10 / 3 916

Největším svůdníkem žen je Lexus RX

16.11.2017 |  Štítky: Lexus | SUVJejich zájem o tento model je vyšší než v případě jiných SUV. Ženy v tomto segmentu činí průměrně 38 procent zákazníků. Průzkum také potvrdil, že v případě RX není pro kupující tím nejdůležitějším kritériem cena vozu. Pouze šest procent ji řadí mezi hlavní faktory, zatímco v celém segmentu Midsize Premium SUV tento ukazatel činí 12 procent.

Pro zákazníky je naopak důležitá nízká spotřeba pohonných hmot, spolehlivost a s ní spojené nízké náklady na údržbu. Dle údajů J.D. Power hrají nízké náklady na údržbu zásadní roli pro 62 procent majitelů modelu Lexus RX. Průměr v celém segmentu činí 50 procent, přičemž 77 procent zákazníků označilo za nejvýznamnější kritérium pro výběr vozu spolehlivost. Nízká spotřeba pohonných hmot je velmi důležitá pro více než polovinu kupců RX, průměr segmentu je 43 procent.

Nutno podotknout, že 64 procent majitelů vozu Lexus RX je ochotno zaplatit více za auto, které bude přátelské vůči životnímu prostředí, zatímco průměrně je to v segmentu Midsize Premium SUV jen polovina majitelů vozů. Tím lze vysvětlit oblibu hybridní verze modelu RX.

Zajímavé je, že zákazníci, kteří si RX koupili, věnují méně pozornosti originálnímu zevnějšku auta a řídí se spíše praktickými výhodami. Vzhled auta je důležitý pro 79 procent majitelů RX, kdežto průměr pro celý segment činí 82 procent.

Když se v roce 1998 objevil Lexus na trhu, definoval novou třídu luxusních crossoverů. Od té doby je RX bestsellerem japonské značky a současně leaderem své kategorie. Čtvrtá generace prezentovaná v roce 2016 patří k novému pokolení rodu Lexus s avantgardní stylistikou a inovacemi, jako jsou úsporný a ekologický hybridní pohon nebo vyspělé aktivní bezpečnostní systémy.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků