10 / 3 580

Nový Ford Focus boduje ve všech směrech

28.12.2018 |  Štítky: Ford

Od základu nově navržený model Ford Focus získal od zahájení prodeje letos v létě již 12 prestižních ocenění včetně dvou titulů „auto roku“. Ke konci listopadu má na kontě již více než 42 100 prodaných kusů.

Přibližně každý šestý kupující nového Focusu si vybral modrou barvu Chrome nebo Desert Island. Nová osmistupňová samočinná převodovka je žádanější, než Ford původně předpokládal.

Nový Focus se vyrábí s využitím nejmodernějších technologických postupů v německém Saarlouis jako pětidveřový hatchback a kombi. Vedle zmíněné varianty ST-Line tvoří nabídku jednotlivé stupně výbavy, nazvané Trend, Titanium a Vignale. Objednávat již lze také crossover Focus Active, inspirovaný vozy kategorie SUV.

Předností nového Focusu si všímají média a organizace z celé Evropy. V Chorvatsku a ve Finsku byl vyhlášen autem roku 2019. Přínosy pro firemní klientelu, konkrétně hospodárnost motorů EcoBoost a EcoBlue, bezdrátové dobíjení chytrých telefonů či zabudovaný modem FordPass Connect, se odrážejí v zisku titulu Podnikatelské auto roku ve Španělsku, ve vítězství v kategorii Benefit cen Fleet Awards 2018 v České republice a rovněž v titulu Nejlepší vůz nižší střední třídy v britských BusinessCar Awards.

Nový Focus byl také vyhlášen nejlepším vozem kompaktní třídy v německé anketě Auto Zeitung Auto Trophy 2018 a nejlepším rodinným vozem v anketě 2018 Scottish Car of the Year Awards.

Nový Focus nabízí více vnitřního prostoru, kvalitní materiály a paletu nejvyspělejších asistenčních technologií, od adaptivního tempomatu s funkcí Stop & Go přes průběžné vedení uprostřed jízdního pruhu až po průhledový displej.

Nezávislá organizace Euro NCAP udělila novému Focusu maximální pětihvězdičkové hodnocení. Vůz byl přitom jako jeden z prvních posuzován podle nové, ještě přísnější metodiky.

Focus se dále probojoval mezi sedm finalistů evropské ankety Auto roku 2019, jejíž výsledky budou vyhlášeny v březnu 2019

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků