10 / 3 914

Nový SEAT Arona TGI v Paříži

1.10.2018 |  Štítky: Seat | CNG | SUV

SEAT na Pařížském autosalonu odhalí první SUV na světě s pohonem na stlačený zemní plyn. 

Nový ekologický model na CNG představuje další krok v programu vývoje vozidel španělské značky, která disponují nejmodernější technikou a dokazují, že zvyšování ochrany životního prostředí nemusí být spojeno s menším potěšením z jízdy.

Pod kapotou
Nový SEAT Arona je poháněn tříválcovým motorem TGI 1,0 litru s 12 ventily. Nový motor bude sériově dodáván s šestistupňovou mechanickou převodovkou, která zvyšuje hospodárnost.

Arona TGI ohromí řidiče nejen svými vynikajícími ekologickými vlastnostmi, ale i pozoruhodnou jízdní dynamikou, kterou dokládají hodnoty nejvyšší rychlosti 172 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 12,8 sekundy.

Arona ve verzi na CNG je vybavena stejnými systémy jako verze 1.0 TSI na benzin, ale navíc zahrnuje komponenty, umožňující provoz na stlačený zemní plyn.

Arona TGI spaluje primárně zemní plyn. Vzhledem k tomu, že CNG neumožňuje spolehlivé spuštění motoru v mrazivém počasí, je motor modelu Arona TGI spouštěn při venkovních teplotách nižších než -10 °C s použitím benzinu. Jakmile dosáhnou vstřikovače zemního plynu provozní teploty, dojde k automatickému přechodu na okruh CNG.

Arona TGI používá benzin pouze jako alternativní palivo, které se kromě výše uvedeného spouštění motoru v mrazivých podmínkách uplatní až po vyprázdnění palivových nádrží na CNG. V režimu CNG ujet je možné ujet až 400 km. Poté motor automaticky přejde na spalování benzinu, jehož zásoba prodlouží dojezd o 160 km.

CNG je mnohem levnější než benzin, takže je nákladově mnohem efektivnější než tradiční paliva. CNG navíc nepodléhá neočekávaným výkyvům cen, protože se nejedná o ropný derivát. CNG je také mnohem efektivnější než nafta, benzin a dokonce i LPG.
a 1,5 litru benzinu.

Kontrolka na panelu přístrojů signalizuje, zda-li je vůz poháněn poháněn na benzin či CNG.

Nic nechybí
Široký výběr prvků výbavy na přání, včetně palety 68 různých barevných kombinací, umožňuje každému zákazníkovi vytvořit si jedinečný automobil podle vlastních představ.

SEAT, který již nabízí modely Leon, Ibiza a Mii s pohonem na zemní plyn, bude mít po zahájení prodeje modelu Arona TGI jednu z nejširších nabídek vozidel na CNG na trhu. SEAT Arona TGI bude na českém trhu k dispozici od února 2019.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků