10 / 3 812

Nový model ŠKODA KODIAQ byl k vidění na finále Tour de France v Paříži

26.7.2016 |  Štítky: Škoda | SUV

​Při závěrečné etapě Tour de France přejela ŠKODA KODIAQ cílovou čáru jako první

Vítěz Tour de France z roku 1987 Stephen Roche je přesvědčen o tom, že nové SUV značky ŠKODA se na hrbolatém bulváru Champs-Elysées předvedlo v nejlepším světle. „ŠKODA KODIAQ poskytuje mimořádně velkorysý pocit prostornosti,“ říká Roche, který seděl za volantem. „Jede velice příjemně a velice precizně poslouchá všechny povely. ŠKODA KODIAQ mě při svém debutu na Tour velice bavila,“ říká Ir, který je také tváří české automobilky.

Jako dodavatel oficiálního vozu poskytla ŠKODA organizátorům Tour zhruba 250 organizačních a doprovodných vozů a dalších více než 50 týmových vozů. Jedním z vozů byl i "Red Car" – ŠKODA SUPERB v odstínu červená Corrida, sloužící při 21 etapách jako ředitelský vůz v čele závodu. V podobném vzhledu – s červeno-šedo-černou kamuflážní fólií – v poslední, 21. etapě, vedla peloton do cíle v Paříži ŠKODA KODIAQ.

Stephen Roche v rozhovoru: „Paříž je nezapomenutelná“

Pane Roche, finále Tour de France v Paříži jste zažil už mnohokrát – stále ještě pociťujete to lehké chvění, když jedete po Champs-Elysées?

Stephen Roche: Ano, jinak to ani nejde. Toto skvělé město, davy lidí, jásot – z toho mám prostě husí kůži. Paříž je nezapomenutelná. Vybavují se mi zase obrázky z roku 1987. V cyklistice neexistuje nic krásnějšího než finále Tour de France v Paříži. Tady v cíli z Vás veškerá námaha tří předešlých týdnů spadne. Tam jste pak už jen šťastný.

Letos jste v poslední etapě řídil mimořádný automobil. Jaké jsou Vaše dojmy?

Stephen Roche: Po celou dobu Tour vedl peloton „Red Car“, čili ředitelský vůz ŠKODA SUPERB. Je to skvělé auto – prostorné, komfortní a snadno ovladatelné. Překvapením pro mě ale letos bylo nové SUV ŠKODA KODIAQ. Bylo to vůbec první SUV, které A.S.O. schválila pro finále v Paříži. To je pro tento vůz mimořádnou poctou. ŠKODA KODIAQ poskytuje pocit extrémní prostornosti, jede velice příjemně a velice precizně poslouchá všechny povely. Řídit jej je obrovská zábava.

Jak jste jako tvář značky ŠKODA zažíval letošní Tour?

Stephen Roche: Po několik etap jsem jel ve voze ŠKODA SUPERB. Kromě toho jsem účinkoval při některých akcích s hosty – jeli jsme spolu na kole a sledovali Tour.

Jak na Vás zapůsobila ŠKODA jako sponzor Tour de France?

Stephen Roche: ŠKODA na mě zapůsobila naprosto profesionálním dojmem. Tým značky ŠKODA zahrnuje několik set lidí, a každý z nich přesně ví, co má dělat. Je prostě cítit těsně sepjetí značky s cyklistikou a její nadšení pro ni. Chtěl bych vyslovit i kompliment řidičům. Je velice těžké podpořit profesionály v pelotonu a nerušit je při tom.

Stephen Roche - krátký portrét

Je živoucí legendou. V roce 1987 vyhrál Stephen Roche jako první a dosud jediný Ir Tour de France. Na konci napínavého závodu, v jehož průběhu Žlutý trikot devětkrát změnil majitele, dorazil do cíle s náskokem 40 vteřin – druhého v pořadí, Španěla Pedra Delgada, předjel až v poslední časovce. V témže roce Roche vyhrál také Giro d’Italia a Mistrovství světa v silniční cyklistice. Kromě něj takového trojího vítězství dosáhl jen Eddy Merckx.

Nová ŠKODA KODIAQ

ŠKODA KODIAQ představuje počátek celosvětové SUV-ofenzívy české značky. Reprezentuje všechny silné stránky vozů značky ŠKODA – svébytný, charakteristický design, mimořádnou nabídku prostoru, vysokou funkčnost a ,Simply Clever‘-řešení.

S celkovou délkou 4,70 metru nabízí SUV se svými všestrannými přednostmi největší zavazadlový prostor ve své třídě a nabízí volitelně i třetí řadu sedadel. Široké možnosti konektivity, moderní asistenční systémy, progresivní infotainment – to jsou další přednosti modelu ŠKODA KODIAQ.

SUV české automobilky bude mít světovou premiéru 1. září 2016 v Berlíně. Koncem září letošního roku ŠKODA KODIAQ opět navštíví Paříž – jako exponát autosalonu ve francouzské metropoli. Na trh bude tento model uveden na počátku roku 2017.

Jméno KODIAQ se odkazuje na medvěda Kodiaka, který žije na stejnojmenném ostrově na jižním pobřeží Aljašky. Velikost, síla, cit pro rodinu a outdoorové schopnosti – medvěd a nové SUV značky ŠKODA vykazují společné charakterové rysy.

Poznámka redakce: pro fanoušky nejmoderních vozů a dalších auto moto novinek máme tip na zajímavý online magazín: Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků