10 / 3 877

Nová ŠKODA OCTAVIA: Ikonický model značky ŠKODA s novým designem i technikou

29.10.2019 |  Štítky: Škoda | hybridní pohon

OCTAVIA je srdcem, ikonickým modelem a zároveň nejprodávanějším modelem značky Škoda. U příležitosti šedesátého výročí představuje společnost ŠKODA AUTO novou verzi svého bestselleru.

Čtvrtá generace vozu ŠKODA OCTAVIA narostla ve všech rozměrech a je tak delší a širší než předchozí generace. Nabízí také ještě větší zavazadlový prostor. Díky novému designovému jazyku značky ŠKODA působí OCTAVIA ještě emotivněji. Zcela nový koncept interiéru kombinuje skvělou funkčnost a jedinečný prostor s kvalitními materiály a promyšlenými designovými prvky. Inovační sílu značky ŠKODA ve třídě kompaktních vozů potvrzuje mnoho nových možností konektivity a asistenčních systémů. Vůz také nabízí velmi dobrý poměr ceny a užitné hodnoty a špičkovou kvalitu, typickou pro vozy ŠKODA. 

Společnost ŠKODA AUTO uvádí na trh nejnovější generaci svého bestselleru nejprve ve verzi kombi. Verze liftback bude následovat o několik týdnů později.

Emotivní vzhled vozu, zvětšené rozměry

Nová ŠKODA OCTAVIA dostala zcela nový vzhled přídě, tvořený novým předním nárazníkem a novými, ostře řezanými předními světlomety. Zvětšená délka a šířka zvýrazňují sebevědomý charakter tohoto kompaktního vozu. Protáhlou siluetu vozu zvýrazňuje nově tvarovaný, plochý střešní nosič. Až devatenáctipalcová kola z lehké slitiny dodávají vozu dynamický vzhled. 

První model OCTAVIA s full LED Matrix světlomety

Významnou novinkou nabízenou ve vrcholné verzi modelu OCTAVIA jsou full LED Matrix světlomety. Světelný kužel se v tomto případě skládá z několika nezávisle ovládaných segmentů. Kamera s inteligentní technologií v čelním skle rozpozná vozidla jedoucí v protisměru i ve stejném směru, ale i osoby a objekty s reflexními prvky, a jednotlivé segmenty vypíná, aby nedošlo k oslnění.

Řidiče vítá animovaná funkce Coming/Leaving Home, do které jsou zapojena i full LED zadní světla. Ta mají navíc dynamická směrová světla, která se objevují vůbec poprvé ve voze ŠKODA OCTAVIA.

Nový koncept interiéru s velkorysým prostorem

Nová ŠKODA OCTAVIA nabízí ještě velkorysejší vnitřní prostor, než na který jsou zákazníci zvyklí. Prostor před koleny cestujících na zadních sedadlech vzrostl na 78 mm. Objem největšího zavazadlového prostoru ve své třídě narostl u modelu OCTAVIA COMBI na 640 l, u verze liftback na 600 l.

Vůbec poprvé nabízí OCTAVIA ergonomická sedadla, která jsou velmi šetrná k zádům a která nabízí na přání vyhřívání, masážní funkci a také funkci ventilace. Sportovní sedadla, která jsou nabízena na přání, jsou potažena velmi prodyšnou látkou ThermoFlux. Nová OCTAVIA nabízí na přání také třízónovou klimatizaci Climatronic. Bezklíčový systém otvírání KESSY lze nyní použít pro všechny čtyři dveře.

Nová OCTAVIA bude po uvedení na trh nabízena ve výbavových stupních Active, Ambition a Style. V průběhu roku 2020 doplní nabídku robustní OCTAVIA SCOUT a sportovní OCTAVIA RS.

Novinky: head-up displej a dva displeje o velikosti 10"

OCTAVIA je první model značky ŠKODA, který nabídne tzv. head-up displej. Head-up displej zobrazuje důležité informace, jako například rychlost nebo údaje z navigace, přímo na čelním skle v zorném poli řidiče.

Obrazovka nejnovější generace digitálního, individuálně konfigurovatelného Virtuálního Kokpitu má úhlopříčku 10". Řidič může volit ze čtyř základních režimů zobrazení – Basic, Classic, Navigace a Asistenční systémy – a zobrazovaný obsah nastavovat ovládacími tlačítky multifunkčního volantu. Novinkou je také možnost zobrazit mapu navigace ve dvou různých režimech přiblížení na Virtuálním Kokpitu a displeji infotaintment systému, který má úhlopříčku až 10".

Automatická převodovka DSG se systémem shift-by-wire

Nová OCTAVIA je vůbec první model značky ŠKODA, který nabízí ovládání automatické převodovky DSG systémem shift-by-wire. Řazení převodových stupňů tak neprobíhá mechanicky, ale elektronicky.

Poprvé jsou v nabídce inovativní asistenční systémy

Nový Asistent vyhýbání pomáhá řidiči mírným zásahem do řízení v případě hrozící srážky s chodcem, cyklistou nebo jiným vozidlem a kontrolovaným vybočením vozidla tak pomáhá předcházet nehodám. Nová OCTAVIA dále nabízí asistenční systém Funkce Varování při vystupování z vozu, funkci Detekce rukou. V případě nouzové situace umí Emergency Assist vůz zastavit.

Moderní a velmi úsporné motory, premiéra pro mild-hybridní technologie

Nová ŠKODA OCTAVIA dostala moderní, mimořádně úsporné motory TDI a TSI, které jsou společně s výrazně vylepšenými aerodynamickými vlastnostmi základem pro nízkou spotřebu a emise. Nabídku naftových a benzinových motorů doplňuje velmi ekologická varianta s pohonem na zemní plyn (CNG) a také verze s plug-in hybridním pohonem. Poprvé se také objeví ve voze ŠKODA motor s mild-hybridní technologií.

U tříválcového motoru 1,0 TSI o výkonu 81 kW (110 k) a čtyřválcového motoru 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) v kombinaci se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG je použit 48 V řemenový startér-generátor a 48V lithium-iontový akumulátor. Oba zmíněné motory jsou také nabízeny ve variantě bez mild-hybridní technologie, a to v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou. U motoru 1,5 TSI a také u naftových motorů vozu OCTAVIA je použita nově vyvinutá převodovka určená pro motory s vysokým točivým momentem. Motor 2,0 TSI o výkonu 140 kW (190 k) je nabízen výhradně s pohonem všech kol a sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Všechny motory TSI jsou vybaveny filtrem pevných částic.

Plug-in hybridní hnací ústrojí ve dvou výkonnostních variantách

Společnost ŠKODA AUTO nabízí nový model OCTAVIA v kombinaci s benzinovým motorem 1,4 TSI a elektromotorem pod názvem OCTAVIA iV, a to dokonce ve dvou výkonových variantách. Vedle varianty s celkovým systémovým výkonem 150 kW (204 k) je ještě plánována verze se systémovým výkonem 180 kW (245 k). Obě provedení budou vybavena šestistupňovou automatickou převodovkou DSG.

G-TEC: Varianta s pohonem na zemní plyn

Také čtvrtá generace modelu OCTAVIA je nabízena ve variantě G-TEC s velmi ekologickým motorem na zemní plyn. Emise CO2 jsou tak znovu o přibližně 25 % nižší než při provozu na benzin. Vůz také produkuje mnohem méně oxidů dusíku (NOx) a nevypouští žádné saze. Motor 1,5 TSI s pohonem na zemní plyn má výkon 96 kW (130 k). Celková kapacita tří nádrží na zemní plyn činí 17,7 kg. V případě potřeby je k dispozici nádrž na benzin o objemu 9 l. Obě karosářské verze vozu OCTAVIA G-TEC jsou nabízeny s šestistupňovou manuální převodovkou nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG.

Tři možnosti nastavení podvozku a adaptivní podvozek DCC

Nová ŠKODA OCTAVIA bude k dispozici, vedle standardního podvozku, také s dalšími dvěma podvozky. O 15 mm snížený sportovní podvozek a podvozek v rámci paketu pro špatné cesty, který zvyšuje světlou výšku o 15 mm. Na přání je k dispozici adaptivní podvozek DCC, který automaticky upravuje tlumící charakteristiku a pérování a který v rámci volby jízdního režimu Driving Mode Select nabízí různé jízdní režimy. V případě modelu s plug-in hybridním pohonem zůstává světlá výška v kombinaci s DCC stejná. U ostatních verzí je snížena o 10 mm. 

Simply Clever: Paket pro spaní, komfortní plnicí hrdlo pro AdBlue, USB-C konektor na stropní konzoli

Řada Simply Clever prvků, typických pro značku ŠKODA, ulehčuje posádce vozu každodenní cestování. Poprvé nabízí OCTAVIA na přání paket pro spaní, který obsahuje dvě velké, komfortní hlavové opěrky na zadních sedadlech a přikrývku. K dispozici jsou také dva USB-C konektory vpředu, na přání i vzadu. Novinkou je dodatečný USB-C konektor umístěný na stropní konzoli nad vnějším zpětným zrcátkem, který je nabízen na přání. Typickým prvkem je deštník v odkládací schránce ve dveřích řidiče, kde je nově také místo pro smetáček, který je nabízen v rámci ŠKODA Originálního příslušenství. Novinkou je komfortní plnicí hrdlo, které umožňuje tankování AdBlue také pistolí určenou pro nákladní automobily.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků