10 / 3 810

Nová Hyundai Kona Electric se představuje

11.11.2020 |  Štítky: Hyundai | elektrický pohon | elektromobily

Nový Hyundai Kona Electric přichází s čistším designem, nulovými emisemi a technologiemi zdůrazňujícími čistotu elektrické mobility.

Společnost Hyundai Motor představuje modernizovaný model Hyundai Kona Electric, úspěšné malé SUV s elektrickým pohonem. Početná vylepšení se týkají především designu, technologií a praktičnosti. Nová Kona Electric je díky tomu pro zákazníky ještě lepším a přitažlivějším produktem.

Hyundai Kona Electric překonává od svého uvedení na evropský trh v roce 2018 všechna očekávání díky výkonnému elektrickému pohonu, dlouhému dojezdu a elegantnímu vzhledu SUV. Za pouhé dva roky se na celém světě prodalo více než 120 000 vozů, z toho více než 53 000 v Evropě. V srpnu stanovily tři vozy ze sériové výroby na německém závodním okruhu Lausitzring nový rekord v dojezdu: 1026 kilometrů na jedno nabití akumulátorů. A v lednu se Kona Electric zapsala do Guinnessovy knihy rekordů (GUINNESS WORLD RECORDS™) v kategorii „Největší nadmořská výška dosažená v elektromobilu“, protože zdolala tibetský průsmyk Sawula ve výšce 5731 metrů nad mořem.

V březnu spustil Hyundai výrobu modelu Kona Electric ve svém českém výrobním závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC). Společnost díky tomu pro své zákazníky výrazně zkrátila čekací lhůty na nové elektromobily.

Nová Kona Electric obdržela odvážná vylepšení designu, která jí propůjčují nový, ryzí vzhled. Modernizace se dotkla také bezpečnostní výbavy a souboru vyspělých technologií. Kombinace čistého a elegantního vzhledu s odvážnou karoserií modelu Kona, SUV segmentu B, která posádce poskytuje skvělou ochranu, vyjadřuje výjimečnou elektrickou technologii a usnadňuje rozpoznatelnost vozidla na silnici.

Přední část s novou uzavřenou maskou chladiče se vyznačuje jednoduchým a čistým designem. Tento moderní vzhled je umocněn novými světly LED pro denní svícení, která vizuálně zvýrazňují šířku vozu. Příď je doplněna asymetrickou nabíjecí zásuvkou. Jedná se o jedinečný prvek modelu Kona Electric, který představuje silný motiv, odkazující na elektrickou jízdu.

Zákazníci si mohou v novém modelu Kona Electric užívat modernizovaný systém Bluelink, který jim umožní ovládat vůz pomocí chytrého telefonu nebo hlasových povelů. Výsledkem je ještě praktičtější a zábavnější jízda. Aplikace zobrazuje dojezd vozidla a stav nabití akumulátoru, ale i doby nabíjení po připojení k různým veřejným nebo soukromým nabíjecím přípojkám.

Mezi nejnovější vylepšení systému Bluelink patří řada nových a vyspělých funkcí v oblasti konektivity, které zvyšují komfort a praktičnost. Funkce uživatelských profilů nabízejí ještě vyšší míru individualizace. Uživatelé si mohou svá nastavení přenášet i do dalších vozů Hyundai kompatibilních s touto funkcí.

Stejně jako předchůdce nabízí nová Kona Electric čistou elektrickou mobilitu se dvěma různými variantami poháněcího ústrojí bez kompromisů v oblasti provozních vlastností. Verze s prodlouženým dojezdem je vybavena akumulátory s kapacitou 64 kWh a elektromotorem o nejvyšším výkonu 150 kW (204 k), který umožňuje modelu Kona Electric zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,9 sekundy. Verze s dlouhým dojezdem dosahuje nejvyšší rychlosti 167 km/h, zatímco verze se standardními akumulátory nabízí nejvyšší rychlost 155 km/h.

Nabití akumulátorů Li-Pol z 10 % na 80 % kapacity trvá pouhých 47 minut s využitím stejnosměrné rychlonabíječky o výkonu 100 kW. Volitelně může být Kona Electric vybavena 10,5kW třífázovou palubní nabíječkou, která výrazně zkracuje doby nabíjení na veřejných stanicích s třífázovým střídavým proudem nebo ze soukromé nástěnné nabíječky. Řidiči mohou nabíjet svůj vůz také z kompatibilní běžné domácí elektrické zásuvky pomocí kabelu ICCB (In-Cable Control Box).

Maximální pocit jistoty a bezpečí dodává řidiči a cestujícím soubor nejmodernějších bezpečnostních systémů Hyundai ve výbavě nového modelu Kona Electric. Hyundai SmartSense zahrnuje komplexní nabídku vyspělých funkcí a asistenčních systémů pro aktivní bezpečnost.

Řada prvků komfortní výbavy přináší ještě příjemnější cestování, a to zejména cestujícím na sedadlech vzadu. Stejně jako u předchůdce jim funkce vyhřívání druhé řady sedadel v novém modelu Kona Electric umožňuje zpříjemnit si zejména začátek jízdy v chladném počasí, ale cestující vzadu si mohou jejím prostřednictvím dopřávat také relaxaci při cestování na delší vzdálenosti. Nový vstup USB pro druhou řadu sedadel poskytuje funkci nabíjení přenosných zařízení za jízdy. Elektrická parkovací brzda nabízí řidičům ještě větší pocit jistoty a lze ji aktivovat jednoduchým stisknutím tlačítka.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků