10 / 3 580

Nový Ford Focus získal maximálních pět hvězdiček za bezpečnost!

19.7.2018 |  Štítky: Ford

Nezávislá organizace Euro NCAP, zabývající se hodnocením bezpečnosti automobilů, udělila novému Fordu Focus maximálních možných pět hvězdiček. Nový Focus patří k prvním vozům, které Euro NCAP hodnotila podle nové zpřísněné metodiky.

Focus disponuje propracovanými funkcemi, které mohou zabránit střetu nebo zmírnit jeho následky. Jedním z nich je předkolizní asistent s detekcí chodců a cyklistů. Registruje všechny objekty nacházející se v jízdní dráze vozu nebo poblíž ní. Pokud hrozí srážka a řidič na varování nereaguje, systém začne automaticky brzdit. Nově rozpoznává také cyklisty a funguje i v noci.

Organizace Euro NCAP udělila Focusu vysoké skóre za ochranu dospělých cestujících (85 %) i dětí (87 %). Jedná se o jeden z přínosů zcela nové architektury C2, která má o 40 procent vyšší schopnost pohlcení energie čelního nárazu. Nosná konstrukce karoserie je z 33 procent tvořena různými druhy ultravysokopevnostních ocelí.

Za zkoušky, jež simulují boční střet mezi dvěma vozy a čelní střet s částečným překrytím, obdržel nový Focus maximální možný počet bodů.

Komfortnější, bezpečnější a přívětivější
Nový Ford Focus nabízí širší paletu pokročilých asistenčních technologií než jakýkoliv dosavadní model značky Ford. Pracují na bázi tří radarů, dvou kamer a 12 ultrazvukových senzorů. 

V případě dopravní nehody přijde ke slovu další nová funkce – automatická aktivace brzd po nárazu, jež omezuje riziko dalšího střetu. Jakmile dojde k nárazu, v brzdovém systému se automaticky vyvine tlak střední intenzity, čímž se vůz zpomalí a omezí se nebezpečí zranění cestujících nebo dalšího poškození automobilu.

Jako první model značky Ford na evropském trhu nabízí nový Focus také průhledový (head-up) displej. Širokoúhlá zadní kamera s úhlem záběru 180° přispívá k lepší orientaci řidiče při couvání a manévrování.

Systém hlídání mrtvých úhlů s upozorněním na přijíždějící vozidla ohlídá, zda se při couvání z parkovacího místa do silnice neblíží z některé strany jiné vozidlo. V takovém případě řidiče upozorní, ale nově také začne automaticky brzdit, pokud hrozí srážka a řidič na varování nezareaguje.

Nový Focus se již prodává jako pětidveřový hatchback, kombi a na vybraných trzích rovněž jako čtyřdveřový sedan. Vedle tradičních stupňů výbavy Trend a Titanium jsou v nabídce také sportovně stylizovaný Focus ST-Line a luxusní Focus Vignale. Ještě v průběhu letošního roku se k nim přidá crossover Focus Active.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků