10 / 3 916

Nový stylový Ford Edge má co nabídnout

6.12.2018 |  Štítky: Ford | SUV

Nový Ford Edge je technicky nejvyspělejší SUV v nabídce značky Ford. Přináší ještě vyšší úroveň komfortu i dynamiky.

Nabízí rozsáhlou paletu asistenčních technologií. Některé z těchto technologií mohou zabránit nehodě nebo zmírnit její následky. Jedná se například o systém samočinné aktivace brzd po nárazu, asistent vyhýbacího manévru nebo adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go a adaptivním vedením v jízdním pruhu.

Ford nabízí nový Ford Edge mimo jiné ve stylovém provedení Titanium, sportovně pojatém ST-Line a luxusním Vignale. Konektivitu zajišťuje zabudovaný modem FordPass (pro ČR až koncem příštího roku) a systém SYNC 3 s osmipalcovou dotykovou obrazovkou.

V nabídce výbavy nechybějí luxusní položky jako konfigurovatelný digitální přístrojový štít, vyhřívání předních i zadních sedadel a volantu, odvětrávání předních sedadel nebo bezdrátové dobíjení telefonů.

Inteligentní SUV pro inteligentní svět
Nový Ford Edge nabízí soubor vyspělých asistenčních technologií, nazvaný Ford Co-Pilot360. Jednotlivé systémy zvyšují ochranu posádky, pomáhají při parkování a přispívají k tomu, aby byla každá jízda bezpečnější. Adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go a vedením uprostřed jízdního pruhu samočinně udržuje bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozu až do zastavení a zároveň pomáhá udržovat vůz uprostřed jízdního pruhu. Nová funkce Stop & Go umožňuje vozu brzdit až do úplného zastavení s vynaložením až 50 procent maximálního brzdného účinku.

Nový asistent vyhýbacího manévru vyhledává pomocí radaru pomalu jedoucí nebo stojící vozidla. V případě hrozící srážky pomůže řidiči provést vyhýbací manévr impulsem do řízení.

Automatická aktivace brzd po nárazu omezuje riziko dalšího střetu. Jakmile dojde k nárazu, v brzdovém systému se automaticky vyvine tlak střední intenzity. Tím se vůz zpomalí a omezí se nebezpečí zranění cestujících nebo dalšího poškození automobilu.

K asistenčním technologiím, které díky kamerám, radarům a ultrazvukovým senzorům usnadňují řidičům nového Fordu Edge život, patří také adaptivní světlomety, hlídání mrtvých úhlů, asistent dálkových světel, inteligentní omezovač rychlosti, upozornění na opuštění jízdního pruhu, předkolizní asistent s detekcí chodců a rozpoznávání dopravních značek. 

Komfortní interiér s online připojením
Zabudovaný modem FordPass Connect promění nový Ford Edge v pojízdný Wi-Fi Hotspot až pro 10 zařízení. Mezi další zajímavé funkce patří zobrazení polohy vozu, stav vozu, dálkové ovládání zámků, dálkové startování. 

Nový Ford Edge dále nabízí plně konfigurovatelný digitální přístrojový štít, který umožňuje nastavit zobrazení rychloměru, otáčkoměru a provozních informací podle preferencí řidiče. Zvolit lze také barvu grafiky, a to v jednom ze sedmi odstínů. V nabídce komfortní výbavy nechybí velkoplošné panoramatické střešní okno. Na upravené středové konzole se objevuje nový otočný volič samočinné převodovky, který má menší nároky na prostor než tradiční páka.

Kultivovaná síla
Inteligentní pohon všech kol zvyšuje jistotu ovládání zejména na kluzkém povrchu. Nepřetržitě měří přilnavost jednotlivých kol a podle potřeby mezi ně rozděluje hnací sílu. V novém Fordu Edge má premiéru zdokonalená verze této technologie s funkcí AWD disconnect. Ta využívá jistý druh umělé inteligence a pracuje s údaji z desítek senzorů po celém voze.

Nový motor 2.0 EcoBlue bi-turbo se vyznačuje příznivým průběhem točivého momentu v nízkých otáčkách, kultivovaným projevem a plynulou, lineární akcelerací. Motor dosahuje nejvyššího výkonu 175 kW. Dodává se v kombinaci s inteligentním pohonem všech kol a novou osmistupňovou samočinnou převodovkou. Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 začínají na 6,8 l/100 km.

Široká nabídka variant
Nový Ford Edge bude evropským zákazníkům nabízen jako luxusní model Vignale, stylový Titanium a velkoryse vybavený Trend, popřípadě jako sportovně stylizovaný Edge ST-Line.

Od uvedení modelu Edge na evropské trhy v roce 2016 si tento model pořídilo již více než 34 000 zákazníků.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků