10 / 3 877

Nové Audi Q3 lze již objednávat

20.12.2018 |  Štítky: Audi | SUV

Audi zahajuje předprodej nové generace oblíbeného modelu Q3.

Nové kompaktní SUV s logem čtyř kruhů osloví české zákazníky progresivním designem a prostorným, variabilním interiérem. Zároveň nabízí technické inovace z vyšších tříd a zdokonalený podvozek.

Nové Audi Q3 se nabízí ve třech výbavových liniích. Již ve standardním provedení zahrnuje například světlomety s LED technologií, upozornění opuštění jízdního pruhu, digitální přístrojový štít, USB rozhraní pro nabíjení externích zařízení a zadní posuvnou lavici. Pro všechny výbavové linie je k dispozici zvýhodněný paket výbavy Gravity.  Stejně jako všechny ostatní modely Audi na českém trhu i nové Q3 má v sériové výbavě zahrnutou rozšířenou záruku na 4 roky s nájezdem 120 000 kilometrů.

Audi Q3 přichází na český trh s pestrou paletou motorů. Vstupní verze je poháněna zážehovým motorem 1.5 TSI s nejvyšším výkonem 110 kW. Audi Q3 35 TFSI se 6stupňovou mechanickou převodovkou zrychlí z nuly na 100 km/h za 9,6 sekundy a v akceleraci může pokračovat až do dosažení nejvyšší rychlosti 211 km/h. Pokud si zákazník vybere verzi se 7stupňovou převodovkou S tronic, zvládne tradiční „sprint“ za 9,2 sekundy a bude moci cestovat nejvyšší rychlostí 207 km/h. Stejné hodnoty platí také pro Audi Q3 35 TDI s převodovkou S tronic nebo lze tento pohonný agregát kombinovat s manuální převodovkou a pohonem všech kol quattro. V tomto případě zrychlí kompaktní SUV z 0 na 100 km/h za 9,3 sekundy a může jet nejvyšší rychlostí 211 km/h. Kultivovaný dvoulitrový turbodiesel modelu Audi Q3 35 TDI dosahuje rovněž nejvyššího výkonu 110 kW.

Nejsilnější provedení Q3 pak nabízí ve standardu pohon všech kol quattro a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic. Konkrétně jde o motory 2.0 TFSI ve dvou výkonových verzích a o další verzi motoru 2.0 TDI. Audi Q3 40 TFSI zrychlí z klidu „na sto“ za 7,4 sekundy a jeho nejvyšší rychlost je 220 km/h. Ještě sportovnější dynamiku nabízí Audi Q3 45 TFSI. V tomto případě je zrychlení z 0 na 100 km/h otázkou 6,3 sekundy, zatímco nejvyšší rychlost činí 233 km/h. Zrychlení u vrcholného turbodieselu Audi Q3 40 TDI z 0 na 100 km/h je za 8,0 sekundy a nejvyšší rychlosti 221 km/h.

Kompaktní SUV je sériově vybaveno mimo jiné digitálním panelem přístrojů, audiosystémem MMI Radio včetně rozhraní Bluetooth, multifunkčním volantem obšitým kůží, klimatizací a světlomety LED. U příležitosti uvedení kompaktního rodinného SUV na trh nabízí Audi svým zákazníkům speciální edici „edition one“. Její rozsáhlá výbava vychází z verze S line s mimořádně sportovním exteriérem.

Nové Audi Q3 má výrazně sportovnější charakter než předchůdce a na první pohled zaujme markantní osmiúhelníkovou maskou chladiče Singleframe. Kompaktní SUV v porovnání s první generací ve všech směrech povyrostlo. Podélně posuvná zadní sedadla s nastavitelným sklonem opěradla, výškově nastavitelná podlaha zavazadlového prostoru a všudypřítomné odkládací schránky a přihrádky zaručují mimořádnou všestrannost a variabilitu.

Velkého pokroku bylo dosaženo také v oblasti zobrazování a ovládání. Již vstupní verze modelu Audi Q3 je vybavena digitálním panelem přístrojů. Ve spojení se systémem MMI Navigation plus ovládá řidič rozsáhlou nabídku funkcí informačního a zábavního systému prostřednictvím dotykového displeje na středové konzoly. Další alternativou je hlasové ovládání.

Cestující v modelu Audi Q3 mají k dispozici nejmodernější technologie v oblasti konektivity. Modul pro přenos dat podporuje možnost vložení SIM a zahrnuje hotspot WLAN pro připojení přenosných koncových zařízení. Rozsáhlé portfolio služeb Audi connect zahrnuje mimo jiné aktuální dopravní zpravodajství, vyhledávání speciálních cílů nebo údaje o parkovacích místech a čerpacích stanicích. K sestavování prognóz o dostupnosti parkovacích míst na ulicích a poskytování informací o nebezpečných úsecích a aktuálních omezeních rychlosti jízdy využívá Audi Q3 kolektivní inteligenci flotily síťově propojených vozidel Audi.

Stejně jako pro modely Audi vyšších tříd je i pro nové Audi Q3 k dispozici řada inovativních asistenčních systémů, včetně adaptivního asistenta řízení vozidla, který kombinuje funkce adaptivního tempomatu, asistenta pro jízdu v dopravní koloně a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu. Součástí sériové výbavy jsou bezpečnostní systémy Audi pre sense basic, Audi pre sense front, asistent pro změnu jízdního pruhu a aktivní asistent pro jízdu v jízdním pruhu. 

Kompaktní rodinné SUV lze již u českých prodejců Audi objednávat ve třech výbavových liniích. Ceny modelu Q3 začínají od 865 900 Kč včetně DPH a čtyřleté záruky s nájezdem 120 000 km. První vozy jsou již na cestě z montážního závodu k českým prodejcům.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků