10 / 3 779

Nová Kia ProCeed - podmanivý ´Shooting brake´

14.9.2018 |  Štítky: KIA

Nová KIA ProCeed spojuje podmanivý design s prostorností. Ještě před veřejnou premiérou na Pařížském autosalonu 2018 byl dnes odhalen model ProCeed, který se začne prodávat počátkem roku 2019 výhradně v Evropě.

Výroba modelu ProCeed s karoserií shooting brake se spustí v listopadu 2018 a v prvním čtvrtletí roku 2019 se vůz začne prodávat. Na model se bude vztahovat tradiční příslib kvality Kia v podobě jedinečné sedmileté záruky Kia (s omezením na 150 tis. km) již ve standardu. 

Design
Jedinečná silueta karoserie shooting brake
Nízký, štíhlý a od pohledu mrštný vůz zaujme odlišným postojem i proporcemi. Ostatně, s pětidveřovým modelem Ceed má společnou pouze kapotu a přední blatníky. Všechny ostatní části karoserie jsou nové a nesou svůj vlastní styl a charakter. Každou částí své konstrukce odkazuje na podobu současných vozů Kia, ať již se jedná o Ikonickou ‚tygří masku‘, široké spodní otvory sání vzduchu, čelní sklo nebo nenapodobitelnou kombinaci čistých prolisů a zaoblených částí karoserie, typických pro vozy této značky. 

Od ostatních modelů řady Ceed se novinka výrazně odlišuje svojí zádí, inspirovanou uspořádáním studie Proceed Concept z roku 2017. Nový široký zadní nárazník ve spojení s celkově menší výškou propůjčuje vozu asertivní a sportovní postoj, ještě zdůrazněný zdvojenými koncovkami výfuku u provedení GT a GT Line v dynamickém a sportovním duchu.

Pro nový ProCeed bude od počátku prodeje k dispozici 10 různých odstínů karoserie.

Design interiéru
Prostornost kombi a všestrannost kompaktní karoserie shooting brake modelu ProCeed

Od ostatních verzí modelové řady Ceed se nový ProCeed odlišuje řadou změn evokujících o něco sportovnější atmosféru v kabině. Vůz je standardně vybaven zploštělým volantem a v případě provedení s dvouspojkovou převodovkou Kia může řidič používat i nová hliníková pádla řazení pod volantem.

ProCeed se stává jedním z nejlépe prakticky využitelných modelů ve své třídě. Jedná se např. o zadní sedadla dělená a sklopná v poměru 40:20:40 s možností jednoduchého sklápění tahem páčky uvnitř výklopné zádě. Sklopením sedadel se vytvoří rovná podlaha zavazadlového prostoru. Do prostoru pod podlahou lze navíc uložit drobnější předměty; v zavazadelníku najdeme i háček na tašky, zabraňující pohybu nákupu či dalších předmětů po podlaze kufru.

Jízda a jízdní chování
Vyvinutý v Evropě pro sebejisté jízdní vlastnosti na všech cestách

Vývoj modelu ProCeed zohlednil všechna prostředí a byl odladěn s cílem nabídnout větší dynamiku, zapojení řidiče do děje i jistotu za volantem, stejně tak jako vyšší jízdní pohodlí na dlouhých cestách než u předchozích generací modelu Ceed.

Ke zvýšení radosti z jízdy a bezpečnosti modelu napomáhají i technologie, jako je např. standardně dodávané elektronické řízení stability (ESC) nebo stabilizační systém VSM automobilky Kia. Tyto systémy umožňují uplatnit technologii vektorování točivého momentu pomocí přibrzďování kol, tedy další elektronický prvek na podporu řízení, jenž inteligentním přibrzďováním vnitřních kol potlačuje nedotáčivost v zatáčkách. Zaručuje tak vyšší potěšení z cestování i jistotu řidiče za volantem na nerovných cestách i v horských průsmycích, kde vývoj tohoto modelu probíhal. 

Pohonné jednotky
Exkluzivní přeplňování motorů pro nový shooting brake značky Kia

ProCeed GT Line nabídne trojici různých pohonných jednotek. Zájemci o benzínový pohon se mohou rozhodnout pro oblíbený agregát Kia 1,0 litru T-GDi nebo GT Line je zbrusu nový motor Kia ‚Kappa‘ 1,4 litru T-GDi. Oba motory jsou standardně spojeny se šestistupňovou manuální převodovkou; pro zájemce o jednotku 1,4 litru T-GDi je připravena i sedmistupňová dvouspojková převodovka Kia. Zájemci se mohou rozhodnout i pro nový hospodárný diesel ‚Smartstream‘ 1,6 litru CRDi. Filozofií nové pohonné jednotky Kia Smartstream je zlepšení spotřeby paliva a výkonových parametrů při nižších emisích. Naftový motor 1,6 litru ve vozech Ceed a ProCeed je první dieselovou jednotkou Smartstream automobilky Kia, představující nejčistší naftovou jednotku Kia v dosavadní historii. 

Technologie a bezpečnost
Inovace k usnadnění života, větší pohodlí a bezpečnost

Online služby Kia Connected Services s podporou od TomTom®. Tento systém podporuje úplnou integraci chytrých telefonů prostřednictvím systému Apple CarPlay™ (pro přístroje iPhone 5 nebo novější), resp. Android Auto™ (pro telefony se systémem Android 5.0 (Lollipop) nebo novějším).

Bezpečnost ve voze zajistí kromě standardně montovaných šesti airbagů přispívajících k ochraně cestujících propracované technologie na podporu řízení, zahrnující systémy aktivní bezpečnosti ke zmírnění rizika dopravní nehody. Standardní nabídka bezpečnostních technologií obsahuje automatické přepínání dálkových světlometů, systém rozpoznávání únavy řidiče a systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu pro zamezení čelním kolizím.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků