10 / 3 810

Nová C4 a nová ë-C4 – 100% ëlectric: Citroën přichází s novým pojetím kompaktního hatchbacku

30.6.2020 |  Štítky: Citroën | elektrický pohon | elektromobily

S modelem Nová ë-C4 - 100 % ëlectric a Nová C4 pokračuje Citroën v elektrické ofenzívě a píše novou kapitolu své historie na trhu s hatchbacky.

V roce 2020 „Citroën goes Ëlectric for all“ a uvádí na trh 6 elektromobilů. 

Jde o nové pojetí kompaktního hatchbacku, který splňuje očekávání segmentu a současně si ponechává všechny typické znaky Citroën:  

  • Síla konceptu: ztělesňuje výraznou etapu v designu Citroënu a nabízí vyšší polohu při řízení, kola o velkém průměru, vůz je stále připraven vyrazit, má energický a aerodynamický tvar, který v sobě spojuje principy SUV, výrazný design a grafiku s velkým potenciálem personalizace.
  • Volba pohonu: Nová ë-C4 - 100% ëlectric je 5. vozem elektrické ofenzívy značky Citroën, předcházelo jí SUV C5 Aircross Hybrid, Ami, ë-Jumpy a ë-SpaceTourer. Nová C4 je rovněž k dispozici ve verzi s benzínovým nebo dieselovým motorem.
  • Komfort na palubě: všechny silné stránky programu Citroën Advanced Comfort® pro větší komfort pro všechny díky tlumičům s progresivními hydraulickými dorazy®, sedadlům Advanced Comfort nebo držáku Smart Pad Support Citroën™, který se představuje ve světové premiéře. Zážitek z komfortu posiluje i 20 technologií asistenčních systémů řízení včetně Highway Driver Assist, systému poloautomatického řízení 2. úrovně a 6 technologií konektivity. U Nové ë-C4 – 100% ëlectric jsou zážitky ještě posíleny díky výhodám ë-Confort.

Nová ë-C4 – 100% ëlectric a Nová C4, 10. generace kompaktních hatchbacků Citroën, které poznamenaly svou dobu vynikajícím komfortem a charakterem, se objeví ve 2. polovině roku 2020, objednávky se začnou přijímat v září.

Citroën se po ofenzívě směřované na teritorium SUV, která přinesla úspěšné uvedení vozů SUV C3 Aircross a SUV C5 Aircross (od uvedení na trh na konci roku 2017 celkem 300 000, resp. 200 000 prodaných vozů), vrací útokem na trh s hatchbacky. Segment kompaktních hatchbacků, který v roce 2019 registruje v Evropě více než 1 700 000 prodaných vozů, tj. téměř 11 % celkových prodejů OV, je nedílnou součástí evropského trhu. Nová ë-C4 - 100% ëlectric a Nová C4, jsou zcela zásadní kompaktní hatchbacky nové generace Citroën, inspirované zákazníky a jejich životním stylem v souvislosti s automobilem. Vůz je k dispozici ve verzi se 100% elektrickým pohonem, s benzínovým nebo dieselovým motorem a splňuje očekávání segmentu a současně nabízí moderní výrazné pojetí, které je připraveno převrátit principy segmentu procházejícího velkými změnam

Inovativní pozice a výrazný styl
Nová ë-C4 - 100% ëlectric a Nová C4 nabízejí jedinečnou odvážnou identitu a představují nový koncept v rámci segmentu kompaktních hatchbacků. Silueta vozu se zvýšenou pozicí při řízení kombinuje eleganci a dynamiku hatchbacku a některé principy SUV, výsledkem je větší síla a charakter. Aerodynamický a plynulý tvar nabízí typické znaky vozů Citroën, zejména nový světelný podpis LED ve tvaru písmene V vpředu i vzadu, s novým stylovým výrazem, který je důraznější, propracovanější a dynamičtější. Z jeho útulného technologického interiéru čiší na první pohled pohoda, komfort a modernost. Každý zákazník si bude moci nakonfigurovat svůj vůz podle vlastního vkusu, k dispozici je 31 kombinací odstínů a balíčků Packs Color u exteriéru a 6 stylů interiéru. 

Volba pohonu: 100% elektrický, benzínový, nebo dieselový
Nová ë-C4 - 100% ëlectric – 5. vůz elektroofenzívy značky – a Nová C4 nabízejí zákazníkovi komfort volby mezi 3 typy účinných a výkonných motorů: 100% elektrickými 100 kW (136 k) s dojezdem 350 kmi umožňujícími velkou svobodu pohybu, spalovacími nové generace, tj. benzínovými Euro 6d 100–155 k nebo dieselovými 110–130 k. 

Nové vyjádření programu Citroën Advanced Comfort®
Nová ë-C4 - 100% ëlectric a Nová C4 nabízejí nové vyjádření programu Citroën Advanced Comfort®, moderní a globální komfort pro všechny, využívající všechna kritéria pro posílení komfortu a pohody na palubě. Komfort jízdy zajišťují tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy® a sedadla Advanced Comfort. Životní komfort čiší z velkorysé kabiny, která nabízí prostor pro kolena Best in Class, důmyslně rozmístěné odkládací přihrádky nebo Smart Pad Support Citroën™. Komfort mysli vytváří uklidňující prosvětlená atmosféra s příjemnými materiály a střešním oknem s elektrickým ovládáním. Uživatelský komfort posiluje 20 technologií asistenčních systémů řízení včetně Highway Driver Assist, což je systém pro poloautomatické řízení 2. úrovně, a 6 technologií konektivity. Všechny tyto vlastnosti jsou ještě zesíleny u vozu Nová ë-C4 - 100% ëlectric, který poskytuje veškeré výhody označované jako ë-Confort: tichý chod, plynulost a snadné použití. 

„S vozy Nová ë-C4 - 100% ëlectric a Nová C4 se Citroën plnou silou vrací do segmentu kompaktních hatchbacků, což je nejdůležitější segment v Evropě. Tento nový model, z jehož inovativního postoje a mimořádného komfortu čiší samotná DNA značky Citroën, nabízí zákazníkovi volbu mezi 100 % elektrickým, benzínovým nebo dieselovým pohonem, a pokrývá tak potřeby obrovského množství zákazníků.“
Vincent Cobée, generální ředitel značky Citroën 
 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků