10 / 3 835

Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh

24.10.2019 |  Štítky: BMW | sportovní vozy

Portfolio modelů nového BMW řady 3 je ještě sportovnější než kdykoliv předtím, což jasně ukazuje nabídka dvou vrcholných sportovních modelů, které budou k dispozici od listopadu 2019: BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring.

Oba tyto modely budou od listopadu 2019 nabízeny také v provedení BMW M340i First Edition doplněném speciálními designovými prvky a výbavou. Pro každou karosářskou verzi bude tato edice limitována počtem 340 kusů.

Výjimečný výkon:  Řadový šestiválec s technologií M TwinPower Turbo dosahuje výkonu 275 kW/374 k.

Zážehový řadový šestiválec vyvinutý výhradně pro nová BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring vyniká okamžitým nástupem výkonu a chutí po otáčkách v kombinaci s kultivovaným chodem, kterým jsou motory BMW proslulé, a v dané kategorii bezkonkurenční hospodárností. Třílitrová pohonná jednotka je vybavena hliníkovým blokem motoru s uzavřenou koncepcí a hliníkovou hlavou válců.

Nový řadový šestiválec generuje výkon 275 kW/374 k, maximální točivý moment se zvýšil z 50 Nm na 500 Nm. Součástí použitých technologií M TwinPower Turbo je dvoukomorové turbodmychadlo s nepřímým chlazením stlačeného vzduchu integrovaným do sacího systému, nejnovější generace vysokotlakého přímého vstřikování paliva, plně variabilní zdvih sacích ventilů VALVETRONIC a variabilní časování vačkových hřídelů double-VANOS na straně sání i výfuku.

Paket M Technic s optimalizovaným systémem chlazení k dispozici jako volitelná výbava pro BMW M340i xDrive Sedan.

Vysoce účinný systém chlazení nového BMW M340i xDrive Sedan a nového BMW M340i xDrive Touring udržuje motor, převodovku a brzdy v ideální provozní teplotě nejen při každodenním provozu, ale také při extrémním sportovním zacházení. Tvoří ho vysokoteplotní a nízkoteplotní chladicí okruh a nepřímé chlazení stlačeného vzduchu. Propojovací ventil chlazení umožňuje dočasně odstavit chlazení bloku motoru, což umožní rychlejší dosažení provozní teploty. Volitelně je navíc pro nové BMW M340i xDrive Sedan k dispozici paket M Technic, přidávající další dva chladiče, které splňují obzvláště vysoké nároky motoru na chlazení při mimořádně sportovní jízdě.

Standardní M sportovní výfukový systém generuje bohatý zvukový doprovod.

Mimořádný výkon nového řadového šestiválce zdůrazňuje výrazný zvukový projev standardně dodávaného M sportovního výfukového systému. Klapkami vybavený systém vydává obzvláště bohatý a vzrušující zvuk, pokud je prostřednictvím voliče jízdních režimů zvolen režim SPORT nebo SPORT+.

Osmistupňová převodovka Steptronic Sport, inteligentní pohon všech kol a standardně dodávaný M sportovní diferenciál.

Nový řadový šestiválec se standardně pojí s nejnovější generací osmistupňové samočinné převodovky Steptronic Sport. Mezi její hlavní přednosti patří optimalizovaný hydraulický systém, minimální prokluz měniče, efektivní tlumení kmitů a extrémně sportovní změny rychlostních převodů. Pro maximálně dynamický rozjezd z nulové rychlosti je k dispozici funkce Launch Control.

Inteligentní systém pohonu všech kol nového BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring umožňuje plně variabilní rozdělování hnací síly mezi přední a zadní kola prostřednictvím elektronicky řízené vícelamelové spojky. Pohon BMW xDrive spolupracuje se stabilizačním systémem DSC (Dynamic Stability Control) a na změny v jízdní situaci reaguje s velkou přesností a během zlomku sekundy.

Nové BMW M340i xDrive Sedan a nové BMW M340i xDrive Touring jsou standardně vybaveny M sportovním diferenciálem. Elektronicky řízená a plně variabilní svornost zadního diferenciálu výrazně zlepšuje trakci a schopnosti vozu zatáčet a současně zvyšuje jeho směrovou stabilitu a agilitu.

M sportovní podvozek a variabilní sportovní řízení.

M sportovní podvozek, který je součástí standardní výbavy nového BMW M340i xDrive Sedan a nového BMW M340i xDrive Touring, snižuje světlou výšku obou verzí o 10 mm, má M specifické elastokinematické vlastnosti a je vybaven tlumiči s proměnnou tuhostí v závislosti na zdvihu. Tento typ tlumiče se u nového BMW řady 3 objevuje vůbec poprvé a výrazně omezuje pohyby karoserie při tlumení vibrací způsobených jak nerovnými vozovkami, tak dynamickou jízdou v zatáčkách. Zákazníci mají také možnost vůz vybavit Adaptivním M podvozkem s elektronicky řízenými tlumiči. Charakteristiku tlumení lze upravovat prostřednictvím voliče jízdních režimů. Režimy SPORT a SPORT+ optimalizují dynamické schopnosti automobilu a jsou výrazným kontrastem ke komfortnějším reakcím tlumičů v režimech COMFORT a ECO PRO.

Dalším prvkem M sportovního a Adaptivního M podvozku je variabilní sportovní řízení. Kombinace posilovače řízení Servotronic s variabilním účinkem posilovače a v závislosti na úhlu natočení volantu proměnného převodu zvyšuje směrovou stabilitu vozu.

M sportovní brzdy a M kola z lehké slitiny s kombinovanými pneumatikami.

Vynikající brzdnou sílu poskytují také standardně dodávané M sportovní brzdy.Tento brzdový systém se vyznačuje obzvláště přímým dávkováním brzdného účinku a speciální hydraulickou konfigurací.

Nová BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring jsou standardně vybavena originálními 18“ M koly z lehké slitiny, na seznamu volitelné výbavy lze najít rovněž specifická 19“ M kola z lehké slitiny ve třech designových provedeních a také 19“ kola z lehké slitiny BMW Individual, vždy s kombinovanými pneumatikami. Volitelně jsou pro 19“ kola k dispozici i vysokovýkonné pneumatiky.

M specifické designové prvky s optimalizovanými aerodynamickými vlastnostmi, bohatá standardní výbava.

Nové BMW M340i xDrive Sedan a nové BMW M340i xDrive Touring dávají svůj mimořádný výkonový potenciál okamžitě najevo řadou unikátních M specifických designových prvků. Exkluzivní vzhled vozu dodávají leskle černé okenní lišty BMW Individual High-gloss Shadow Line a v šedé metalické barvě Cerium Grey vyvedené kryty vnějších zpětných zrcátek, prvky v předních nasávacích otvorech, výplň BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek a její rámeček, koncovky výfuku a označení modelu.

Nenapodobitelnou atmosféru uvnitř vozu vytváří kožené čalounění BMW Individual Merino v exkluzivním dvoubarevném provedení Fjord Blue/Silverstone, kůží potažená palubní deska BMW Individual a M bezpečnostní pásy. Dalším detailem interiéru je leštěné hliníkové obložení BMW Individual a plaketa „M340i First Edition 1/340“.

Stejně jako je součástí standardní výbavy nového BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring unikátní pohonná jednotka a podvozek a pro tyto modely specifické prvky exteriéru a interiéru, je její součástí také třízónová klimatizace, prostorové osvětlení, rozšířený odkládací paket a automaticky se ztmavující vnitřní zpětné zrcátko. Mezi další položky standardní výbavy pro tyto dva vysokovýkonné sourozence patří Park Distance Control se senzory vpředu a vzadu, BMW Live Cockpit Plus s navigačním systémem a 8,8“ kontrolním displejem a paket Connected Plus včetně dopravních informací v reálném čase RTTI a služeb vzdálené obsluhy Remote Services, Concierge Services a příprava pro Apple CarPlay.

První místo na startovním roštu: BMW M340i First Edition.

Od uvedení BMW M340i xDrive Touring na trh, které je stanoveno na listopad 2019, bude tento vůz k dispozici také v exkluzivní edici určené pro obě karosářské verze. Edice BMW M340i First Edition bude na vybraných trzích k dispozici v provedení Sedan i Touring.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků