10 / 3 917

Nový Opel Combo Van: Prostorná dodávka s kompaktními rozměry a vynikajícími technologiemi

26.6.2018 |  Štítky: Opel

Nová dodávka Opel Combo Van vznikla s ambicí nabídnout uživatelům maximální účinnost při nejnižších provozních nákladech ve třídě. Dosahuje toho díky zcela nové konstrukci, promyšlené výbavě a výjimečným technologiím. Nový model Opel Combo Van se představí 19. září 2018 na autosalonu užitkových vozidel v Hannoveru. Nové Combo Van bude k dispozici v krátké verzi (délka 4,40 m) i dlouhé verzi (délka 4,75 m), přičemž obě mohou mít vpředu dvě či tři sedadla. K dispozici bude i prostorná kabina Crew Cab nabízející pět sedadel. 

Nový model Opel Combo Van přichází s inovativními technologiemi a s až 19 asistenčními systémy, které usnadňují a zpříjemňují jízdu, manévrování, manipulaci s nákladem a zvyšují komfort posádky. Na přání dodávaná parkovací kamera Permanent Rear View Camera1 slouží jako digitální zpětné zrcátko a výrazně zlepšuje výhled do prostoru za vozem. Další kamera umístěná ve zpětném zrcátku na straně spolujezdce zaručuje, že řidič se nemusí obávat překážek v mrtvém úhlu. Nový Opel Combo Van může na přání mít i systém ochrany boků vozu Flank Guard , který ochrání vůz při manévrování v nízkých rychlostech. Systém varuje řidiče před kolizí se sloupky, patníky, stěnami či jinými vozy. 

Vysoké užitečné zatížení, Opel Combo Van jako multifunkční dodávka
Označení Combo je už od roku 1987, tedy více než po čtyři generace, synonymem pro kompaktní multifunkční dodávku. První generace vycházela z modelu Opel Kadett, další dvě z modelů Opel Corsa, čtvrtá generace pak byla výsledkem spolupráce s automobilkou Fiat. Nová - pátá - generace vznikla na zcela nové platformě v rámci skupiny Groupe PSA, jednoznačného evropského lídra v segmentu užitkových vozů. Není tedy divu, že na trh přichází jeden z nejschopnějších automobilů.

Nová generace informačních a zábavních systémů zaručuje výjimečnou konektivitu na palubě. Systémy Multimedia Radio a Multimedia Navi Pro jsou kompatibilní s rozhraním Apple CarPlay a Android Auto a lze je snadno ovládat prostřednictvím 8-palcového barevného dotykového displeje. Zabudovaný navigační systém ve vyšších verzích výbavy obsahuje mapy Evropy a 3D navigaci, přičemž zobrazuje i aktuální dopravní situaci pomocí TMC (Traffic Messaging Channel). Díky tomu si řidič může vždy vybrat nejlepší trasu a dostat se do cíle bez toho, aby se musel zdržovat v zácpách.

Důležitým novým bezpečnostním prvkem je tzv. indikátor přetížení1. Tento systém po nastartování motoru automaticky zkontroluje zatížení vozu. Případně si řidič může po zmáčknutí tlačítka prověřit aktuální zatížení ještě během nakládání. Při dosažení 80 procent užitečného zatížení se rozsvítí bílé LED světlo, pokud zatížení překročí povolený limit, rozsvítí se oranžové světlo s vykřičníkem.
 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků