10 / 3 829

Nová Kia XCeed získala ocenění Golden Steering Wheel

27.11.2019 |  Štítky: KIA | SUV

Třetí generace třídy kompaktních vozů Kia Ceed pokračuje ve vítězném tažení: model Kia XCeed uvedený na konci září byl nyní vyznamenán cenou Golden Steering Wheel „Zlatý volant 2019“.

Nový crossover obdržel od redakcí časopisů „AUTO BILD“ a „BILD am SONNTAG“ toto vyznamenání – nejdůležitější německou automobilovou cenu – v kategorii „Nejlepší automobil pod 35 000 eur“. Nejmladší člen rodiny Ceed zvítězil již nedávno ve srovnávacím testu časopisu „AUTO BILD“ nad vozem VW T-Roc a plynule navázal na úspěchy jeho sesterských modelů Ceed, Ceed Sportswagon a ProCeed: doposud zvítězily v celkem 20 srovnávacích testech uznávaných odborných médií, také v konkurenci prémiových značek. Kromě toho získal vůz Ceed bronz při výběru v evropské soutěži „Car of the Year 2019“, těsně za vozem Jaguar I-Pace a Renault Alpine A110. A nejen u expertů má nová rodina Ceed úspěch: s třetí generací modelů se odbyt kompaktních vozů v tomto roce v Evropě zvýšil o 38 %.

Do soutěže Golden Steering Wheel „Zlatý volant 2019“ bylo nominováno celkem 58 novinek, které se objevily na trhu od začátku října 2018. Redakční ceny „Nejlepší automobil pod 25 000 eur“ a „Nejlepší automobil pod 35 000 eur“ byly v tomto roce vyhlašovány poprvé. Přitom testovací redakce hodnotily všechna vozidla této cenové skupiny podle kritérií Základní cena, Základní vybavení, Záruky, Příplatky a Dojmy z jízdy. „Model KIA XCeed získává Golden Steering Wheel „Zlatý volant“ redakce ‚AUTO BILD’ v kategorii pod 35 000 eur, protože je už od začátku typem vítěze, přesvědčí velikostí a kvalitou a nejen sedmi lety záruky“, shrnuje redakční výrok Andreas May, vedoucí oddělení Test a technika.

Tradiční soutěž – v roce 2019 s novým nastavením

Cenou Golden Steering Wheel „Zlatý volant“ jsou od roku 1976 každoročně oceňovány nejlepší automobilové modely ročníku. V roce 2018 se soutěž dočkala jednoroční přestávky a roku 2019 znovu odstartovala se základními novinkami. K nim patří redakční ceny „Nejlepší automobil“, zvláštní cena „Nejlepší inovace“, rozšíření vozových tříd, oceňování vozidel podle bodového schématu redakce „AUTO BILD“ a velmi zúžená porota, složená výhradně z automobilových expertů. Tak jako dříve volili čtenáři časopisů „BILD am SONNTAG“ a „AUTO BILD“ v nyní sedmi vozových třídách (malé vozy, kompaktní vozy, střední a vyšší třída, malá SUV, střední SUV, velká SUV, sportovní vozy) vždy tři finalisty, kteří pak byli porotou testováni na okruhu DEKRA Lausitzring. K 15 členům poroty patřili mimo jiné bývalý pilot Formule 1 Hans-Joachim Stuck, závodnice Formule 3 Sophia Flörsch, expertka na motoristický sport a moderátorka Lina van de Mars a také hvězda Youtube a závodník Felix von der Laden.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků