10 / 3 810

Nové exkluzivní designy pro BMW M4 GT4

3.11.2020 |  Štítky: BMW | sportovní vozy

BMW M Motorsport dodává oblíbenému modelu GT4 v jeho čtvrté sezóně velmi speciální a vzrušující vzhled prostřednictvím limitované verze.

BMW M posílá svůj úspěšný závodní model BMW M4 GT4 do jeho čtvrté závodní sezóny se čtyřmi novými exkluzivními designy, které vznikly na základě interní designové soutěže. Tyto vozy budou vyrobeny v rámci limitované edice pro zákaznické týmy, BMW M fanoušky a automobilové nadšence.Cena jednoho ze čtyř BMW M4 GT4 s exkluzivním designem je v Německu stanovena na 174 000 eur bez DPH. Limitovanou edici budou nabízet dealeři BMW M Motorsport a také závodní prodejní oddělení BMW M GmbH.

Celosvětové kreativní soutěže organizované BMW Group a společností Designworks, patřící taktéž do BMW Group, se zúčastnilo 30 designérů. Čtyřčlenná porota vybrala čtyři vzrušující designy. Kvalita všech návrhů byla velmi vysoká a ukázala mimořádnou kreativitu a nadšení designérů ve spojení se světem motorsportu. Všechny čtyři designy podtrhují mimořádně dynamický charakter BMW M4 GT4.

Vítězné designy ze čtyř různých designových oddělení a tří různých zemí reflektují značný zájem a velké nadšení pro svět motorsportu v rámci celé BMW Group.

Čtyři vítězné designy

Fractal Duality - Julia Quentin

Ve svém designu se jako návrhářka barev a materiálů u BMW Motorrad zaměřuje především na velké geometrické tvary a prominentní začlenění čísla „04“. Její práce kombinuje dvě mé největší vášně, jmenovitě motocykl a design motocyklů. Ve svých návrzích vždy zvažuje, jak mohou grafika a vzory zdůraznit geometrii tvarů daného objektu. Pro BMW M4 GT4 navrhla geometrický vzor s čistě řezanými čtverci a velkou typografií. Oko musí nejprve porozumět vzoru a až na druhý pohled uvidí tvar vozu.

Vivid Momentum - Simon Haynes

Návrhář divize stavby karoserií u Rolls-Royce Motor Cars oživil legendární grafické schéma závodních vozů BMW ze 70. let a reinterpretoval jej jako „Vivid Momentum“. design je poctou jednomu z nejpozoruhodnějších závodních designů BMW, který vyčníval z ostatních designů své doby. Soustředné kroužky evokují motiv původních kol a vyzařují od předního kola dozadu. Kromě toho má vůz na sobě barevný přechod z plné černé vpředu na intenzivní metalickou červenou barvu vzadu. Tím zdůrazňuje smysl pro rychlost a dává vozu pohyb směřující kupředu.

Power of Four - Wesselka Mandowa-Maier

Bulharský designér, který po deseti letech ve službách MINI Design pracuje od roku 2019 v kalifornském studiu Designworks, se nechal inspirovat klasickými barvami BMW M – světle modrou, tmavě modrou a červenou, které představují sílu a dynamiku. Inspirovala jej čísla ve jménu BMW M4 GT4, reprezentující nepředstavitelnou sílu, kterou motor poskytuje na závodní dráze. A současně se drží na trati čtyřmi koly.

Fluid Power - Li Tianyuan

Návrhář exteriéru BMW i se při svém návrhu spoléhal na vlivy své domovské země. Hlavní inspirací byly kaligrafie a čínská malba s kontrastem černé a bílé a dokonalá rovnováha mezi elegancí a silou. Design vozu je asymetrický. Dvě zlaté rybky, které v Číně znamenají dokonalost a štěstí, ale také symbolizují silný pohyb svými ocasními ploutvemi, plavou v kruhu kolem řidiče a umisťují ho do středu.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků