10 / 3 874

Nové BMW X2. Nový druh automobilu přijíždí na scénu.

27.10.2017 |  Štítky: BMW | SUV

Jeho nenapodobitelný charakter se nejvíce zamlouvá mladým, extrovertním a aktivním lidem, kteří přikládají velkou hodnotu individualitě, opravdové zábavě za volantem a životnímu stylu, aniž by se chtěli vzdát vysoké funkčnosti.

BMW X2 (kombinovaná spotřeba paliva: 6,3–4,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 144–118 g/km*) je více než jen nový model BMW X. Svým nezaměnitelným designem a sportovně městskými geny vytváří sebejistý dojem jak ve své třídě, tak i v rámci rodiny modelů BMW X.
Sport Activity Coupé, zkráceně SAC, překonává jakéhokoliv protivníka z minulosti či současnosti v míře radosti z jízdy, kterou do segmentu přináší. Jeho nenapodobitelný charakter se nejvíce zamlouvá mladým, extrovertním a aktivním lidem, kteří přikládají velkou hodnotu individualitě, opravdové zábavě za volantem a životnímu stylu, aniž by se chtěli vzdát vysoké funkčnosti.

Podvozek a inteligentní pohon všech kol xDrive slibují ryzí radost z jízdy, špičkové motory dosahují ideální rovnováhy mezi sportovní dynamikou a mimořádnou hospodárností. Digitální služby od BMW ConnectedDrive a BMW ConnectedDrive Services, které jsou nyní k dispozici v čerstvě aktualizované podobě, dodávají celkovému zážitku z BMW X2 ještě větší intenzitu.
 
Design.

Odvážný a nekompromisní charakter nového BMW X2 je evidentní na první pohled. Toto vozidlo vyčnívá z davu v jakémkoliv prostředí. Dokonce i vedle svých větších sourozenců – BMW X4 a X6 – působí BMW X2 zcela osobitým dojmem. Zde je klíčovým faktorem design exteriéru, který kombinuje dynamicky pojaté tvary karoserie a přikrčenou siluetu kupé s robustní konstrukcí modelů BMW X.
„BMW X2 představuje výraz moderní a extrovertní automobilové dynamiky,“ říká při popisu nového BMW X2 Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design. „Tento unikátní koncept vozu přináší nový, svěží a vzrušující aspekt značky BMW do segmentu kompaktních vozů.“
Na silnici BMW X2 působí jako sportovec ve vrcholné kondici. To platí pro základní model a ještě více pro modely M Sport a M Sport X. BMW X2 M Sport X kombinuje typické prvky automobilů BMW M a BMW X.

Výmluvný vzhled, dynamické rozměry.
Jsou to především rozměry BMW X2, které stojí za jeho výrazným a dynamickým vystupováním. BMW X2 je kratší a o sedm centimetrů nižší než BMW X1, přesto oba vozy mají shodný rozvor. Kromě krátkých převisů a protažené střešní linie jako u kupé se BMW X2 vyznačuje také nízkým bočním prosklením.
„BMW X2 v sobě snoubí rychle se pohybující tvary kupé s robustní mohutností modelu X,“ shrnuje Thomas Sycha, šéfdesignér kompaktních automobilů BMW. „Bylo pro nás důležité, abychom tyto zdánlivě protichůdné aspekty BMW X2 a jedinečný charakter vozu dokázali učinit zřetelnými ze všech úhlů a na první pohled.“

Výrazný charakter, který se vymyká scénáři BMW.
Mnoho designových detailů zdůrazňuje individualistickou povahu BMW X2, zatímco současně a jednoznačně poukazují na jeho příslušnost k rodině X. Klasická dvoudílná maska chladiče BMW je jen jedním příkladem, kdy se známý lichoběžníkový tvar obrátil naruby a nyní se rozšiřuje shora dolů. Je to poprvé, co se toto řešení objevilo na moderním BMW.

Dalším výrazným detailem, který je typický pro kupé BMW, je umístění loga BMW na C-sloupcích. Jde o reminiscenci na legendární modely BMW, jako například 2000 CS a 3,0 CSL, a je to také další prvek zdůrazňující sportovní ambice BMW X2.

Klíčové designové prvky. Přední část.

Maska chladiče BMW ve tvaru ledvinek.
Maska chladiče vždy patřila k charakteristickým identifikačním znakům BMW. V případě BMW X2 je však její obrys širší ve spodní části a nikoliv na jejím vrcholu. BMW X2 je prvním moderním BMW, které se vyznačuje tímto designovým prvkem, jenž vozu propůjčuje širší, ještě výraznější a dokonce sportovnější vzhled. Toto pojetí ještě více umocňuje šestiúhelníkový prvek v předním nárazníku pod maskou chladiče. Maska chladiče je vizuálním vyjádřením atraktivního vzhledu BMW X2, přičemž leskle černé lamely mřížky kontrastují s chromovým rámečkem masky.

Přední světlomety.
Tvar předních světlometů zvýrazňuje nápadný a sportovní vzhled BMW X2. Dobře známé dvojité kruhové prvky (včetně LED světel pro denní svícení) tvoří jeden celek s mlhovými světly a vytvářejí charakteristickou šestiokou tvář rodiny X, díky níž je vozidlo okamžitě rozpoznatelné. Vzhledem k tomu, že vnitřní světlomety jsou trochu užší než vnější světelné zdroje, vyzařuje BMW X2 evidentní dávku koncentrace a dynamiky. Kromě toho lesklé chromové povrchy figurují jako vysoce kvalitní detail, zatímco chromová lišta na vnějších okrajích podtrhuje dojem šířky.

Volitelná nabídka výbavy pro BMW X2 zahrnuje světlomety full-LED. LED zdroje světla pro potkávací a dálkové světlomety jsou mimořádně jasné a účinné při osvětlování silnice. Přitom současně obzvláště působivým způsobem zdůrazňují sportovní vzhled BMW X2. Přední světlomety se vyznačují jemnými detaily, mezi něž patří šestiúhelníkové světlovodné trubice, suplující světla pro denní svícení, či laserové gravírování.

Kola.
BMW X2 má díky velkým kolům a výraznému designu kol z lehkých slitin přikrčený postoj. Modely M Sport a M Sport X mají v nabídce kola s průměrem až 20 palců, což je v daném segmentu ojedinělá velikost. Standardně jsou oba modely k dispozici s 19palcovými koly z lehkých slitin. Základní kola pro BMW X2 jsou 17palcová kola z lehkých slitin designu 560, ovšem volitelně lze vybírat z deseti dalších designů kol (včetně kol pro BMW X2 M Sport a M Sport X).

Nástavce prahů.
Boční nástavce prahů se řadí mezi charakteristické prvky nového BMW X2 a nemalou měrou přispívají k jeho drsnému a sebevědomému vzhledu. Vzhled bočních prahů se liší v závislosti na specifikaci vozu. Nástavce s černým vykládáním jsou určeny pro základní model a tyto černé prvky jsou viditelné ze všech úhlů. Vytvářejí pro modely rodiny X typicky robustní vzhled, propůjčují jim dojem vysoké světlé výšky a přitom zaručují, že je tento model jednoduše rozpoznatelný. Zároveň je okamžitě jasné, že toto je nový, individualistický člen rodiny BMW X. Nástavce bočních prahů BMW X2 v provedení M Sport se vyznačují vícero plochami lakovanými v barvě karoserie, což opticky snižuje světlou výšku vozu, zatímco BMW X2 M Sport X je vybaveno speciálně navrženým vykládáním prahů v šedé barvě Frozen Grey. Tento světlejší odstín při pohledu ze strany vytváří ve srovnání s BMW X2 M Sport dojem vyšší světlé výšky a je zárukou, že tento model se od svých sourozenců zřetelně odlišuje.

Loga BMW na C-sloupcích.
C-sloupky se vyznačují dvěma charakteristickými prvky značky BMW: klasickým Hofmeisterovým záhybem a u modelu BMW X vůbec poprvé aplikovaným kulatým znakem BMW. Na designu těchto dvou prvků je něco zcela mimořádného. Hofmeisterův záhyb na BMW X2, který je integrální součástí C-sloupku, je tentokrát mírně protáhlejší a netvoří hranu zadních dveří. Toto řešení umocňuje sportovní vzhled vozu kategorie Sport Activity Coupé. Kulatý znak BMW na C-sloupcích odkazuje na designový prvek, který se stal předmětem obdivu u klasických kupé BMW, mezi něž patří například 2000 CS a 3,0 CSL, a zaručuje, že tento automobil bude na silnici jasně rozpoznatelný.

Linie střechy.
Střešní linie BMW X2 v sobě skrývá lehkost, ne nepodobnou vozům kupé, což celému vozu propůjčuje dojem sprintujícího, dopředu nakloněného atleta. Klíčovým prvkem je zde dobře známé řešení BMW s klínovitou boční linií. Tyto atleticky tvarované boky vytvářejí v horní části BMW X2 velké množství prosvětlených ploch a prosklená boční část vozu se tak jeví jako více prosvětlená. Extrémně nízká boční okna společně s volitelným M zadním spoilerem dodávají proporcím vozu extra dávku dynamiky navíc.

Klíčové designové prvky. Zadní část.

Zadní spoiler.
Zadní spoiler je dynamickou ozdobou, která zakončuje střešní linii BMW X2. Kromě toho, že zdůrazňuje sportovnost vozu, podtrhuje také aerodynamický vzhled prostoru okolo zadního okna. Společně se zadním nárazníkem, který automobil opticky rozšiřuje, dodává zadní části vozu extrémně mohutný výraz. Kromě toho, střešní spoiler s lesklými černými aerodynamickými křidélky namontovanými po stranách patří mezi prvky, které přispívají k působivé aerodynamice BMW X2 (cx = 0,28). Standardní zadní spoiler lze u modelů M Sport a M Sport X vyměnit za ještě sportovnější varianty ze seznamu volitelné výbavy.

Zadní světla.
Horizontální designové linky zadní části BMW X2 zesilují vizuální vzdálenost mezi vozem a silnicí, což zdůrazňuje šířku vozu, a tím i jeho sportovní charakter. Tyto linky přecházejí do vysoko umístěných zadních světel. LED zadní světla představují symbiózu světelné grafiky ve tvaru písmene T, charakteristické pro modely X, a grafiky ve tvaru písmene L, jež je typická pro ostatní vozy BMW. Tento ikonografický světelný podpis zahrnuje precizní LED proužek na vnitřní straně zadních svítilen. BMW X2 je tedy jasně rozpoznatelné i ve tmě.

Zadní nárazník.
BMW X2 na silnici působí širokým a stabilním dojmem, zejména při pohledu zezadu. Tento dojem šířky vytvářejí horizontální designové linky a osobitý zadní nárazník, jehož design se bude lišit v závislosti na specifikaci vozidla. Ve standardním provedení je vyveden v barvě vozu a matné černé. BMW X2 M Sport má část zadního nárazníku připomínající difuzor vyvedenou v metalíze Dark Shadow, zatímco BMW X2 M Sport X má stejnou část zadního nárazníku v kontrastní šedé barvě Frozen Grey.

Koncovky výfuku.
Jedním ze způsobů, jakým BMW X2 dává na odiv výkon svých motorů BMW TwinPower Turbo, je design koncovek výfuku. V závislosti na zvoleném motoru lze X2 vybavit uspořádáním s jednou nebo dvěma koncovkami.
 
Modely.
Sériové provedení, M Sport a M Sport X.

 
Uvedením nového BMW X2 nejenže přibyl do rodiny BMW X zcela nový člen, svůj debut zažívají také modelové varianty M Sport X a M Sport.

Extrovertní BMW X2 na sebe nenechá dlouho čekat. Na trh tento originálně pojatý vůz vstoupí v březnu 2018, ale již nyní jej lze u Autorizovaných dealerů BMW objednávat. Při uvedení této nové modelové řady BMW budou k dispozici následující tři provedení:

BMW X2 sDrive20i                 997 100 Kč
BMW X2 xDrive20d             1 098 500 Kč
BMW X2 xDrive25d             1 142 700 Kč

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků