10 / 3 810

Nová prostornější ŠKODA OCTAVIA

16.3.2020 |  Štítky: Škoda | hybridní pohon

Nová verze ikonického modelu: Nový vůz OCTAVIA má emotivní vzhled a nabízí inovativní technologie.

Čtvrtá generace nejprodávanějšího modelu OCTAVIA dosahuje nových dimenzí. Má emotivnější vzhled, je lepší, prostornější, bezpečnější a nabízí ještě více možností konektivity než kdy předtím. Nová OCTAVIA je delší a širší než vůz předchozí generace. Nabízí také ještě větší zavazadlový prostor. Díky novému designovému jazyku značky ŠKODA působí OCTAVIA ještě emotivněji. Nový koncept interiéru kombinuje skvělou funkčnost a velkorysou nabídku prostoru s kvalitními materiály a promyšlenými designovými prvky. Moderní možnosti konektivity a nové asistenční systémy zajišťují ikonickému modelu značky ŠKODA ještě větší úroveň bezpečnosti a komfortu.
Od roku 1996, kdy byla uvedena první moderní OCTAVIA, se jedná již o čtvrtou generaci, která dále upevní pozici nejprodávanější modelové řady a srdce značky ŠKODA. Díky více než 7 milionům vyrobených vozů je OCTAVIA historicky nejprodávanějším modelem značky vůbec. V České republice i mnoha jiných zemích po celém světě je již řadu let zavedeným pojmem, a to díky modernímu designu, moderní technice, úspornosti, praktičnosti, vysoké kvalitě a OCTAVIA má pro značku ŠKODA velký význam. Proto jsme tento vůz zcela nově vyvinuli. Výsledkem je nejlepší OCTAVIA všech dob, která je prostornější, praktičtější a bezpečnější než kdy předtím. Nová generace, která přichází právě v době šedesátiletého výročí, znamená velký krok kupředu. Během uplynulých šedesáti let se OCTAVIA podílela na pozitivním vývoji společnosti ŠKODA AUTO a také značky ŠKODA. Jsem přesvědčen, že nová generace pomůže tento pozitivní vývoj nadále udržet.“také vynikajícímu poměru ceny a užitné hodnoty.

Větší vůz s atraktivním vzhledem
Nová OCTAVIA dále narostla a díky novému designovému jazyku a novým proporcím působí ještě emotivněji a dynamičtěji než úspěšná třetí generace. Nová OCTAVIA je s 4 689 mm o 19 mm delší než předchůdce, nová OCTAVIA COMBI je delší o 22 mm. Šířka narostla o 15 mm. Objem největšího zavazadlového prostoru ve své třídě narostl u vozu OCTAVIA COMBI o 30 l na 640 l. Zavazadlový prostor modelu OCTAVIA má 600 l, tedy o 10 l více než u předchozí generace. Zcela nově pojatá příď je tvořena novým předním nárazníkem a ostře řezanými, nižšími předními světlomety se standardně dodávanými LED potkávacími, dálkovými světly a světly pro denní svícení. LED technologii využívají i zpětná, brzdová a zadní mlhová světla. Protáhlou siluetu vozu OCTAVIA COMBI specificky zvýrazňuje nově tvarovaný, plochý střešní nosič. Až devatenáctipalcová kola z lehké slitiny určená pro všechny varianty vozu dodávají vozu dynamický vzhled. Nově jsou nabízeny barvy karoserie černá Crystal, modrá Lava a modrá Titan. Součástí výbavového stupně Style je i Chrompaket a stříbrné střešní nosiče.

Nový koncept interiéru, přístrojová deska rozdělená do několika úrovní
OCTAVIA nabízí v novém interiéru ještě velkorysejší prostor a také nový dvouramenný volant, který může být na přání vyhřívaný. Multifunkční verze volantu nabízí ovládání celkem 14 různých funkcí pomocí nových tlačítek a otočných ovladačů. Nově navržená přístrojová deska s velkou, samostatně stojící centrální obrazovkou je rozdělena do několika horizontálních úrovní. Středová konzole má jednoduchý, elegantní design. Chromované prvky zdobí středovou konzoli, nové výplně dveří a madla dveří. Nové, měkčené materiály dodávají interiéru na eleganci. Novinkou je nové ambientní LED osvětlení, které nepřímo osvětluje přední dveře, přístrojovou desku a prostor pro nohy. Díky RGB modulu si může řidič vybírat z až 30 barev a má dokonce možnost zvolit jednu barvu pro dekorační lišty v přístrojové desce a předních dveřích a jinou pro prostor pro nohy. K dispozici jsou také předvolené světelné módy.

Novinkou je head-up displej a ergonomická sedadla, šetrná k zádům
Premiéru ve voze značky ŠKODA mají na přání nabízená ergonomická sedadla, která jsou velmi šetrná k zádům a která nabízí také elektricky ovládanou masážní funkci. Vrcholná verze ergonomických sedadel, která se může pochlubit pečetí kvality AGR (Iniciativa pro zdravá záda), nabízí také funkci ventilace. Absolutní novinkou ve vozech ŠKODA je na přání dodávaný head-up displej, který promítá důležité informace, jako například aktuální rychlost jízdy, navigační instrukce, rozpoznané dopravní značky nebo aktivované asistenční systémy přímo na čelní sklo.

Automatická převodovka DSG se systémem shift-by-wire
Nová OCTAVIA je vůbec první model značky ŠKODA, který nabízí ovládání automatické převodovky DSG systémem shift-by-wire, volba jízdního režimu tedy probíhá elektronicky. Místo známé volicí páky automatické převodovky DSG se ve středové konzoli nachází nový ovládací modul s malým přepínačem, kterým řidič volí jízdní režimy, a dále tlačítko parkovacího módu.

Nové alternativní pohony a úsporné motory
Čtvrtá generace modelu OCTAVIA nabízí úspornější a k životnímu prostředí ohleduplnější motory než kdy dřív a přichází s doposud nejširší nabídkou alternativních pohonů. Poprvé je nabízen plug‑in hybridní model OCTAVIA iV a také model OCTAVIA RS iV. Kombinace benzinového motoru 1,4 TSI a elektromotoru ve voze OCTAVIA iV nabízí celkový systémový výkon 150 kW (204 k), respektive 180 kW (245 k) ve voze OCTAVIA RS iV. Vysokonapěťová lithium‑iontová baterie má kapacitu 37 Ah, respektive 13 kWh a umožňuje dojezd v čistě elektrickém módu v režimu WLTP až 60 km. Vylepšené benzinové motory jsou zčásti vybaveny moderní mild-hybridní technologií. Naftové motory nové generace Evo vypouští až o 80 % méně oxidů dusíku. Výkonové spektrum široké nabídky motorů sahá od 81 kW (110 k) až po 150 kW (204 k). ŠKODA OCTAVIA G-TEC nabízí díky zásobníkům s kapacitou 17,7 kg zemního plynu dojezd až 523 km při provozu na zemní plyn.

Nejnovější generace infotainment systémů a vylepšený Virtuální Kokpit
ŠKODA OCTAVIA nabízí tři infotainment systémy nejnovější generace modulární stavebnice infotainmentu s displeji od 8,25" do 10". Infotainment systémy lze částečně ovládat gesty, nebo pomocí ŠKODA digitální asistentky Laura. Vrcholný infotainment systém Columbus umožňuje také zobrazení mapy navigace v jiném přiblížení než vylepšený a uživatelsky přívětivější Virtuální Kokpit s displejem o velikosti 10,25". Tuto funkci lze nově ovládat pomocí inovativní dotykové lišty pod displejem infotainment systému, kterou lze také ovládat hlasitost.

Inovativní prvky Simply Clever
Zcela novým prvkem Simply Clever prvkem je komfortní plnicí hrdlo, které u vozů vybavených naftovým motorem umožňuje tankování kapaliny AdBlue® také pistolí určenou pro nákladní automobily. Na zadní straně opěradel předních sedadel mají cestující vzadu poprvé ve voze ŠKODA k dispozici dvě odkládací kapsy pro mobilní telefony. ŠKODA OCTAVIA COMBI poprvé nabízí na přání paket pro spaní pro zadní sedadla. Nové stínicí rolety pro zadní boční skla poskytují lepší ochranu před sluncem. ŠKODA OCTAVIA COMBI dostane automatické odjištění roletového krytu. ŠKODA OCTAVIA nabízí multifunkční kapsu pod krytem zavazadlového prostoru. Novinkou jsou odkládací schránky v předních dveřích u řidiče se smetáčkem na sníh. Schránky jsou kompatibilní i s deštníkem ŠKODA z originálního příslušenství a lze tak vozit jak deštník, tak i smetáček. Rovněž poprvé je ve voze OCTAVIA k dispozici integrovaný trychtýř v uzávěru nádržky ostřikovačů čelního skla.

ŠKODA OCTAVIA | Driving teaser from ŠKODA VIMEO PRO on Vimeo.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků