10 / 3 590

Nové BMW X3 prošlo zimními zkouškami

6.3.2017 |  Štítky: BMW

Mezi hlavní charakteristiky automobilů BMW patří kromě jiného jízdní dynamika a spolehlivost. Aby vozy BMW fungovaly za všech podmínek a zákazník si mohl užívat neomezenou a pro značku charakteristickou radost z jízdy kdykoliv má náladu, investuje BMW hodně času a know-how nejen do samotné konstrukce nových automobilů, ale i do jejich testování.

O mnoho dříve, než se nový model dostane na trh, musí zvládnout jedny z nejnáročnějších testů odolnosti. Mezi ně patří například zkoušky v extrémních klimatických podmínkách – od horkem sálajících vyprahlých pouští až po mrazivé zimní oblasti.

Jemné ladění pro optimální bezpečnost a maximální radost z jízdy.
Rozsáhlé ledové povrchy zamrzlých jezer a odlehlé silnice pokryté vrstvami sněhu navíc nabízejí ideální podmínky pro jemné ladění jednotlivých jízdních režimů – s cílem zajištění maximální úrovně radosti z jízdy při nejvyšší možné míře bezpečnosti. Inženýři mohou díky specifickým podmínkám velmi přesně rozpoznat dynamické chování vozidla a synchronizovat činnost asistenčních systémů jako jsou Dynamic Stability Control (DSC) a Dynamic Traction Control (DTC) a o to pečlivěji nastavit chování automobilu jako celku. Je to právě svědomitá práce na vývoji, která později přináší zákazníkům komplexně naladěný podvozek poskytující radost z jízdy typickou pro BMW.

Ideální předpoklady pro testování BMW X3 v polární oblasti.
V rámci finálních zimních zkoušek dokončil zkušební tým BMW rozsáhlý testovací program v zimním období na severu Švédska. Předprodukční kusy nového BMW X3 musely v krajině kolem malého městečka Arjeplog prokázat svou schopnost zvládat zimu, led a sníh. Arjeplog leží v historické provincii Laponsko sotva 56 kilometrů jižně od polárního kruhu a díky tomu nabízí pro tento typ testování ideální podmínky. Hojná zásoba sněhu a teploty minus 20 stupňů Celsia a méně způsobují, že v okolí zamrzá mnoho jezer. Jejich ohromné plochy poté slouží k důkladnému testování řízení, podvozku a jízdních vlastností či k porovnávání různých odlišných technických řešení a inovací. Technologie inteligentního pohonu všech kol xDrive zajišťuje co možná nejlepší trakci na zledovatělých površích. Navíc díky schopnosti plně variabilní distribuce točivého momentu optimalizuje jízdní agilitu, a tím přispívá k vylepšení jízdní dynamiky a aktivní bezpečnosti.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků