10 / 3 812

Nová ŠKODA KODIAQ GT: světová premiéra

15.11.2018 |  Štítky: Škoda | SUV

Nová Škoda KODIAQ GT bude poprvé představena na autosalonu Auto Guangzhou v Číně (16. – 26. listopadu 2018).

První SUV-kupé české značky je díky výrazně dynamickému vzhledu, nejmodernější konektivitě a inovativním asistenčním systémům novým vrcholným modelem značky na čínském trhu. Exkluzivně pro celosvětově největší trh značky ŠKODA je nyní nabídka SUV v Číně tvořena modely KODIAQ GT, KODIAQ, KAROQ a KAMIQ. V rámci autosalonu Auto Guangzhou představí ŠKODA svou paletu modelů pro čínský trh.

Nový vrcholný model rodiny SUV značky ŠKODA v Číně v sobě snoubí robustní exteriér a všestrannost SUV, s elegancí a dynamikou kupé, a otevírá se tak skupině zákazníků orientovaných na dynamický životní styl. Jako první sériový model nese KODIAQ GT nápis ŠKODA uprostřed zadních dveří. 

Mohutný vzhled silného sportovního vozu zvýrazňují LED světlomety, trojrozměrně tvarovaný nárazník a široké otvory pro sání vzduchu. Linie střechy, která za předními dveřmi pozvolna klesá a přechází v ploché páté dveře, vytváří dynamický profil. Záď upoutá pozornost ostře konturovanými zadními LED světly s krystalickými tvary v typickém designu značky ŠKODA. Přes celou šířku vozu se pod nakládací hranou táhne jemný reflexní pás, který je stejně jako černý difuzor dalším výrazným designovým a současně funkčním prvkem. 

Sportovní a stylový je také interiér nového modelu ŠKODA KODIAQ GT. Je tvořen prvky z vysoce kvalitních materiálů a sériově dodávaným, individuálně nastavitelným Virtuálním Kokpitem a pro vozy značky ŠKODA typickými Simply Clever prvky. Díky Wifi připojení, funkcím MirrorLink™, Apple CarPlay nebo Baidu’s Carlife je KODIAQ GT stále online a poskytuje nejmodernější úroveň konektivity. Paleta pohonných jednotek zahrnuje dva výkonné zážehové motory. Motor 2,0 TSI o výkonu 137 kW pohání kola přední nápravy, motor 2,0 TSI s výkonem 162 kW je vybaven pohonem všech čtyř kol a sedmistupňovou převodovkou DSG. Maximální bezpečnost zajištují četné asistenční systémy, vč. systému Blind Spot Detect, Front Assist a adaptivního tempomatu (ACC) s funkcí Stop-Go.

ŠKODA KAMIQ - druhý exkluzivní model pro čínský trh
V Číně - na celosvětově jediném trhu značky ŠKODA - je nyní exkluzivně nabízena nejen paleta čtyř SUV značky ŠKODA, ale také nový model ŠKODA KAMIQ. Model KAMIQ pohání nově vyvinutý 1,5litrový benzinový motor s výkonem 81 kW. Prostorným interiérem a moderním řešením konektivity, jako je hlasové ovládání iFLYTEk na bázi umělé inteligence, oslovuje mladé čínské zákazníky.

Komplexní nabídka SUV: ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ
Krom vlajkové lodi ŠKODA KODIAQ GT a vstupního modelu ŠKODA KAMIQ nabízí ŠKODA také  modely KODIAQ a KAROQ, které jsou v nabídce i v Evropě.

Dále se na autosalonu představí i celá paleta osobních vozů značky ŠKODA pro čínský trh, konkrétně modely SUPERB, OCTAVIA, OCTAVIA COMBI, RAPID a RAPID SPACEBACK. 

Od roku 2010 je Čína největším odbytištěm značky ŠKODA. V roce 2017 dodala ŠKODA do Číny 325 000 vozů - to je každý čtvrtý vůz značky ŠKODA dodaný zákazníkům na celém světě. V prvních deseti měsících tohoto roku zaznamenala česká značka v Číně nárůst v řádu dvouciferných čísel. Ke konci října 2018 bylo zákazníkům v Číně dodáno 276 300 vozů, čímž byl překonán výsledek minulého roku o 12,5 %. V růstových plánech značky ŠKODA v Číně hrají důležitou roli především modely SUV: Více než 30 % všech vozů prodaných v tomto roce v Číně jsou SUV.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků