10 / 3 829

Nová tvář rodiny modelů Q: Audi Q8

5.6.2018 |  Štítky: Audi | hybridní pohon | SUV

Mnohostranný, sportovní, elegantní: prostorový koncept
Audi Q8 vyzařuje sportovní dynamiku a ušlechtilý, prestižní charakter jako žádné jiné SUV značky se čtyřmi kruhy. S vnější délkou 4,99 metru, šířkou 2,00 metru a výškou 1,71 metru je SUV ve stylu kupé širší, kratší a nižší než sesterský model Q7. Díky rozvoru téměř 3,00 metru nabízí vnitřní prostor, který překonává přímé konkurenty ve většině důležitých rozměrů, jako je například délka interiéru nebo výška stropu nad sedákem. Třímístná zadní řada sedadel může být na přání podélně posuvná. Sklopením opěradel zadních sedadel vzroste objem zavazadlového prostoru pod elektricky ovládaným zadním víkem až na 1755 litrů.

Nový šarm rodiny Q: vnější design
Audi Q8 prezentuje novou tvář rodiny Q impozantní maskou chladiče Singleframe v osmiúhelníkovém designu. Působivá maska chladiče stojí vzpřímeně a zdůrazňuje v kombinaci s dopředu protaženým spoilerem a velkými, výrazně tvarovanými otvory pro přívod vzduchu sebevědomé vzezření. Elegantně klesající linie střechy přechází do šikmo skloněných střešních sloupků D, které se opírají o široké, svalnaté kontury blatníků ve stylu quattro nad podběhy pro velká kola s průměrem ráfku až 22 palců. Mnoho detailů designu připomíná první model Audi quattro. Výrazné kontury a plochy, napnuté jako svaly atleta, vyzařují sílu, vysokou kvalitu a nevšední dynamiku trvalého pohonu všech kol. Barevné odlišení spoileru, ochranných lišt podběhů kol a dveří a difuzoru umocňuje navíc vzhled terénního vozu.

Zážitky ze sportovní jízdy: podvozek a pohon
Audi je quattro a quattro je Audi – ve zvláštní míře to platí pro Q8, vrcholné SUV značky. Čistě mechanicky pracující mezinápravový diferenciál přenáší hnací sílu za obvyklých okolností na přední a zadní nápravu v poměru 40:60 %. V případě potřeby je většina hnací síly přidělována nápravě s lepší trakcí. V kombinaci se světlou výškou až 254 milimetrů, krátkými převisy a asistentem pro sjíždění strmých svahů může Audi Q8 pokračovat v jízdě i tam, kde zpevněné silnice končí. Sériová výbava zahrnuje podvozek s elektronicky řízenými tlumiči. Na přání dodává Audi adaptivní vzduchové odpružení s elektronicky řízenými tlumiči, a to buď v komfortně orientovaném, nebo sportovním nastavení. Světlá výška karoserie se v závislosti na jízdní situaci a přání řidiče mění až o 90 milimetrů.

Přehlednost jako nová prémiová kvalita: interiér
Snadno pochopitelná grafická řešení ztělesňují digitální preciznost značky Audi a vysoký stupeň integrace celkového uspořádání a ovládání. Ústředním prvkem je horní displej MMI touch response. Díky svému vzhledu ve stylu černého panelu je ve vypnutém stavu téměř neviditelně integrován do velké černé plochy. Všechny prvky jsou vzájemně logicky uspořádány – od nízkého pásu výdechů ventilační soustavy až po širokou konzolu na středovém tunelu, která nese páku voliče převodovky tiptronic. Na přání dodávané osvětlení kontur zvýrazňuje za tmy pregnantní stylistické linie v interiéru a zajišťuje podsvícení trojrozměrného, laserem vyrytého loga quattro nad odkládací schránkou před sedadlem spolujezdce vpředu – je to jeden z mnoha příkladů mimořádné pozornosti, věnované značkou Audi detailům. Luxusní atmosféru na přání doplňují sedadla s individuálně nastavitelnými bočními polštáři, masážní funkcí a odvětráváním, čtyřzónová automatická klimatizace a paket Air Quality s parfémováním vzduchu a ionizátorem.

Citlivé a precizní: ovládání a zobrazování
V konceptu ovládání MMI touch response modelu Audi Q8 lze téměř veškeré funkce ovládat prostřednictvím dvou velkých displejů. Horní displej s úhlopříčkou 10,1 palce slouží k ovládání informačního, zábavního a navigačního systému. Na 8,6“ displeji, který je pod ním, ovládá řidič klimatizaci, komfortní funkce a zadávání textu, přičemž si může své zápěstí komfortně opřít o ergonomicky umístěnou páku voliče.
Ovládání je rychlé a bezpečné. Pokud prst aktivuje určitou funkci, potvrdí tento krok citelné a slyšitelné kliknutí. Audi Q8 zvládá také roli inteligentního partnera pro rozhovor díky hlasovému ovládání hovorovou řečí. Řidič může své požadavky libovolně formulovat. Hlasové ovládání rozumí například větě „mám hlad“ a po jejím vyslovení nabídne výběr restaurací v blízkém okolí.

Chytré síťové propojení: Audi connect a asistenční systémy
Na českém trhu bude Audi Q8 je sériově vybaveno vrcholným informačním a zábavním systémem MMI Navigation plus. Navigační systém rozpoznává preference řidiče na základě dříve projížděných tras, a může mu tak předkládat inteligentní návrhy cílů. Do individuálních uživatelských profilů lze uložit až 400 upřednostňovaných parametrů pro několik řidičů. Prostřednictvím aplikace myAudi App si může řidič navíc přenášet speciální cíle do navigačního systému, přehrávat hudbu nebo importovat do MMI kalendář z chytrého telefonu.

 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků