10 / 3 829

Nová „aerodynamická kola“ pro čistě elektricky poháněné BMW iX3

7.2.2020 |  Štítky: BMW

Větší hospodárnost – maximální volnost designu – k dispozici také pro BMW iNext a BMW i4.

U dnešních automobilů ovlivňují kola a jejich aerodynamický tvar celkovou hospodárnost vozidla až z 30 %. Z tohoto důvodu společně s BMW iX3, jehož uvedení na trh je plánováno na rok 2020, oslaví premiéru dále zdokonalená aerodynamická kola BMW Aerodynamic Wheel. Nová kombinace základního kola z hliníkové slitiny a individuálně navržených nástavců účinným způsobem doplňuje mimořádnou celkovou účinnost a z ní vyplývající hospodárnost prvního čistě elektricky poháněného automobilu kategorie Sport Activity Vehicle (SAV) od BMW Group.

Nová aerodynamická kola nejenže ve srovnání s konvenčně poháněným BMW X3 snižují odpor přibližně o 5 %, ale jsou také efektivnější a lehčí než ta předchozí. Díky optimalizovanému proudění vzduchu kolem podběhů kol jsou ve srovnání s dříve používanými aerodynamickými koly lehčí o 15 %. Díky menší hmotnosti a lepší aerodynamice snižují celkovou spotřebu elektrické energie v evropském testovacím cyklu WLTP o další 2 %, což se rovná 0,4 kWh/100 km. Tím prodlužují dojezd vozu o dalších 10 km. Vzhled kol lze různými způsoby měnit, což designérům dává velké designové možnosti pro příští modely. Nová aerodynamická kola se představí také na BMW iNext, které bude mít premiéru v roce 2021.

Designové varianty umožňují maximální individualizaci.

Společnost BMW Group je prvním výrobcem automobilů, který kombinuje litá hliníková kola s plastovými vsadkami s hliníkovým povrchem. Vysoce kvalitní materiál, použitý na výrobu těchto vsadek, a jejich precizní integrace do designu kola bez viditelných mezer posiluje prvotřídní charakter nových kol. Patentovaný proces pro optimalizaci aerodynamických vlastností při minimalizaci hmotnosti otevírá nebývalý prostor pro individuální vylepšování automobilu. Aerodynamická kola lze lakovat v různých barvách, zatímco zákazník si může vybrat také mezi matnou nebo leštěnou povrchovou úpravou, jako tomu bývá u konvenčních kol. Všechny verze základního kola mohou být vybaveny vsadkami, jejichž vzhled se může nekonečným způsobem měnit v závislosti na zvoleném lesku, povrchové úpravě a vzoru. To znamená, že do vzhledu vsadek mohou být začleněny například barevné ozdobné prvky, odpovídající barvě karoserie. Kromě toho lze například na jednom kole použít i více druhů vsazených prvků, a tím dále zvýšit možnosti individualizace. Výsledkem je nepřeberné množství aerodynamicky optimalizovaných kol, kdy vzhled každého z nich odpovídá charakteru vozidla, zvolené výbavě a individuálním preferencím zákazníka.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků