10 / 3 810

Nový KAMIQ GT: Páté SUV značky ŠKODA pro čínský trh slaví svou premiéru

22.11.2019 |  Štítky: Škoda | SUV

Škoda AUTO v Číně rozšiřuje svou rodinu SUV modelů: Nová ŠKODA KAMIQ GT je druhé SUV kupé značky a podobně jako větší ŠKODA KODIAQ GT je dostupný exkluzivně pro čínský trh.

Český výrobce automobilů tak nyní na svém celosvětově největším trhu nabízí pět různých modelů SUV. Nový KAMIQ GT v sobě spojuje výrazný designový jazyk čínského městského SUV KAMIQ se sportovní elegancí kupé. Je určen na míru pro mladé čínské zákazníky orientované na životní styl s nezaměnitelným pocitem z jízdy, každodenní využití a emotivní design. Kompaktní SUV kupé je k dostání s motory 1,5 MPI 82 kW (111 PS) a 1,2 TSI 85 kW (115 PS). Nový KAMIQ GT se poprvé představil veřejnosti při příležitosti 17. ročníku mezinárodního autosalonu v Kuang-čou, který se koná až do 1. prosince.

Bernhard Maier, předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO, říká: „ŠKODA KAMIQ GT je naše druhé SUV kupé a současně druhý model, který nabízíme exkluzivně našim čínským zákazníkům. Čína je již devět let největším trhem značky ŠKODA a také trhem s největším podílem SUV. Proto je jen logické, že v Číně, jako jediné zemi na světě, nabízíme pět různých SUV a pokrýváme tak velmi široké pole zákaznických požadavků.“

Dr. Ralf Hanschen, prezident společnosti ŠKODA China, doplňuje: „KAMIQ GT je dynamické a elegantní SUV kupé určené mladým čínským zákazníkům. ŠKODA AUTO se výrazně orientuje na čínský trh a jeho zákazníky. Naše vize pro čínský trh je jasná: díky chytrým řešením zjednodušit zákazníkům život. Našim čínským zákazníkům dopřáváme vždy jen to nejlepší, a proto zde nabízíme více modelů SUV než na jiných trzích. Navíc se zaměřujeme nejen na auta, ale také na nové řešení mobility. ŠKODA AUTO DigiLab China, naše globální inovační centrum v Pekingu, vyvíjí služby a řešení mobility pro Čínu i mezinárodní trhy,“ dodává Dr. Hanschen.

Emotivní design karoserie a plynulá linie střechy ŠKODA KAMIQ GT nabízí dynamický vzhled, velkorysý prostor a praktické prvky výbavy. Pokročilá řešení mobility a moderní infotainment systém patří rovněž ke standardům výbavy. Za mladistvými a výraznými rysy vozu stojí tým designérů SAIC ŠKODA v Číně společně s týmem ŠKODA DigiLab v České republice. S výškou 1 606 milimetrů a délkou 4 409 milimetrů je o 19 milimetrů delší než KAMIQ. Nezměnila se šířka (1 781 milimetrů), ani rozvor (2 610 milimetrů). Městské SUV kupé se tak prezentuje jako kompaktní vůz a současně poskytuje pozoruhodný velkorysý prostor interiéru.  Zepředu působí ŠKODA KAMIQ sebevědomě a odhodlaně. Ostré rysy a avantgardní designové prvky dávají vozu moderní a atraktivní vzhled, který skvěle odpovídá vkusu mladých čínských zákazníků. Maska chladiče má výrazné svislé žebrování a po stranách přechází v krystalické LED světlomety s LED světly pro denní svícení. Společně evokují dojem síly a dynamiky. Velké horizontální otvory umístěné pod maskou i zdobné postranní lišty ve tvaru písmene L zvýrazňují sebevědomý vzhled. Plynulá linie střechy se mírně svažuje dozadu a jemně přechází v zadní spoiler. Ostře vedená boční linie vytváří trojrozměrný efekt a opticky ladí s výraznými lemy kol. V kombinaci s černě lakovanými sedmnáctipalcovými koly z lehké slitiny vzniká sportovní, dynamický vzhled, který perfektně zapadá do rušného městského prostředí. Dvoubarevná kola a krystalické logo s trojrozměrným efektem jsou už jen třešničkou na dortu. 

Dynamická záď a nová interpretace tvaru písmene C v zadních světlometech Zadní LED světla vozu KAMIQ GT s estetickými krystalickými strukturami zcela nově interpretují tvar písmene C, který je typický pro značku ŠKODA, a vytváří tak atraktivní prvek poutající pozornost. Výrazný nárazník se světelnou lištou podtrhuje expresivní design zádi vozu. Na bocích, stejně jako v přední části, umocňují moderní styling karoserie zdobné lišty ve tvaru písmene L. Na přání lze nový KAMIQ GT objednat se střechou v kontrastní barvě a s panoramatickou skleněnou střechou. Navíc je SUV kupé k dostání v nové metalické barvě Modern Gold. 

Prostorný interiér se sportovně dynamickým nádechem Moderně upravený interiér vozu KAMIQ GT nabízí díky pečlivému výběru barev, materiálů a povrchu povedenou kombinaci robustního vzhledu SUV a vzdušného, sportovně dynamického nádechu. Přístrojová deska je opatřena po celé své šíři kartáčovanou metalickou lištou. Exkluzivním detailem na straně spolujezdce je logo GT, které ladí s barvou vozu a vytváří atraktivní akcent. Řidič a spolujezdec sedí na sportovních sedadlech s integrovanými opěrkami hlavy, které poskytují vynikající oporu. Vyšité logo GT na opěrkách hlavy, horizontální pruhy a exkluzivní dekorativní prošívání podtrhují dynamický vzhled interiéru. Charakter vozu odpovídá volant, který umožňuje rychlé a spolehlivé ovládání všech funkcí vozu.

Dvě varianty výbavy, nejmodernější konektivita a infotainment systém součástí sériového standardu ŠKODA KAMIQ GT je dostupný ve variantách výbavy Ambition a Style. Zákazník má zároveň k dispozici praktická komfortní řešení, jako je automatická klimatizace Climatronic a bezklíčové odemykání a startování vozu KESSY. K tomu se připojují pokroková řešení konektivity, moderní osmipalcový display s infotainment systémem a WiFi-Carstickem, které splňují nároky mladých čínských zákazníků. Díky aplikacím Apple CarPlay, Baidu CarLife a MirrorLinkTM se s vozem bez problémů spojí chytré telefony. Sériová zadní kamera napomáhá parkovacím senzorům, ochranu cestujících při nehodě zajišťují také hlavové a boční airbagy. 

Dvě efektivní varianty motoru ŠKODA KAMIQ GT je k dispozici se dvěma moderními a efektivními benzinovými motory. Motor 1,5 MPI, vyvinutý v motorovém centru ŠKODA AUTO v České republice, má výkon 82 kW (111 k) a maximální točivý moment 145 Nm, dostupný je se šestistupňovou automatickou převodovkou. Motor 1,5 MPI má hliníkový blok, jehož nízká hmotnost přispívá k nízké spotřebě a dobré ovladatelnosti vozu. Variabilní časování ventilů upravuje otevírání a zavírání sacích ventilů. Kromě toho se do modelu KAMIQ GT dodává motor 1,2 TSI. Přeplňovaný čtyřválec o výkonu 85 kW (115 k) přenáší na přední kola maximální točivý moment 200 Nm prostřednictvím sedmistupňové automatické převodovky.

Od KODIAQu ke KAMIQu: Pět SUV v Číně Vedle nového modelu KAMIQ GT čítá rodina SUV značky ŠKODA na čínském trhu čtyři další modely. Prostorný, až sedmimístný KODIAQ, který v roce 2017 otevřel SUV ofenzivu, doplňuje exkluzivně pro Čínu elegantní varianta KODIAQ GT. Oba modely jsou dostupné s motory o výkonu až 162 kW (220 k). KAROQ je o 50 milimetrů delší než evropská verze a nabízí tak v čínském provedení ještě více místa a komfortu. K dispozici jsou motory 1,2 TSI 85 kW (115 k) a 1,4 TSI 110 kW (150 k). Městské SUV KAMIQ bylo vyvinuto speciálně pro čínský trh a od roku 2018 patří do SUV palety značky ŠKODA. S délkou 4 390 milimetrů je asi o 15 centimetrů delší než evropský model, představený v létě roku 2019, který předčí i objemem zavazadlového prostoru 463 až 1 510 litrů. KAMIQ má v Číně pod kapotou motor 1,5 MPI 82 kW (111 k). 

Každý čtvrtý vůz značky ŠKODA na světě se nyní dodává do Číny Již devět let je Čína největším trhem českého výrobce automobilů. V rekordním roce 2018 vzrostly prodeje o 4,9 procenta na 341 000 vozů, třetina z toho byly SUV modely. Celkem každý čtvrtý vůz ŠKODA se aktuálně dodává do Číny. Na budoucnost se ŠKODA a SAIC Volkswagen připravují do roku 2021 investicemi v přepočtu dvou miliard eur a provozováním nového ŠKODA AUTO DigiLabu China v Pekingu. V centru vývoje společnosti jsou atraktivní nové modely, zejména v segmentu SUV.  KODIAQ GT a KAMIQ GT jsou dva exkluzivní modely SUV pro čínský trh. ŠKODA plánuje pro Čínu vozy s alternativními pohony a navíc pracuje na chytrých řešeních, která mobilní život v budoucnosti ještě více usnadní a zlepší. Nové vozy a služby nabídnou zákazníkům strhující design, promyšlenou funkčnost a nekonvenční zážitek z mobility.

Nová laboratoř ŠKODA AUTO DigiLab China spolupracuje se začínajícími start-upy V dubnu 2019 byla v Pekingu otevřena digitální laboratoř ŠKODA AUTO DigiLab China. V novém inovačním centru se propojila značka ŠKODA s lokálními začínajícími podniky, aby společně pracovali na projektech. Síť se soustředí na oblasti mobility budoucnosti a digitalizace i na vývoj a implementaci nových obchodních modelů. Přitom se nová řešení mobility a služby nevyvíjejí jen pro čínský trh, ale také pro evropské a mezinárodní potřeby. Momentálně již probíhají některé pilotní projekty, jako jsou například „Care Driver“ a „Way to Go“.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků