10 / 3 580

Nový PEUGEOT 508 - Radikální fastback

20.9.2018 |  Štítky: Peugeot

Nový Peugeot 508 mění vše. Je příslibem intenzivních zážitků. Díky svým příkladným jízdním vlastnostem, novým motorům a bohaté technologické výbavě se stává vlajkovou lodí posunu značky směrem k luxusnějším vozům.

„Nový Peugeot 508 je konečně zde! Po úspěchu našich posledních novinek a naší SUV ofenzívě, kterou zajistily modely Peugeot 2008, 3008 a 5008, jsme se při realizaci naší vize manažerského vozu Peugeot museli řídit stejným cílem: způsobit revoluci na trhu díky nabídce, která bude konkurenceschopná i s těmi nejlepšími značkami, a to v segmentu D hovoříme opravdu o nejlepších světových automobilkách. Peugeot 508 se více než kdy jindy prosazuje jako dokonalé ztělesnění našeho cíle, který jsme si stanovili již před několika lety: udělat ze značky Peugeot nejlepší značkou v rámci výrobců široké škály vozů vysoké kvality.“ Jean-Philippe IMPARATO, generální ředitel společnosti Peugeot.

Změna koncepce v náročném segmentu
Cíl designérů značky byl jasný: přejít od klasické čtyřdveřové siluety s odděleným zavazadlovým prostorem k pětidveřové karoserii, která v sobě spojuje prvky karoserií typu kupé a fastback.

Odvážný design 
Aerodynamické plynulé linie připomínají styl kupé. Mezi světlomety Full LED, které se přímo inspirovaly u nejnovějšího koncepčního vozu značky, Peugeot Instinct, se prosazuje šachovnicová maska chladiče. Uprostřed ní trůní logo lva a na nose kapoty je umístěno označení 508. Tvar karoserie dotvářejí úzké prosklené plochy odhalující bezrámové dveře.

Kabina s  řešením Peugeot i-Cockpit®
Zrak okamžitě upoutá velkolepá a velmi luxusní palubní deska. Systém Peugeot i-Cockpit® nabízí kompaktní volant, velký dotykový displej a vyvýšený přístrojový panel s dalším dispejem. Panel nabízí až 6 různých systémů zobrazení. Středový dotykový displej doplňuje sedm přepínačů ve tvaru klavírních kláves, kterými ovládáte rádio, klimatizaci, navigaci, nastavení parametrů vozu, telefon, mobilní aplikace a i-Cockpit® Amplify (nabízí režimy „Boost“ a „Relax“).

Vysoký komfort a špičková kvalita
Sedadlo řidiče (a u vyšších úrovní výbavy i sedadlo spolujezdce) získaly zdravotní certifikát AGR (Aktion für Gesunder Rücken – překlad: Akce pro zdravá záda) jako ocenění ergonomie a množství možností nastavení. Tyto možnosti jsou v závislosti na úroveň součástí příplatkové nebo standardní výbavy. Sedadla lze rovněž vybavit systémem osmi způsobů elektrického nastavení s možností uložení dvou nastavení do paměti. .

Panoramatické otevíratelné střešní okno vytváří velký otvor ve střeše.

Ohromující úroveň výbavy a podpůrných prvků řízení
Nový Peugeot 508 nabízí širokou škálu nejmodernějších podpůrných prvků řízení, kterými jsou například: systém nočního vidění, systém automatického brždění, aktivní varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, systém sledování pozornosti řidiče, přepínání dálkových světlometů, systém rozpoznání dopravních značek, aktivní systém sledování mrtvého úhlu a spoustu dalších. 

​Zcela nový systém nočního vidění (Night Vision) používá infračervenou kameru a umožňuje rozpoznat osoby a zvířata před vozem ve tmě nebo v podmínkách s nízkou viditelností. Systém funguje na dálku až 200–250 m.

Systémy využívající mobilní připojení nijak nezaostávají, protože nový Peugeot 508 můžete ovládat hlasem (prostřednictvím telefonu).

Účinnost a výkony
Nový Peugeot 508 je vybaven motory nejnovější generace PureTech a BlueHDi splňujících emisní normu Euro 6.c (6.2) s hodnotami emisí CO2 „Best in Class“. Všechny motory zohledňují nové technické požadavky postupu WLTP, jenž usiluje o harmonizaci homologované a reálné úrovně spotřeby vozů.

V nabídce jsou dva nové typy benzínových motorů, jejichž základem je motor 1,6 l PureTech a čtyři dieselové motory, jejichž základem jsou motory 1,5 l a 2,0 l BlueHDi.

Nový Peugeot 508 byl ve světové premiéře představen na ženevském autosalonu 2018 a na český trh přichází v září.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků