10 / 3 916

Nový Ford Transit Custom – ještě více stylu, produktivity a techniky pro nejprodávanější dodávku ve své kategorii

22.11.2017 |  Štítky: FordNový Transit Custom navazuje na úspěch dosavadního modelu. Ten se stal v letech 2015 i 2016 nejprodávanějším modelem své třídy a vedení si udržuje i letos, když si od začátku roku do konce září připsal 86 400 prodaných kusů. Objednávky na nový Transit Custom začne Ford přijímat v prosinci a první zákazníci se svých vozů dočkají již začátkem roku 2018.

Transit Custom je poháněn vznětovými motory z nové konstrukční řady Ford EcoBlue. Nová úsporná varianta ECOnetic se vyznačuje emisemi pouze 148 g CO2/km, což odpovídá kombinované spotřebě 5,7 l/100 km.

Nový Transit Custom lze identifikovat podle nového vzhledu předních partií, jimž dominuje výrazná maska se třemi vodorovnými lištami. Nový interiér je ideální mobilní kanceláří, to díky nejlepší nabídce odkládacích prostor ve své třídě, zdokonalenému komfortu i ergonomii a novým možnostem konektivity, jako je komunikační a zábavní systém SYNC 3 nebo MyFord Dock. Jako první užitkový automobil na trhu může být Transit Custom vybaven inteligentním omezovačem rychlosti.

„Transit Custom je naprostým hitem už od uvedení na trh a touto novou verzí se posouvá ještě dál,“ řekl Hans Schep, ředitel divize užitkových vozů ve Ford of Europe. „Pečlivě jsme naslouchali zákazníkům a přivedli na trh dodávku, která je ještě stylovější, produktivnější a nabitá chytrými funkcemi.“

Na základě nové generace Transitu Custom vznikne také další významná inovace Fordu v užitkovém segmentu, Transit Custom Plug-in Hybrid (PHEV) s možností bezemisního provozu. Transit Custom PHEV je poháněn vyspělou hybridní soustavou. Cílem Fordu je dojezd v elektrickém režimu nejméně 50 km. Součástí hnací soustavy je také oceňovaný zážehový motor Ford 1.0 EcoBoost, který zde slouží k prodloužení dojezdu po vybití baterií. V prosinci letošního roku začnou provozní zkoušky této hybridní dodávky v Londýně.

Transit Custom přišel na trh v roce 2012 jako první z nové rodiny Transit, kam patří ještě Transit Courier, Transit Connect a Transit. Zasloužil se o to, že se Ford v roce 2015 stal znovu nejprodávanější značkou užitkových vozů v Evropě a pozici jedničky si od té doby stále drží.

V srpnu Ford oznámil, že v reakci na rostoucí zájem zákazníků rozšiřuje výrobní kapacitu modelů Transit, Transit Custom a Tourneo Custom. Kapacita výrobního závodu Ford Otosan v tureckém Kocaeli se díky investici 52 milionů USD (v přepočtu přibližně 1,13 mld. Kč) navýší o 40 000 vozů, na 330 000 ročně.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků