10 / 3 835

Nový Peugeot 208

25.2.2019 |  Štítky: Peugeot | elektrický pohon | elektromobily

Značka Peugeot odhaluje nový Peugeot 208 - elektrický, benzínový nebo naftový.​

Nový Peugeot 208 není inovativní jen svým designem, inovoval se také Peugeot i-Cockpit©. Vyvýšený přístrojový panel je nově v provedení 3D. Řada asistenčních systémů se rozrostla do úrovně obvykle vyhrazené pouze vyšším segmentům trhu.

#FUTURISTIC & YOUNG
Značka Peugeot, za kterou stojí 208letá historie, vstupuje do éry přechodu na nové energie a nabízí vzrušující a zároveň realistickou vizi budoucnosti: #UNBORINGTHEFUTURE.

„POWER OF CHOICE“
Nový Peugeot 208 je postaven na platformě poslední generace: CMP (Common Modular Platform). Tato nová platforma určená pro segmenty B a C doplňuje platformu EMP2 (Efficient Modular Plateform).

Jak vyplývá z názvu, platforma CMP je modulární z hlediska rozměrů a variant motorů. Dokáže pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie, takže si zákazník může zvolit mezi spalovacím (benzínovým/dieselovým) a elektrickým motorem.

Nový PEUGEOT e-208: e-motion 
Nový Peugeot e-208 je v nabídce hned od uvedení vozu na trh. Díky 100 % elektrickému motoru nabízí hbitost a stimulující zážitek z řízení:

- motor s výkonem 100 kW,
- tichý motor a nulové vibrace,
- technologické animace na centrálním displeji.

Nový Peugeot e-208 nabízí tři režimy řízení: eko, normal a sport.

K dispozici jsou rovněž dva režimy brzdění prostřednictvím převodové páky s příslušným typem regenerace baterie: mírný a vyšší.

Nový Peugeot e-208 nabízí nejlepší tepelný komfort na trhu:

- vysoce výkonné topné prvky (5 kW) napájené baterií o vysokém napětí, 
- tepelné čerpadlo a automatické nastavení teploty v prostoru pro cestující,
- vyhřívaná sedadla
- programovatelné přednastavení teploty prostřednictvím dotykového displeje nebo na dálku pomocí aplikace v telefonu MyPeugeot®. 

Nový Peugeot e-208 je vybaven baterií o velké kapacitě 50 kWh. Ta umožňuje dosáhnout dojezdu až 340 km podle certifikačního protokolu WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures) a 450 km podle NEDC (New European Driving Cycle). Tepelná regulace cirkulací kapaliny spojená s chladicím okruhem kabiny umožňuje rychlé dobíjení, optimalizovaný dojezd a vyšší životnost. Baterie má záruku 8 let nebo 160 000 km na 70 % kapacity.

Řešení dobíjení jsou flexibilní a přizpůsobené každodennímu používání. Jsou možné tři způsoby:

- přes klasickou domácí zásuvku nebo pro úplné nabití během 16 hodin přes zesílenou zásuvku Green Up™ Legrand® pomocí kabelu, který je dodáván společně s vozem,
- přes Wall Box: úplné nabití za 5 hodin 15 minut v případě třífázového proudu  (11 kW) nebo za 8 hodin v případě jednofázového proudu (7,4 kW),
- přes veřejnou rychlodobíjecí stanici: regulace teploty baterie umožňuje použít nabíječky 100 kW a dosáhnout dobití na 80 % během 30 minut.

Nový Peugeot e-208 nabízí i dálkové programovatelné nabíjení: přes displej navigace s připojením (Connected Navigation) nebo aplikaci v telefonu MyPeugeot®. Tento systém také umožňuje kdykoli spustit nebo zastavit dobíjení a zkontrolovat stav dobití.

Značka Peugeot připravila novou nabídku služeb, kterými podpoří přechod na nové zdroje energie. Tyto služby, vycházející ze tří principů, budou v nabídce souběžně s uvedením vozu nový Peugeot e-208 na trh:

Easy-Charge, neboli jak našim zákazníkům usnadníme přístup k jednotlivým řešením nabíjení,
Easy-Mobility, neboli jak za všech okolností zajistíme mobilitu našich zákazníků.
Serenity, neboli jak našim zákazníkům dodáme jistotu při seznamování se s vozem a umožníme  jim, aby si ho užívali v naprosté pohodě.

Nový Peugeot 208: kompatibilní s normami Euro 6.d 
Benzínové tříválcové motory o objemu 1,2 l:

- PureTech 75 S&S s manuální pětistupňovou převodovkou MAN5,
- PureTech 100 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6 nebo s  automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8,
- PureTech 130 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8.

 Dieselový čtyřválcový motor o objemu 1,5 l:

- BlueHDi 100 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6.

Nový Peugeot 208: elegantní a žádoucí design 
Vůz nové generace je delší, širší a nižší než současný Peugeot 208, jeho výrazný tvar evokuje díky plynulým čistým liniím sportovního ducha. Z profilu upoutá nový Peugeot 208 méně předsunutým čelním sklem umožňujícím použití delší tvarované kapoty.

Kromě standardních odstínů karoserie a střechy Black Diamond nabízí nový Peugeot 208 žlutou Faro, modrou Vertigo a červenou Elixir. 

Nový Peugeot 208: high-tech, high-touch
Nový Peugeot 208 se inspiroval koncepčním vozem Peugeot Fractal a přichází se zcela novou generací uspořádání interiéru Peugeot i-Cockpit®, které je již neodmyslitelnou součástí vozů Peugeot. Pořídilo si ho už více než 5 milionů řidičů.

Nový 208: inteligentní posun k vyšším kategoriím 
Nový Peugeot 208 je v nabídce v 5 verzích výbavy: Access, Active, Allure, GT Line a GT. 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků