10 / 3 812

Nový crossover Ford Focus Active

23.11.2018 |  Štítky: Ford

Nový crossover Ford Focus Active přidává k přednostem nového Focusu také všestrannost inspirovanou vozy SUV.

Focus Active lze koupit jako pětidveřový hatchback i jako kombi. Zachovává si vynikající jízdní vlastnosti běžného Focusu, navíc ale nabízí lepší průchodnost na nezpevněných komunikacích.

Nabídku pohonných jednotek tvoří zážehové motory Ford 1,0 a 1.5 EcoBoost o výkonu až 134 kW a vznětové agregáty Ford 1.5 a 2.0 EcoBlue o výkonu až 110 kW, kombinované se šestistupňovou manuální nebo osmistupňovou samočinnou převodovkou. Pro Českou republiku jsou zatím dostupné pouze motorizace 1.5 EcoBoost o výkonu 110 kW a 2.0 EcoBlue o výkonu 110 kW.

Podvozek na špatné cesty
Obě karosářské varianty nového Focusu Active jsou vybaveny zadní nápravou SLA. Od běžných variant se podvozek liší jinými pružinami a tlumiči pérování, zkrutnými stabilizátory i geometrií obou náprav.

Vedle již známých přepínatelných jízdních režimů Normal, Sport a Eco naleznou řidiči Focusu Active v nabídce i dva nové: Kluzký povrch – upraví nastavení ESC a protiprokluzového systému pro jízdu na površích se sníženým koeficientem tření, jako jsou bláto, sníh či led. Nezpevněná cesta – pomáhá zachovat setrvačný pohyb při jízdě na měkkém podloží, například na písku. 

Robustní, prostorný a všestranný
Na „dobrodružný“ charakter Focusu Active poukazují také designové detaily interiéru i exteriéru. Focus Active má rovněž pozměněný design nárazníků i kol. Novinkami v nabídce barev jsou bílá Metropolis a oranžová Glow. Zákazníci se mohou rozhodnout i pro kontrastní lakování střechy.

V kabině nalezneme kožený volant a hlavici řadicí páky spolu se světlými dekoračními prvky na palubní desce i dveřních výplních. Cestující na předních sedadlech si užívají mimořádné šířky v oblasti ramen. Také užší středová konzola s elektrickým ovládáním parkovací brzdy a otočným voličem převodovky  ponechává cestujícím vpředu více prostoru než dříve. Pocit vzdušnosti zvyšují zadní dveře s okny zasahujícími do C-sloupku, která cestujícím na zadních sedadlech umožňují lepší výhled.

Nakládání usnadní bezdotykové ovládání pátých dveří, které umožňuje otevřít zavazadlový prostor pouhým mávnutím nohou pod zadním nárazníkem.

Komunikační a zábavní systém Ford SYNC 3 umožňuje ovládat audiosystém, navigaci a připojené chytré telefony jednoduchými hlasovými povely nebo prostřednictvím osmipalcové dotykové obrazovky.

Se zabudovaným modemem FordPass Connect se Focus může proměnit v pojízdný wi-fi hotspot až pro deset zařízení. Podložka pro bezdrátové dobíjení pod palubní deskou umožňuje pohodlné dobíjení chytrých telefonů, které tuto funkci podporují.

Příjemné cestování díky vyspělé technice
Systémy přispívají k intuitivnímu ovládání, omezují únavu při delších cestách a umocňují zážitek z jízdy. Jedná se mimo jiné o následující technologie Adaptivní tempomat rozšířený o funkci Stop & Go, rozpoznávání dopravních značek, systém aktivního udržování v jízdním pruhu, adaptivní LED světlomety, aktivní parkovací asistent nové generace, průhledový (Head-Up) displej a asistent vyhýbacího manévru.

Prodejci Ford přijímají objednávky na tento model již dnes.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků