10 / 3 584

Nové MINI Countryman získalo 5hvězdičkové hodnocení v nárazových testech Euro NCAP

7.6.2017 |  Štítky: MiniJakožto největší model v historii značky nabízí MINI Countryman působivý vnitřní prostor a špičkové jízdní vlastnosti, kombinované s maximální flexibilitou. Nyní tento prémiový kompaktní model MINI vyniká také v oblasti bezpečnosti. V nárazových testech Euro NCAP získal nejvyšší 5hvězdičkové ohodnocení. Náročné testy prokázaly, že prostorné univerzální MINI, které bylo navrženo rovněž pro výlety mimo zpevněné komunikace, nabízí vynikající úroveň ochrany na všech sedadlech a v každé jízdní situaci.

Nárazové testy, prováděné nezávislým zkušebním institutem Euro NCAP (New Car Assessment Programme), jsou měřítkem v oblasti bezpečí posádky v případě nehody, jsou uznávány po celé Evropě a neustále zpřísňovány. Zkušební technici analyzují chování vozu při nejrůznějších typech nárazů s cílem posoudit, jak pevná je kabina cestujících, jak efektivně pracují bezpečnostní systémy a jakým silám je posádka vozu vystavena. Kromě toho se při zkoušce Euro NCAP zohledňují také systémy aktivní bezpečnosti a ochrana chodců.

Karoserie nového MINI Countryman se při čelním a bočním nárazu a také bočním nárazu do sloupu ukázala jako velmi pevná. Zkušební technici zjistili, že nové MINI Countryman nabízí trvale vysokou úroveň ochrany před zraněním bez ohledu na výšku pasažérů a jejich pozici ve voze, čímž poskytuje nejvyšší úroveň ochrany pro děti. Vysoké ohodnocení získaly také opěrky hlavy, které cestující ochraňují před úrazem krku a páteře při nárazu zezadu.
Nový model MINI Countryman je pro optimální ochranu chodců vybaven deformační zónou v předním nárazníku a aktivní kapotou. V případě kolize s chodcem nebo cyklistou se kapota automaticky nadzvedne ve snaze zabránit riziku úrazů způsobených obzvláště tvrdými součástkami v motorovém prostoru.

Příkladné chování nového MINI Countryman v případě nehody je výsledkem integrované bezpečnostní koncepce, která je součástí každého modelu britské prémiové značky. Komponenty vozu jsou navrženy tak, aby nehodě pomohly zabránit, cestující uvnitř chránily před následky kolize s maximální efektivitou a pomoc přivolaly tak rychle, jak je to jen možné. Vysoce odolná konstrukce karoserie s přesně definovanými deformačními zónami zaručuje, že síly působící v případě nehody jsou selektivně absorbovány a odváděny od extrémně pevné kabiny pro cestující. Dokonale harmonizované zádržní systémy uvnitř vozu zajišťují maximální úroveň ochrany pro všechny pasažéry. Kromě toho je nové MINI Countryman standardně vybaveno varováním před srážkou s brzdnou funkcí. Standardní výbavou každého MINI Countryman je také kontrola tlaku v pneumatikách, stejně jako inteligentní tísňové volání s automatickou detekcí vozu a závažnosti havárie.

Nejvyšší hodnocení v oblasti bezpečnosti jsou v případě automobilky MINI tradicí. Předchůdce nového MINI Countryman nejvyšší 5hvězdičkové hodnocení v nárazovém testu Euro NCAP získal také. Od té doby byly metody institutu Euro NCAP rozšířeny a zahrnují množství dalších kritérií. 5hvězdičkové hodnocení nové generace všestranného MINI ilustruje, jak technologický pokrok v typickém stylu MINI nepřináší pouze potěšení z jízdy, ale také zvyšuje její bezpečnost.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků