10 / 3 590

Nový Opel Movano

16.5.2019 |  Štítky: Opel | skladové vozy | užitkové vozy

Nový Opel ​Movano je modernější a uživatelsky přívětivější než kdy předtím.

Nový styling přídě identifikuje Movano jako jasného člena modelové rodiny Opel. Četné asistenční systémy a technologie zajišťují bezpečnější a příjemnější užívání vozu. Mezi tyto pomocníky patří např. kamerový systém „Rear Vision“, takže řidič má vždy dobrý přehled o situaci za vozem. Bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu zvyšuje také funkce varování před mrtvým úhlem nebo před nechtěným vybočením z jízdního pruhu. Vynikající je také konektivita a infotainment, který je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto a má 7-palcový dotykový displej. Smartfony lze nabíjet bezdrátově. Movano je velkým hráčem v LCV portfoliu značky Opelu. Spolu s novými modely Vivaro a Combo Van má německá značka nejmladší flotilu LCV na trhu.

Nová dodávka Movano je k dispozici ve čtyřech délkách a třech výškách, s maximální hmotností až 4,5 tuny a se skříní pro nálad o objemu až 17 metrů krychlových. Zákazníci budou moci vybírat z celkem 150 různých továrně nabízených variant karoserie a nástaveb. V závislosti na verzi může Movano přepravit až pět europalet. Díky novým úchytům v bočních stěnách a LED osvětlení nákladový prostoru je skříň Movana ještě lépe využitelná.

Při prodejích 20 000 až 25 000 vozů ročně vzrostly prodeje řady Movano až o 40 procent v porovnání s rokem 2013. Nové, výkonnější, efektivnější a praktičtější Movano podtrhuje důležitost strategie růstu LCV Opel, která je součástí strategického plánu PACE! pro dosažení trvalé ziskovosti.

Špičková bezpečnost
Četné asistenční systémy, které jsou poprvé k dispozici v řadě Movano a které konkurence často vůbec nenabízí, činí jízdu z pohledu řidiče snazší a především bezpečnější. Dokonalý přehled podporuje systém varování před mrtvým úhlem a záďový kamerový systém „Rear Vision“. Stejně, jako v případě menší dodávky Opel Combo, také u Movana  speciální kamera ukazuje řidiči vše, co se děje kolem vozu. U dodávek s pevnou přepážkou mezi kokpitem a nákladovým prostorem se řidiči již nemusejí spoléhat pouze na vnější zpětná zrcátka - obraz se zobrazuje na 7-palcovém displeji. 

Varování před slepým úhlem zabraňuje nehodám s ostatními účastníky silničního provozu, například s cyklisty. Cyklisty a motocyklisty, které řidič ze svého místa občas nevidí ve zpětných zrcátcích, dokážou spolehlivě odhalit ultrazvukové senzory - pokud senzory zaregistrují něco v mrtvém úhlu, rozsvítí se ve vnějším zpětném zrcátku výstražný LED signál. 

Varování před nechtěným vybočením z jízdního pruhu se aktivuje při rychlostech přes 30 km/h. Pokud Movano začne neúmyslně opouštět jízdní pruh, systém řidiče varuje akustickým signálem a na palubním displeji se zobrazí varování.

Parkování usnadňují čelní a zadní senzory parkování. Při manévrování v rychlostech nižších než 12 km/h upozorní ultrazvukové senzory řidiče na překážky před a za vozidlem prostřednictvím akustických signálů a signálu na informačním displeji. 

Dalším důležitým systémem nového Movana je asistent jízdy v silném bočním větru. V takových situacích udržuje standardně dodávaný asistent vůz plně pod kontrolou citlivou aktivací ESP (řidič je o tom informován varovným signálem na informačním displeji). 

Pohodlí řidiče a spolujezdce zvyšují komfortní sedadla s nastavováním řady parametrů, na přání mají sedadla i nastavitelnou bederní opěrku.

Spousta verzí
Z výrobních linek bude sjíždět více než 150 různých verzí Opelu Movana – nabídka sahá od skříňových dodávek, podvozků a minibusů až po valníky, sklápěčky nebo speciální nástavby. Skříňová provedení mohou mít ložnou plochu dlouhou až 4,38 m a výšku nákladového prostoru až 2,14 m při objemu skříně až 17 m3. V závislosti na verzi činí celková hmotnost vozu až 4,5 tuny, maximální užitečné zatížení je 2,4 tuny. Movano je také výborným tažným vozidlem - dokáže tahat přívěsy o celkové hmotnosti až 3,5 tuny.

Moderní mobilní kancelář
Kokpit Opelu Movano je moderním pracovištěm se vším všudy. Nové Movano nabízí 22 odkládacích prostor o celkové kapacitě 104 litrů. K dispozici jsou ergonomicky umístěné přihrádky s víky i bez nich. Obzvláště praktická je odkládací schránka FlexTray na straně spolujezdce, která se vytáhne jako zásuvka. Ta pojme až 10,5 litrů a lze v ní uložit dokumenty formátu až A4.

Displej informačního systému a navigace je optimálně integrován do nově navrženého přístrojového panelu. V novém Movanu má premiéru přístroj Navi 50 IntelliLink, který je kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto a nabízí vynikající konektivitu. Smartfony mohou být připojeny přes Bluetooth nebo USB a pro nové Movano je k dispozici i systém bezdrátového nabíjení.

S přibližně 170 000 prodanými kusy je Opel Movano bestsellerem v E-segmentu užitkových vanů.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků