10 / 3 916

Nový vůz se zvýšenou karosérií se bude jmenovat Rolls-Royce Culliman

15.2.2018 |  Štítky: Rolls-Royce | SUV


 
Dnes je čekání téměř u konce, Rolls-Royce potvrdil, že nový automobil se bude jmenovat Cullinan.
 
„Toto jméno jsme používali jako jméno celého projektu již před několika lety,“ komentuje Torsten Müller-Ötvös, výkonný ředitel Rolls-Royce. „Je to jméno, které se k novému vozu hodí ze všech nejvíce. Cullinan je automobil s jasným zaměřením, jakým je dokonalá kvalita a preciznost, stejně jako vzhled, který dává zcela nový pohled na možnosti opravdového luxusu. Je to podobné jako s diamantem Cullinan, což je největší broušený diamant světa. Také je dokonalý, a současně vyčnívá nad všechno ostatní.“
 
Již samotný příběh, jak tento nový Rolls-Royce přišel ke svému jménu, je ukázka dokonalosti. Stejně jako diamant, rovněž Rolls-Royce Cullinan prošel fascinujícím příběhem. Od žhnoucích pouští Afriky a Středního východu až po mrazivé sněhy za polárním kruhem; od travnatých roklí skotského pohoří Highlands po obrovské kaňony Severní Ameriky. Designéři, inženýři i řemeslníci a umělci společnosti Rolls-Royce vytvořili, otestovali a vyladili k dokonalosti tento unikátní automobil tak, aby eliminovali všechny možné chyby a zajistili, že se s lehkostí dostane kamkoliv.
 
„Inspirací pro nás byly epické procesy trvající mnoho tisíc let, které vytvořily diamant Cullinan. Toto jméno je ztělesněným příslibem mnoha tváří našeho nového automobilu. Řeč je o trvalosti a absolutní pevnosti schopné odolat velkým tlakům; je ztělesněním unikátnosti a vzácnosti, stejně jako průkopnického a dobrodružného ducha. Odkaz Charlese Rollse a inovativnosti sira Henryho Royce je jasně patrný v absolutním luxusu, ať už pojedete kamkoliv,“ pokračuje Müller-Ötvös.
 
Cullinan je druhým vozem Rolls-Royce postaveným na základě zcela nově vyvinutého hliníkového prostorového rámu „Architecture of Luxury“.
 
Müller-Ötvös uzavírá: „Řečeno zcela jednoduše, jméno Cullinan je dokonalé a oslnivé.“

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků