10 / 3 580

Nová Kia ProCeed a Kia Ceed GT

22.1.2019 |  Štítky: KIA

Nová KIA ProCeed spojuje podmanivý design s prostorností a všestranností kombi v pětidveřové karoserii ‚shooting brake‘. Nová KIA Ceed GT, ještě dokonalejší a zábavnější za volantem než v minulosti.

KIA PROCEED
Kia ProCeed se nabízí výhradně v provedení GT Line nebo jako vysoce výkonný model GT, příslušející smělému designu a technickému provedení nejsportovnější verze modelové řady Ceed.

Výroba modelu ProCeed s karoserií typu ‚shooting brake‘ se spustila v listopadu 2018. Na model se vztahuje tradiční příslib kvality Kia v podobě jedinečné 7leté záruky Kia (s omezením na 150,000 tis. km) již ve standardu.

Design interiéru a obestavění prostoru
Interiér charakterizují vysoce kvalitní a na dotek měkké povrchy, kovové obklady a přístrojová deska s horizontálním uspořádáním. Uprostřed přístrojové desky je posazen ‚plovoucí‘ dotykový displej systému palubního infotainmentu s 8" integrovanou GPS navigací; pod ním najdeme ovládací prvky audio soustavy, vytápění a ventilace. Samotná přístrojová deska je v zájmu ještě lepší ergonomie mírně natočena směrem k řidiči. Od ostatních verzí modelové řady Ceed se nový ProCeed odlišuje řadou změn evokujících v kabině o něco sportovnější atmosféru.

Vůz je standardně vybaven zploštělým volantem a v případě provedení s dvouspojkovou převodovkou Kia může řidič používat i nová hliníková pádla řazení pod volantem.

Design exteriéru
ProCeed konstruovaný jako shooting brake představuje alternativu k tradičním třídveřovým hatchbackům, neboť umně spojuje atraktivní proporce s kompaktními rozměry, které napovídají o jeho nekompromisní agilitě. S genetickou výbavou kupé je ProCeed nižší a delší než pětidveřový hatchback Ceed, a dokonce i než kombi s označením Sportswagon. Svůj pozoruhodný vzhled nicméně spojuje s patřičnou všestranností, a zaujme tak jedinečnou, dozadu ostře skloněnou siluetou, jakou nenabízí žádný jiný rodinný vůz.

Pohonné jednotky
Nejvýkonnější jednotkou nabízenou pro verzi GT Line je zbrusu nový motor Kia ‚Kappa‘ 1,4 litru T-GDi o výkonu 140 k. ​Jednotka 1,4 litru T-GDi umožňuje ProCeedu akcelerovat na 100 km/h za 9,1 sekundy.

Oba zážehové motory jsou vybaveny částicovým filtrem ke snížení výfukových emisí, aby ProCeed s rezervou splňoval požadavky emisní normy Euro 6d TEMP.

Provedení ProCeed GT, které hlásá návrat vysoce výkonného modelu GT značky Kia, pohání jednotka 1,6 litru T-GDI, kterou najdeme i v novém modelu Ceed GT.

Technologie a bezpečnost
‚Plovoucí‘ systém infotainmentu ,audiosystém s navigací a 8" dotykovým displejem, včetně online služeb Kia Connected Services s podporou od TomTom®. Tento systém podporuje úplnou integraci chytrých telefonů prostřednictvím systému Apple CarPlay™.

Zákazníci mají v dostupných výbavách výkonný audiosystém JBL Premium s technologií Clari-Fi pro zvýšení kvality komprimovaného zvuku. Již v základu najdeme připojení pro chytré telefony přes Bluetooth, automatické přepínání dálkových světlometů (HBA) a systém bezklíčového vstupu.

Kromě standardně montovaných šesti airbagů přispívají k ochraně cestujících propracované technologie na podporu řízení, zahrnující systém autonomního nouzového brzdění (FCA) ke zmírnění rizika dopravní nehody. Standardní nabídka bezpečnostních technologií obsahuje automatické přepínání dálkových světlometů (HBA), systém sledování únavy řidiče a aktivní systém pro jízdu v pruzích se systémem autonomního nouzového brzdění (FCA) – auto pro zamezení čelním kolizím.

Z dalších technologií na přání jmenujme upozornění na přijíždějící vozidla v příčném směru při couvání (RCCW), systém sledování mrtvých úhlů, systém pro monitorování provozu za vozidlem, inteligentní parkovací asistent pro příčné i kolmé parkování.

Každý nový ProCeed je standardně vybaven stabilizačním systémem VSM (Vehicle Stability Management). Ten zajišťuje stabilitu při brzdění a průjezdu zatáčkami díky automatické regulaci elektronického řízení stability vozu (ESC) po zjištění horších záběrových schopností vozidla.

KIA CEED GT
Nové Ceed GT navazuje tam, kde předchůdci skončili. Nabízí širokou plejádu technologií zaměřených na komfort, bezpečnost a praktickou využitelnost.

I na model Ceed GT se  vztahuje jedinečná sedmiletá záruka Kia (s omezením na 150 tis. km) již ve standardu.

Design interiéru a obestavění prostoru
Provedení GT používá stejně ergonomické uspořádání kabiny jako ostatní modely řady Ceed. Povrchy jsou vyvedeny z vysoce kvalitních měkčených materiálů a přístrojová deska je v zájmu co nejsnazšího používání lehce natočena směrem k řidiči. Uprostřed přístrojové desky se nachází ‚plovoucí‘ dotykový displej systému palubního infotainmentu o úhlopříčce 8"; pod ním najdeme ovládací prvky audio soustavy, vytápění a ventilace.

Všechna provedení GT používají dole zploštělý volant s logem GT a hliníkové obložení pedálů řidiče.​ U provedení s dvouspojkovou automatickou převodovkou Kia jsou k dispozici nová hliníková pádla řazení na sloupku volantu.

Design exteriéru
Ceed GT se pyšní sportovním ztvárněním exteriéru, kterým se viditelně odlišuje od ostatních zástupců řady Ceed. Pro nový model byla upravena ‚tygří‘ maska chladiče s tmavě chromovým lemováním a malým logem GT.

Jízda a jízdní chování
Standardně dodávaný systém elektronického řízení stability vozu (ESC) byl kromě toho pečlivě odladěn tak, aby milovníkům ostřejší jízdy nabídl více svobody při zkoumání odladěných dynamických schopností vozu s lepšími parametry rychlosti stáčení zadní nápravy. V základní výbavě je i stabilizační systém VSM z vlastního vývoje Kia, stejně tak jako technologie vektorování točivého momentu pomocí přibrzďování kol.

Hnací ústrojí
Motor 1,6 litru T-GDI o nejvyšším výkonu 204 k při 5500 ot/min i nadále zajišťuje nenucené zrychlování a hladce dostupný točivý moment.​ Pohonná jednotka Ceedu GT standardně spolupracuje se šestistupňovou manuální převodovkou. ​

V reakci na požadavky evropských zájemců se tento dynamicky zaměřený hatchback se poprvé nabízí v kombinaci se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Dvouspojková převodovka z vlastního vývoje automobilky ještě zvyšuje atraktivitu modelu Ceed GT.

Technologie a bezpečnost
Standardně dodávaný ‚plovoucí‘ systém palubního infotainmentu zahrnuje audiosystém s navigací a dotykovým displejem o velikosti 8,0", včetně online služeb Kia Connected Services s podporou od TomTom®. Tento systém podporuje úplnou integraci chytrých telefonů prostřednictvím systému Apple CarPlay™, resp. Android Auto™ .

Zákazníci mají v dostupné výbavě výkonný audiosystém JBL Premium s technologií Clari-Fi pro zvýšení kvality komprimovaného zvuku. Již v základu je nabízeno připojení pro chytré telefony přes Bluetooth, automatické přepínání dálkových světlometů a systém bezklíčového vstupu. Ve standardu je v nabídce i bezdrátová nabíječka chytrého telefonu a vyhřívání předních a zadních sedadel.

Kromě standardně montovaných šesti airbagů přispívají k ochraně cestujících propracované technologie na podporu řízení, zahrnující systém autonomního nouzového brzdění (FCA) ke zmírnění rizika dopravní nehody. Standardní nabídka bezpečnostních technologií obsahuje automatické přepínání dálkových světlometů (HBA), systém sledování únavy řidiče a aktivní systém pro jízdu v pruzích se systémem autonomního nouzového brzdění (FCA) – auto pro zamezení čelním kolizím.

Z dalších technologií na přání jmenujme systém pro sledování mrtvých úhlů, systém pro monitorování provozu za vozidlem, inteligentní parkovací asistent pro příčné i kolmé parkování (SPAS) a upozornění na přijíždějící vozidla v příčném směru při couvání.

Každý nový Ceed je standardně vybaven stabilizačním systémem VSM (Vehicle Stability Management). Ten zajišťuje stabilitu při brzdění a průjezdu zatáčkami díky automatické regulaci elektronického řízení stability vozu (ESC) po zjištění horších záběrových schopností vozidla.

Zahájení prodeje obou modelů v České republice bylo spuštěno dne 22. ledna 2019

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků