a zábavní systém. Rozsáhlou nabídku završují početné asistenční systémy – od sériově dodávaných systémů Audi pre sense basic a Audi pre sense city až po Audi side assist, který upozorňuje na vozidla v oblasti slepého úhlu a dodává se na přání. Audi Q7 je v USA nabízeno s motorem 3.0 TFSI V6 a s dvoulitrovým zážehovým čtyřválcem. Oba agregáty jsou kombinovány s trvalým pohonem všech kol quattro a osmistupňovou převodovkou tiptronic.
(leden 2018)
 
„Auto Bild Sportscars roku 2017“: Vítězství pro Audi RS 3 Limuzína
Pošestnácté uděloval odborný časopis Auto Bild Sportscars ocenění „Sportscars roku“. Hlasování čtenářů vyneslo modelu Audi RS 3 Limuzína (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 8,4 – 8,3*; kombinované emise CO2 v g/km: 191 – 188*) s 30,43 procenta hlasů celkové vítězství v kategorii „sériově vyráběné malé a kompaktní vozy“. Kompaktní model RS předvádí vynikající sportovní výkony díky motoru 2.5 TFSI o výkonu 400 k, nejvyšší rychlosti až 280 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy – a to vše za doprovodu charakteristického zvuku pětiválce. Ocenění byla předána v rámci akce Race Night na 50. ročníku veletrhu Essen Motor Show. Na výběr bylo celkem 110 automobilů z testů a reportáží, zveřejněných v uplynulých dvanácti vydáních časopisu. Ocenění bylo uděleno v 15 kategoriích.
(prosinec 2017)
 
* Hodnoty spotřeby paliva a hodnoty CO2 se liší podle zvolené výbavy
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků