10 / 3 580

Nissan Navara míří do Ameriky na 2 000 km dlouhou „odolnou a inteligentní“ ženskou rallye

13.10.2017 |  Štítky: Nissan


 
Odolný Nissan Navara – stávající držitel prestižního ocenění International Pickup Award – se zúčastní závodu Rebelle Rally. Každoroční týdenní etapový závod je 2 000 km dlouhým testem jízdních a navigačních dovedností, které prověří drsné pouště amerických států Kalifornie a Nevada.
 
Akce určená pro vozy běžné výroby spíše než upravené závodní rallye vozy se mohou zúčastnit pouze dvoučlenné ženské týmy a láká tak soutěžící z celého světa. Součástí závodu je dálková terénní jízda a tradiční navigace pouze pomocí topografických map a kompasu s cílem nalezení skrytých kontrolních bodů. GPS zařízení, včetně mobilních telefonů, jsou přísně zakázaná a časové omezení nutí závodníky se rychle rozhodovat.
 
Závod Rebelle Rally se koná od 12. do 21. října a trasy na jednotlivé dny zůstávají tajné až do doby několika hodin před startem. Nynějšího druhého ročníku se účastní 40 týmů z 12 zemí, a to s vozidly od různých výrobců.
 
Účastnicemi v modelu Navara jsou dvě zaměstnankyně ze společnosti Nissan France; Karen Rayrollesová a Florence Phamová pracují v týmech komunikace a marketingu a rády vyhledávají jedinečné výzvy.
 
Karen nám sdělila: „Díky odolnému a inteligentnímu charakteru je Navara dokonalou volbou pro závod Rebelle Rally a jsme radostí bez sebe, že se této úžasné akce můžeme zúčastnit. Prostřednictvím odkazů www.rebellerally.com nebo www.nissan.fr může náš postup v závodě kdokoli sledovat.“
 
Karen a Florence budou při závodu používat model Navara Double Cab a utkají se o cenu Bone Stock Award. Tato kategorie je otevřená pro týmy používající standardní vozy, kde jejich jedinou úpravou je sada terénních pneumatik.
 
Navara Double Cab se bude na písečných dunách a prašných cestách pouště cítit skutečně jako doma. Tento model Navara, který je ztělesněním odolnosti a inteligence, v sobě spojuje schopnost vydat se kamkoli a nejmodernější technologie systémů podpory řidiče. Výsledkem je styl, komfort a kvalita, které jsou na stejné úrovni jako u oceňovaných crossoverů Nissan – modelů Juke, Qashqai a X-Trail.
 
Pětibodové zavěšení zadní nápravy modelu Navara Double Cab je v daném segmentu jedinečné a poskytuje výjimečné jízdní vlastnosti, aniž by došlo ke snížení schopnosti jízdy v terénu nebo omezení užitečného zatížení. Hnací síla je poskytována vytříbeným 2,3l vznětovým motorem s dvojitým turbodmychadlem a výkonem 190 k, který zajišťuje mimořádný výkon a točivý moment až 450 Nm při 1 500–2 500 ot./min. Při spojení s šestistupňovou manuální převodovkou dosahují hodnoty oficiální kombinované spotřeby a emisí CO2 6,3 l/100 km a 167 g/km – nejlepší ve své třídě.
 
Seznam výbavy vozu se během závodu Rebelle Rally rozhodně projeví jako užitečný. Inteligentní panoramatický kamerový systém pomáhá při manévrech v nízké rychlosti ve stísněných prostorech, zatímco Inteligentní nouzové brzdění zajistí pomoc, pokud se modelu Navara do cesty postaví místní divoká příroda či další závodníci.
 
Asistent rozjezdu do kopce a Asistent pro sjíždění svahů vytvoří bezpečnou a plynulou jízdu po dunách, i když 7“ systém infotainmentu NissanConnect – včetně satelitní navigace – bude muset zůstat na základě přísných pravidel vypnutý!
 
Stejně jako všechny lehké užitkové vozy Nissan, včetně elektrické dodávky e-NV200 s nulovými emisemi, je model Navara mimořádně univerzálním vozem. K dispozici je také široká škála volitelné výbavy, příslušenství a zakázkových přestaveb. Všechny lehké užitkové vozy Nissan jsou dodávány s prvotřídní tovární zárukou výrobce omezenou na 5 let nebo na 160 000 ujetých kilometrů.
 
Model Navara je nejmodernější v dlouhé a velmi úspěšné řadě odolných pickupů Nissan s tradicí delší než 80 let a 12 generacemi. Společnost Nissan prodala od roku 1934 více než 14 milionů pickupů. Model Navara se neprodává v Severní Americe, kde jsou třemi nejsilnějšími pickupy značky Nissan Frontier, Titan a Titan XD.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků