10 / 3 916

Nové Audi A1 Sportback - ideální partner pro městský životní styl

20.6.2018 |  Štítky: Audi | sportovní vozy

Vnější design: markantní, mužný, se sportovními geny původního modelu quattro
Nové Audi A1 Sportback prozrazuje svým designem na první pohled svou příslušnost ke značce Audi. Druhá generace v porovnání s předchůdcem výrazně povyrostla do délky a šířky. Vnější rozměry jsou následující: délka 4,03 metru, šířka 1,74 metru a výška jen 1,41 metru. Díky širokému rozchodu kol a kratším převisům karoserie je její vzhled sportovně uhlazený. Markantní přídi dominuje široká, nízko uložená maska chladiče Singleframe společně s naznačenými bočními otvory pro přívod vzduchu. Pod hranou kapoty motoru se nacházejí tři nízké otvory jako vzpomínka na Sport quattro, soutěžní ikonu značky z roku 1984.

Libovolně kombinovatelné: výbavové linie
V závislosti na výbavové linii – Basis, advanced nebo S line – jsou vnější díly karoserie – mřížka masky chladiče, naznačené boční otvory pro přívod vzduchu, spodní část obou nárazníků, difuzor a zadní spoiler – nabízeny v různých variantách. Exteriér ještě více zvýrazňuje černý stylistický paket.

Nový vzhled: vnitřní design
Designéři si vytkli za cíl vytvořit „nejsportovnější interiér kompaktní třídy“. Tomu odpovídá zaměření interiéru na řidiče, mimořádný emocionální náboj a široké možnosti individualizace. Na první pohled zaujmou zejména tvary výdechů ventilační soustavy, digitálního panelu přístrojů a clony nad přístroji. Sportovně pojaté, uhlazené linie a plochy vládnou celému interiéru a uplatnění nalézají na přístrojové desce, ve výplních dveří i na středové konzole. Středová konzola a na přání dodávaný displej MMI touch jsou natočeny k řidiči pod úhlem 13 stupňů. Displej a pás výdechů ventilační soustavy na straně spolujezdce vpředu jsou integrovány do plochy se vzhledem černého panelu, která zasahuje až do dveří.

Více místa a komfortu: prostorové uspořádání
Nové Audi A1 Sportback nabízí výrazně větší vnitřní prostor, a tím i více komfortu pro řidiče, spolujezdce vpředu i cestující na sedadlech vzadu. Objem zavazadlového prostoru vzrostl o 65 litrů. V normálním uspořádání pojme 335 litrů, se sklopenými opěradly zadních sedadel lze až po strop využít objem 1090 litrů. Výška prahu zavazadlového prostoru nad zemí je s 67 centimetry příjemně nízká.

Všechno digitální: ovládání a zobrazování
Nové Audi A1 Sportback je připraveno na digitální budoucnost. Již v základní verzi je vůz sériově vybaven zcela digitálním panelem sdružených přístrojů s 10,25“ displejem vysokého rozlišení a multifunkčním volantem. Na přání dodávaný Audi virtual cockpit poskytuje řidiči přímo v jeho zorném poli rozsáhlé a rozmanité informace – od navigačních šipek přes dynamické animace navigační mapy a funkce informačního a zábavního systému včetně služeb Audi connect až po grafické informace některých asistenčních systémů.

Kompletně síťově propojené a vždy aktuální: informační a zábavní systémy a Audi connect
Filozofie ovládání odpovídá konceptu informačních a zábavních systémů z vyšší třídy. Nové Audi A1 Sportback je sérově vybaveno systémem MMI Radio, který se ovládá prostřednictvím multifunkčních tlačítek na volantu a ukazatele na digitálním panelu sdružených přístrojů a který již v základní verzi disponuje rozhraním Bluetooth. Se systémem MMI Radio plus zahrnuje přístrojová deska 8,8“ dotykový displej MMI, který dokonale splývá s okolními plochami se vzhledem černého panelu. Jak je obvyklé u chytrých telefonů, zadávají se veškeré ovládací povely dotykem. Nový koncept ovládání MMI touch rozpoznává také zadávání ručně psaným písmem, bez přerušování a čekání na jednotlivá písmena – jako u velkého Audi A8. Nejvyšší varianta MMI Navigation plus nabízí 10,1“ dotykový displej MMI.

 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků