10 / 3 916

Nová CUPRA Ateca: nejmodernější interpretace sportovnosti

31.10.2018 |  Štítky: Seat | sportovní vozy | SUV

Značka CUPRA, založená divizí motoristického sportu společnosti SEAT, je vrcholným vyjádřením jedinečnosti a sportovních výkonů.

CUPRA, zrozená z vášně, aby uchvátila srdce automobilových nadšenců po celém světě, vyvíjí vozidla, jejichž základem není nostalgie, nýbrž současnost. CUPRA vytvoří originální řadu produktů se zaměřením na modely SEAT. Využije přitom vyspělou techniku koncernu Volkswagen. V současném světě žádná podobná značka neexistuje. Nová značka byla představena v únoru 2018 společně se svým prvním modelem. CUPRA Ateca je vysokovýkonné SUV, které zahajuje novou éru.

Pohon
Podstatou každého vozu CUPRA je podmanivý výkon, sportovní vlastnosti a snadné ovládání. Tyto požadavky splňuje pod kapotou modelu CUPRA Ateca jeden z nejvyspělejších zážehových čtyřválců na současném trhu. K mimořádné akceleraci přispívá také nově vyvinutá sedmistupňová převodovka DSG. Optimalizace sedmistupňové převodovky umožňuje kombinovat vynikající výkony s nízkou spotřebou paliva. Motor 2.0 TSI navíc splňuje nejnovější emisní legislativu.

Podvozek
Řidič si může přizpůsobit svým požadavkům nastavení systému adaptivních tlumičů DCC (Dynamic Chassis Control), který přispívá k přenosu enormní hnací síly modelu CUPRA Ateca na vozovku. CUPRA Ateca je navíc vybavena systémem pohonu všech kol 4Drive, který patří mezi nejbezpečnější a nejvyspělejší na světě. Systém 4Drive optimálně spolupracuje se všemi jízdními režimy, Comfort, Sport, Individual, Snow, Off-Road a samozřejmě CUPRA.

Vnější design
CUPRA Ateca dává svým atraktivním exteriérem jasně najevo, že je vysokovýkonným automobilem. Horní část masky chladiče má voštinovou mřížku s novým logem CUPRA uprostřed. Jakmile řidič odemkne dveře, osvětlí diody LED ve vnějších zpětných zrcátkách prostor v blízkosti prahů dveří. Zároveň je na zem promítáno logo a nápis CUPRA.

Vnitřní design
Logo CUPRA zdobí podlahové rohože, klíček a dotykový displej multimediálního systému po spuštění motoru. Řidič ze svého sedadla spočine svým pohledem na sportovním volantu, obšitém kůží a zdobeným rovněž prošíváním v odstínu mědi, které se nachází také na hlavici páky voliče. Uprostřed volantu je umístěno logo CUPRA. Přímo před řidičem je digitální panel přístrojů spolu s dotykovým displejem navigačního systému plus.

Informační a zábavní systémy a konektivita
CUPRA Ateca nabízí nejen nejvyšší úroveň jízdní dynamiky, ale také nejvyšší úroveň v oblasti informačních a zábavních systémů a konektivity v podobě nejnovější generace systému Full Link, aplikace SEAT DriveApp a nejvyspělejších digitálních displejů v segmentu. Vůz dále nabízí bezklíčkový přístupový systém se spouštěním motoru tlačítkem, zesilovač signálu GSM, prostorový kamerový systém s rozsahem snímání 360°, navigační systém plus s 8“ dotykovým displejem, digitální panel přístrojů a parkovacího asistenta.

CUPRA Ateca bude uvedena na trh na konci roku 2018. Základní cena je v České republice stanovena na 1 199 900 Kč, standardem je 5-ti letá tovární záruka (100.000 Km).

Nový model CUPRA Ateca je již nyní k objednání v dealerské síti SEAT.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků