10 / 3 810

Nová digitální platforma "NVIDIA DRIVE" pro značky skupiny HMG

10.11.2020 |  Štítky: Hyundai | KIA

Všechny nové modely skupiny HMG (Kia, Hyundai, Genesis) budou od roku 2022 standardně používat platformu ‚NVIDIA DRIVE‘.

Společnosti Hyundai Motor Group (HMG) a NVIDIA dnes oznámily, že všechny budoucí modely značek Kia, Hyundai a Genesis budou od roku 2022 využívat digitální platformu palubní konektivity ‚NVIDIA DRIVE‘.

Technická spolupráce s firmou NVIDIA, která je celosvětovým leaderem oboru akcelerovaných výpočtů, umožní HMG vyvíjet vysoce výkonné počítačové systémy propojených vozidel pro příští generace modelů této automobilové skupiny. Prostřednictvím vysoce výkonné a energeticky úsporné platformy NVIDIA DRIVE budou příští modely značek uvedené automobilové skupiny nabízet zákazníkům bezproblémové a průběžné vylepšované uživatelské prostředí s palubními systémy za podpory umělé inteligence. Majitelé vozů Kia, Hyundai a Genesis tak budou moci využívat uživatelské prostředí se spoustou funkcí, definované neustále aktualizovaným softwarem AI.

Hyundai Motor Group spolupracuje s firmou NVIDIA od roku 2015, přičemž digitální platforma NVIDIA DRIVE již dnes tvoří základ vyspělých systémů palubního infotainmentu ve vozech Genesis GV80 a G80. Obě uvedené společnosti rovněž spolupracují na pokrokovém digitálním kokpitu, který by se měl představit koncem roku 2021. Dnešní oznámení znamená další posun spolupráce, kdy HMG pokládá základy systémů palubního infotainmentu s podporou širokého spektra budoucích aplikací a funkcí napříč celou modelovou řadou.

Nový ccOS díky partnerské spolupráci s NVIDIA

HMG díky partnerské spolupráci s firmou NVIDIA bude moci všechny své budoucí modely vybavit novým operačním systémem propojených vozidel (ccOS). Nový systém ccOS z vlastního vývoje spojí velké množství různorodých dat produkovaných vozidlem a řadou palubních senzorů, jakožto i externích datových center pro vozidla s palubní konektivitou. Bude tak schopen poskytovat uživatelsky příjemnější a vysoce komfortní prostředí pro řidiče i zbytek posádky.

Součástí ccOS je integrovaná architektura pro novou digitální platformu služeb propojených vozidel (ccSP – ‚connected car Service Platform‘). Budoucí vozidla s centralizovanou počítačovou architekturou na bázi softwaru lze aktualizovat po celou dobu jejich životnosti, a tak se majitelé mohou těšit vždy na nejnovější technologie digitálního kokpitu i další funkce a vlastnosti.

Skupina HMG oznámí podrobnější informace o plánovaném systému palubního infotainmentu a schopnostech systému ccOS v rámci dalších zpráv ke konkrétním modelům vozidel.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků