10 / 3 810

Nový Peugeot Landtrek

20.2.2020 |  Štítky: Peugeot | SUV

Značka Peugeot představuje nový Peugeot Landtrek. Vůz řadící se do segmentu pickupů má za úkol posílit mezinárodní expanzi značky.

Peugeot Landtrek má vše, co je pro tento segment typické: tažnou kapacitu 3,5 t, schopnost jízdy v terénu, příslušné technologie, bezkonkurenční robustnost, snadnou opravitelnost, přičemž nabízí rozmanité způsoby použití. Díky svému pozoruhodnému stylu, výrazné modularitě a nebývalé velikostí nákladového prostoru odpovídá potřebám náročné klientely.

Odolný a spolehlivý

Na konstrukci vozu spolupracovala značka Peugeot velmi úzce s mnoha předními mezinárodními dodavateli. Zadávací podmínky značky se kromě atraktivního stylu soustředily i na robustnost vozu, pro vytvoření funkčního a odolného pracovního nástroje, který bude současně vhodný pro venkovní rekreační aktivity. Současně značka nepřistoupila na žádné kompromisy v otázkách spolehlivosti vozu, proto byly při testovacích jízdách najety 2 miliony kilometrů na všech terénech a za každého počasí.

Rozměry odpovídají standardům trhu: délka 533 cm u verze s dvojitou kabinou a 539 cm u verze s jednoduchou kabinou, šířka je 192 cm.

Zákazníci segmentu pick-upů P2 vyžadují skutečně velkou přepravní kapacitu a Peugeot Landtrek nabízí nejprostornější nákladový prostor!

Užitečné zatížení je ve všech případech více než 1 t a u některých verzí může dosáhnout dokonce 1,2 t. Kromě toho je nákladová část osvětlena LED diodami a je vybavena zásuvkou 12 V pro připojení příslušenství. Připomeňme, že povolená hmotnost přívěsu je 3 t, čímž vůz dokáže odpovědět na nejrůznější požadavky z hlediska užití.

K dispozici je i verze „Workhorse“ s jednoduchou kabinou, která může být v provedení bez zadního nárazníku a se zádí výklopnou do úhlu 180°, a je proto určená pro převážení extrémních a velmi dlouhých nákladů.

V koncesionářské síti Peugeot bude pro nový Peugeot Landtrek k dispozici celá řada příslušenství na míru, která jsou pro segment pick-upů velmi důležitá. Zákazníci si tak mohou přizpůsobit svůj Peugeot Landtrek dle potřeby. V nabídce jsou stupátka, tepelně tvarovaná vana nákladového prostoru, prosklená střecha, chromovaný oblouk, alarm, ochranné rohože... Celkem bude k dispozici více než 40 doplňků příslušenství!

Atraktivní moderní styl

Design exteriéru dodává vozu výraznou osobitost. Dokonale zapadá do současné produktové řady značky Peugeot a zahrnuje všechny její stylové principy: vertikální masku chladiče s logem Peugeot uprostřed a vertikální LED světla (v závislosti na verzi).

Styl hliníkových kol je převzat od ostatních vozů značky a je optimalizován tak, aby zaručoval vynikající odolnost při intenzivním používání: 4×4, jízda s velkou zátěží nebo po dálnici.

Interiér je přizpůsoben segmentu pick-upů, dvouramenný volant je převzatý z vozu Peugeot 3008 a 10" HD displej v horní části palubní desky se inspiroval od vlajkové lodi značky, Peugeotu 508.

Kabina na nejvyšší úrovni a vynikající pohodlí

Modularita zadní lavice je v segmentu P2 jedinečná, neboť nabízí možnost sklopení opěradla 60/40 nebo na 100 %. Opěradla po sklopení unesou zátěž 100 kg. Dvě upevnění Isofix dále zajišťují bezpečné zajištění dětských sedaček.

Vpředu je možné volit mezi dvěma samostatnými sedadly se středovou loketní opěrkou a trojmístnou lavicí Multiflex. Lavice Multiflex nabízí možnost sklopení středního opěradla, čím se vytvoří prostor pro loketní opěrku / pracovní stůl nebo sklopení středního a bočního pravého opěradla pro naložení objemných předmětů o hmotnosti až 75 kg.

Po sečtení kapacity nákladového prostoru a kapacity kabiny nezůstane takřka nic, co by nebylo možné odvézt. Malé předměty lze snadno uložit do přihrádek, jejichž celkový objem dosahuje 27 litrů. Do vozu se pohodlně vejde 6 cestujících (v závislosti na verzi). Přístup na palubu usnadňuje 7 držadel.

Připojený a technologický

Peugeot Landtrek nabízí komfortní výbavu nejnovější generace převzatou od SUV značky: pokročilou konektivitu (zásuvky USB / Bluetooth), automatickou dvouzónovou klimatizaci, 10" HD dotykový displej kompatibilní s Apple CarPlay ™ / Android Auto ™ a pevný disk o kapacitě 10 GB. Bezpečnost zajišťuje 6 airbagů a systém ESP.

Světla jsou stejně jako u ostatních vozů značky opatřena ve vyšších verzích vpředu i vzadu LED diodami.

Vůz může být vybaven jednou až čtyřmi kamerami pro usnadnění manévrování ve městě i mimo něj. Off-road kamera (ve zpětném zrcátku spolujezdce) a 360° panoramatický výhled poskytují řidiči podporu při překonávání překážek nebo projíždění úzkých cest. Kamery lze také nastavit tak, aby se při detekci překážek spouštěly automaticky.

Vhodné pro všechna použití a všechny terény

Nový Peugeot Landtrek nabízí řadu vhodných motorů přizpůsobených potřebám uživatelů, pro město, silnice, dálnice nebo do terénu:

  • Dieselový motor: objem 1,9 l, výkon 150 k díky 16ventilovému turbodmychadlu s variabilní geometrií. Točivý moment 350 Nm a šestistupňová manuální převodovka Getrag. Kombinovaná spotřeba motoru je 7,8 l / 100 km;
  • Benzínový motor: přeplňovaný agregát o objemu 2,4 l s výkonem 210 k a točivým momentem 320 Nm. Spojený s mechanickou převodovkou Getrag, nebo šestistupňovou automatickou převodovkou Punch s manuálním, sportovním nebo Eco režimem.

Nový Peugeot Landtrek splňuje veškeré základní charakteristiky pick-upů i díky vysoké linii bočních oken a vysoké světlé výšce (až 235 mm v závislosti na verzi) a je v nabídce s pohonem dvou, nebo čtyř kol.

Nový Peugeot Landtrek, který se dostane na trh na konci roku, bude splňovat požadavky segmentu P2, do něhož vnese odborné znalosti a know-how značky Peugeot.

Nejprve bude uveden na trhy v Latinské Americe a subsaharské Africe. Uvedení vozu na evropské trhy se nepředpokládá.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků