10 / 3 580

Nové Audi SQ5 TDI: Okamžitý výkon díky elektricky poháněnému dmychadlu

15.3.2019 |  Štítky: Audi

Nové Audi SQ5 TDI: Okamžitý výkon díky elektricky poháněnému dmychadlu
 
Nové Audi SQ5 TDI (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 6,8 – 6,6*; kombinované emise CO2 v g/km: 177 – 172*) má, stejně jako úspěšný předchůdce na základě první generace modelové řady Q5, znovu pod kapotou výkonný vznětový motor V6. Jeho výkonové parametry jsou pozoruhodné: nejvyšší výkon 255 kW (347 k) a maximální točivý moment 700 N.m. Sportovní SUV disponuje mimořádně vysokým točivým momentem již těsně nad volnoběžnými otáčkami díky elektricky poháněnému dmychadlu. Hospodárnost zvyšuje částečně hybridní systém. Audi SQ5, stejně jako ostatní modely se čtyřmi kruhy ve znaku, je v České republice standardně dodáváno se zárukou 4 let s nájezdem 120 000 kilometrů.
 
Motor 3.0 V6 TDI v novém modelu Audi SQ5 TDI snoubí spontánní a ohromující hnací sílu s vysokou hospodárností. Jeho nejvyšší výkon je 255 kW (347 k) a mohutný maximální točivý moment 700 N.m je k dispozici v širokém rozsahu otáček od 2500 do 3100 min-1. Vznětový motor V6 zajistí sportovnímu SUV zrychlení z klidu na 100 km/h za 5,1 sekundy. Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Audi SQ5 TDI spotřebuje v kombinovaném cyklu EU 6,6 až 6,8 litru nafty na 100 kilometrů (172 – 177 gramů CO2 na kilometr). Model SQ5 TDI je homologován v souladu s emisní normou Euro 6d-temp.
 
Nový model SQ5 TDI používá stejný koncept poháněcího ústrojí jako velké SUV SQ7 TDI (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 7,6 – 7,2*; kombinované emise CO2 v g/km: 199 – 189*). Inženýři značky Audi jej navíc důsledně zdokonalili. Součástí hlavní elektrické sítě s napětím 48 V je elektricky poháněné dmychadlo EAV (elektrisch angetriebener Verdichter) a systém částečně hybridního pohonu (tzv. Mild Hybrid). Elektrická energie se ukládá do kompaktního lithium-iontového akumulátoru s kapacitou 10 Ah pod podlahou zavazadlového prostoru. Prostřednictvím měniče DC/DC je k němu připojena konvenční 12V elektrická síť.
 
Výrazně sportovní: vnější design
Mnoho detailů vnějšího designu naznačuje dynamický charakter modelu Audi SQ5 TDI. Do markantních nárazníků na přídi a zádi jsou začleněny výrazně konturované otvory pro přívod vzduchu, resp. difuzor s voštinovou mřížkou. Maska chladiče Singleframe nese dvojité lamely z hliníku a odlišené ozdobné prvky v matném odstínu šedá Twilight. Několik míst zdobí loga S s červeným kosočtvercovým prvkem.
Přední a zadní světlomety modelu Audi SQ5 TDI jsou sériově vybaveny technikou LED, dynamické ukazatele směru vpředu i vzadu dávají jednoznačné signály. Kryty vnějších zpětných zrcátek a ozdobná lišta na difuzoru mají lesklou povrchovou úpravu se vzhledem hliníku. Sportovní charakter umocňuje ochranná lišta na dveřích v barvě karoserie. Exkluzivně pro Audi SQ5 TDI je na výběr barva karoserie v odstínu černá Panther.
 
Elegantní atmosféra: interiér
Interiér v tmavých odstínech vítá řidiče a spolujezdce osvětlenými prahovými lištami s exkluzivními logy S. Kontrastní prošívání na volantu a sportovních sedadlech umocňuje atmosféru dynamiky a elegance. Sportovní sedadla S, čalouněná kůží a Alcantarou, mohou být vylepšena čalouněním jemnou kůží Nappa s kosočtvercovým prošíváním a pneumatickou masážní funkcí. Ozdobná obložení z kartáčovaného hliníku se dodávají sériově, na přání jsou k dispozici ozdobná obložení z ušlechtilého dřeva nebo exkluzivní lišta z uhlíkového kompozitu. Páčky pro manuální řazení na volantu mají vzhled hliníku, pedály a opěrka nohy jsou opatřeny kryty z ušlechtilé oceli.
Zadní sedadla plus jsou v novém modelu Audi SQ5 TDI rozdělena na tři části, které mohou být na přání podélně posuvné, s nastavitelným sklonem opěradel. Zavazadlový prostor má v základní konfiguraci objem 550 litrů, který lze sklopením opěradel zadních sedadel zvětšit až na 1550 litrů.
 
Výbava
V České republice zahrnuje sériová výbava mimo jiné 20“ kola z lehké slitiny v hvězdicovitém designu s 5 dvojitými paprsky, světlomety LED a podvozek s adaptivními tlumiči se specifickou charakteristikou S. Audi sériově dodává rovněž osmistupňovou převodovku tiptronic, trvalý pohon všech kol quattro, sportovní sedadla čalouněná kombinací kůže a Alcantary a multifunkční tříramenný volant, obšitý kůží. Nové Audi SQ5 3.0 TDI je v České republice již možno objednávat, základní cena je 1 879 900 korun. První vozy budou dodány v létě 2019.


 

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků