10 / 3 779

Nový Opel Combo Van vyjíždí na tuzemský trh

23.1.2019 |  Štítky: Opel | užitkové vozy

Opel přináší na český trh už 5. generaci svého kompaktního multifunkčního lehkého užitkového modelu Combo.

Jako skříňová dodávka byl Opel Combo Van vyvíjen s ambicí poskytnout nejnižší provozní náklady v segmentu, a to především díky nové architektuře, optimalizovanému prostorovému uspořádání mechanických komponentů a jedinečným technologiím.

Ve standardní výbavě základního modelu Combo Van 1.5 CDTI 55 kW/75 k nechybí systémy ESP, TCPlus, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, palubní počítač, výškově a podélně nastavitelný volant, neprosklené asymetrické zadní dvoukřídlé dveře, 6 kotvicích bodů v nákladovém prostoru nebo elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka.

Nový Opel Combo Van je dostupný ve standardní délce 4,40 metru, v delší verzi XL délky 4,75 metru a také jako prostorný model se zdvojenou kabinou Crew Cab s pěti sedadly a nákladovým prostorem odděleným pevnou stěnou.

Nová kompaktní dodávka Opel překonává naprostou většinu svých konkurentů objemem nákladového prostoru až 4,4 m3, užitečným zatížením až 948 kg (bez řidiče) a maximální přepravní délkou do 3440 mm pro podlouhlé předměty a materiál. Naprosto zásadní výhodou je, že šířka nákladového prostoru mezi podběhy kol je dostatečná pro naložení dvou europalet na šířku – to nezvládne téměř žádný konkurent. A zvlášť dlouhé předměty (např. prkna) lze naložit i nastojato díky výklopné klapce v zadní části střechy nákladového prostoru.

Opel Combo Van nové generace přináší i jedinečný prvek vybavení v tomto segmentu: Indikátor přetížení, který stlačením tlačítka umožňuje řidiči, aby se přesvědčil, že vozidlo není přetížené. Bílá LED signalizuje řidiči moment, kdy hmotnost nákladu překročí 80 procent povoleného užitečného zatížení.

Kromě toho nový Opel Combo Van přichází s dalšími inovativními technologiemi. Může být vybaven až 19 asistenčními systémy usnadňujícími jízdu, manévrování, přepravu nákladu a zvyšujícími bezpečnost i komfort posádky. Volitelný prostorový kamerový systém Surround Rear Vision podporuje řidiče a výrazně zlepšuje výhled ze skříňové dodávky nebo plně naloženého vozidla. Combo může být vybaveno i novým asistenčním systémem na ochranu boků Flank Guard s ultrazvukovými senzory, který pomáhá předcházet odření karoserie při manévrování ve stísněném prostoru.

Nový Opel Combo Van ve verzi Crew Cab umožňuje kombinovanou přepravu osob a pracovního vybavení. Má 5 sedadel v kabině (včetně řidiče), nákladový prostor oddělený pevnou stěnou. V případě potřeby lze zadní lavice sklopit a otevřít dvířka v dělicí stěně, takže velmi dlouhé předměty lze posunout až po sedadlo spolujezdce.

Pohodlná jízda: Špičkové technologie a komfort osobního automobilu
Úroveň komfortu posádky prakticky odpovídá osobní verzi Combo Life. Inovativní asistenční systémy jako Surround Rear Vision zaručují vynikající výhled řidiče a usnadňují jízdu, zejména s plně naloženým vozidlem. V takovém případě zprostředkovávají výhled pouze vnější zpětná zrcátka. Po zařazení zpátečky se obraz couvací kamery zobrazuje na barevném displeji s úhlopříčkou 5 palců, spolu s pomocnými vodícími čarami, usnadňujícími manévrování. Při jízdě vpřed systém zobrazuje na displeji oblast ve vzdálenosti 4 až 30 metrů za vozidlem. Druhá kamera namontovaná ve vnějším zpětném zrcátku na straně spolujezdce zlepšuje celkový přehled kolem vozidla. Po zapnutí směrových světel na straně spolujezdce se na displeji zobrazí obraz této kamery.

Dalšími asistenčními systémy jsou např. protikolizní výstražný systém, asistenční systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu, rozeznávání dopravních značek a mnoho dalších.

Komfort řidiče během jízdy dále zvyšují prvky jako vyhřívaná přední sedadla a vyhřívaný volant - jedinečný prvek v tomto segmentu a typický pro značku Opel.

Špičkové vlastnosti: Vitální a úsporné motory
Moderní celohliníkové motory 1.5 Diesel a 1.2 benzin plní limity přísné emisní normy Euro 6d-TEMP, která poprvé zohledňuje také měření emisí v reálném provozu RDE (Real Driving Emissions).

Špičkovým motorem je nový vznětový čtyřválec 1.5 Diesel o výkonu 96 kW, vybavený systémem Start/Stop. Standardně se montuje se 6-stupňovou manuální převodovkou. Kromě toho může být Opel Combo Van vybaven i nejmodernější 8-stupňovou automatickou převodovkou. Tato nová převodovka je k dispozici pro nejsilnější vznětový motor s výkonem 96 kW.

Dále může být Opel Combo Van poháněn motorem 1.5 Diesel o výkonu 75 kW se systémem Start/Stop.

Zákazníci, kteří preferují zážehové motory, si mohou Opel Combo Van objednat s motorem 1.2 Direct Injection Turbo o výkonu 81 kW.

V nabídce je také turbodiesel 1.6 CDTI, který se nabízí ve dvou výkonových variantách: 55 kW a 73 kW. Tyto spolehlivé čtyřválce jsou propojeny s manuálními 5-stupňovými převodovkami. Výkonější variantou je pak 1.6 CDTI 73 kW.

Combo Van nové generace představuje oproti předchozí verzi obrovský skok vpřed. Cena nového Opelu Combo Van začíná na 295 900 CZK bez DPH.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků