10 / 3 580

Nová Toyota Corolla a RAV4 získaly nejvyšší hodnocení

22.5.2019 |  Štítky: Toyota | skladové vozy | SUV

Letos uvedené modely Toyota ​Corolla a RAV4 dosáhly maximálního pětihvězdičkového výsledku v nejnovějších přísnějších testech bezpečnosti vozidel (2019) organizace Euro NCAP.

Toyota Corolla i RAV4 dosáhly vynikajících výsledků ve všech čtyřech kategoriích Euro NCAP.

Výsledky nové Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 v bezpečnostních testech potvrzují přirozenou odolnost podvozku a karoserie vyplývající z architektury TNGA (Toyota New Global Architecture), kde se v široké míře uplatňují výztuhy na klíčových místech a jsou použity prvky z vysokopevnostní oceli k pohlcování a rozptylování energie nárazu mimo kabinu.

V základní výbavě Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 je vždy nová (druhá) generace bezpečnostního paketu Toyota Safety Sense, v souladu se strategií automobilky Toyota zpřístupňovat vyspělou bezpečnostní výbavu všem zákazníkům. Součástí uvedeného bezpečnostního paketu je předkolizní bezpečnostní systém (PCS) s rozpoznáváním chodců a cyklistů, adaptivní tempomat (ACC), upozorňování na opuštění jízdního pruhu (LDA) se zásahy do řízení, automatické přepínání dálkových světel (AHB) a systém rozpoznávání dopravních značek (RSA).

Předkolizní bezpečnostní systém Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 získal maximální počet bodů v testech za nízkých rychlostí (odpovídajících jízdám po městě), kdy dokázal zabránit nehodě za všech zkoušených rychlostí. Paket Toyota Safety Sense prokázal dobré výsledky i za cestovních rychlostí po dálnici. Při dojíždění pomaleji jedoucího vozu se dokázal vyhnout nehodě za všech testovaných rychlostí. A při dojíždění stojícího nebo zpomalujícího vozidla buďto dokázal střetu zcela zabránit, nebo alespoň zmírnit jeho následky.

Dobré výsledky ukázala i funkce rozpoznávání chodců a cyklistů, která je součástí uvedeného systému: střetům s chodci a cyklisty se podařilo zabránit při testování za všech podmínek, za denního světla i v noci.

Dosažený výsledek jednoznačně dokládá zasazení automobilky Toyota o bezpečnost. Jelikož bezpečnost stojí v centru snah Toyoty vyrábět stále lepší vozy, usiluje automobilka o to, aby se výhody vyspělých technologií neomezovaly pouze na nejvyšší modely v nejlepší výbavě, ale byly k dispozici pokud možno plošně.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků