10 / 3 916

Nejlepší Ibiza všech dob

1.2.2017 |  Štítky: Seat

Nový SEAT Ibiza přichází s nejmodernější technikou, výjimečnou dynamikou a pozoruhodnou nabídkou vnitřního prostoru a komfortu. Nejdůležitější model španělské značky má zcela nový design, který se vyznačuje tradičním mladistvým duchem, funkčností, sportovním charakterem a příkladným komfortem. Svěží styl přitom ztělesňuje osobitost značky SEAT, jejíž DNA je vyjádřena ještě sportovnějším designem s více hranami, které člení výrazně tvarované plochy. Výsledkem je vzrušující vzhled s vytříbenou aerodynamikou. Pátá generace modelu SEAT Ibiza bude veřejnosti představena na nadcházejícím autosalonu v Ženevě a její prodej bude zahájen v červnu 2017.

Nový SEAT Ibiza je zcela novým modelem, který byl zkonstruován s velmi ambiciózním cílem učinit dlouhý krok vpřed v oblastech bezpečnosti, designu, provozních vlastností a komfortu. Obrovského pokroku v kvalitě bylo dosaženo díky nové modulární platformě MQB A0. Nový SEAT Ibiza je prvním modelem koncernu Volkswagen, který používá tuto platformu, což dokládá významné postavení značky SEAT v rámci koncernu a nabízí bezpočet výhod.
Ibiza, představená poprvé v roce 1984, se stala ikonou značky SEAT. Je to nejdéle vyráběný a také nejprodávanější model v historii značky – dosud bylo prodáno více než 5,4 milionu vozů. Ibiza je jedním ze tří pilířů společnosti SEAT, společně s modely Leon a Ateca, na které SEAT spoléhá při budování své úspěšné budoucnosti.
 
Kompaktnější rozměry, prostornější interiér, nižší spotřeba paliva
Nový SEAT Ibiza nabízí výrazně prostornější interiér, odolnější karoserii a mnohem vyšší úroveň bezpečnosti. V porovnání s předchozím modelem je o pozoruhodných 87 mm širší, o dva milimetry kratší a o jeden milimetr nižší. V důsledku uvedených změn vyvolává vůz dojem mimořádné stability a těsného spojení s vozovkou. Jsou to klíčové vlastnosti nové platformy MQB A0.
Rozchod kol vpředu je oproti předchůdci o 60 mm širší, vzadu o 48 mm. Rozvor náprav se zvětšil dokonce o 95 mm na 2564 milimetrů. Výsledkem je mnohem komfortnější vůz, který nabízí více prostoru v interiéru.
Také zavazadlový prostor je větší než dosud – o 63 litrů – a s celkovým objemem 355 litrů je největší ve své třídě. Nižší výška prahu zavazadlového prostoru dokazuje, že SEAT ví, jak kombinovat pohledný design s praktickou funkčností.
Všechny motory nabízené pro nový SEAT Ibiza splňují emisní normu Euro 6 a jejich inovativní konstrukce zaručuje výjimečné výkonové parametry ve spojení s vysokou hospodárností a nízkými emisemi. Na výběr jsou tři zážehové motory s hliníkovým blokem a hlavou válců. Tříválec 1.0 TSI s přeplňováním turbodmychadlem s mezichladičem stlačovaného vzduchu a přímým vstřikováním bude nabízen ve dvou výkonových variantách s 95 k nebo 115 k. Koncem roku 2017 bude k dispozici také nový čtyřválec 1.5 TSI o výkonu 150 k. Úsporné vznětové motory 1.6 TDI se budou pro novou Ibizu dodávat ve výkonových stupních 80 k, 95 k a 115 k. Nová platforma MQB A0 umožňuje také použití motoru 1.0 TSI o výkonu 90 k upraveného pro spalování stlačeného zemního plynu (CNG). SEAT je prvním výrobcem, který bude nabízet tento druh motoru v tomto segmentu.
 
Čtyři výbavové linie a nejmodernější technika
Nový SEAT Ibiza bude nabízen ve čtyřech výbavových liniích, od vstupní Reference přes Style až po vrcholné linie FR a XCellence.
Výbavová linie FR s dynamicky a technicky orientovanou výbavou umožňuje řidiči maximální potěšení z poskytovaných výkonů. Pro tuto verzi byly speciálně navrženy exkluzivní dynamické stylistické prvky, mezi něž patří zadní difuzor, exkluzivní nárazník vpředu, sportovní podvozek a exkluzivní exteriérový černý paket.
 
Design: další krok ve vývoji DNA značky SEAT
Design páté generace Ibizy byl velkou výzvou vzhledem k více než třicetileté historii tohoto modelu a jeho významu jako hlavního pilíře značky SEAT. Požadavkem byl svěží a mladistvý vzhled, který by byl zároveň vyzrálý a harmonický. A v tomto ohledu vyniká nový SEAT Ibiza na první pohled – svými dokonalými proporcemi, silným charakterem a agilním vzhledem. Charakteristické linie značky SEAT byly zachovány, ale v rámci dalšího vývoje DNA značky SEAT posunuty na novou úroveň. Stačí krátký pohled, aby pozorovatel vnímal záměry, s nimiž designéři navrhovali linie tohoto nového vozu, a viděl, že toto je historicky nejlepší design vozu značky SEAT v segmentu A0.
Nový SEAT Ibiza je při pohledu zpředu okamžitě rozpoznatelný podle trojúhelníkových předních světlometů LED a kultovního tvaru světel pro denní svícení. Na masce chladiče je hrdě umístěno logo, na které navazují dvě charakteristické linie na kapotě motoru s drobnou mezerou v chromovaném rámečku. Design ve tvaru písmene X vytváří dojem skvělé dynamiky a neuvěřitelné vizuální stability.
Převisy vpředu a vzadu jsou velmi krátké a kola vozu posunutá do rohů vozidla. To dodává vozu stabilitu, dynamiku a sportovní styl. Prodloužený rozvor a tvary bočních oken umocňují velikost nového modelu Ibiza, zatímco dvojité prolisy na bocích vozidla patří mezi typické prvky značky SEAT a propůjčují vozu expresivnější, trojrozměrnější vzhled. V krásných tvarech karoserie se prolínají ostré linie a hladké plochy. Dojem elegance završují nová kola s průměrem ráfku až 18 palců a výběrem dvou barevných odstínů.
Pro model Ibiza je typická také záď se zadními světlomety, které zasahují do bočních stěn, kde navazují na prolisy v zadní části vozu. Kromě atraktivních proporcí a jedinečného designu plní rovněž aerodynamickou funkci. Výrazné linie na víku zavazadlového prostoru a nárazníky umocňují šířku vozidla a dodávají mu téměř monolitický vzhled, zatímco zadní odrazová skla vozidlo vizuálně snižují.
Stylistické pojetí interiéru bylo převzato z modelů SEAT Leon a Ateca, ale v novém modelu Ibiza je doplněno o novou vizi designérského stylu. Elegantnějšího vzhledu s vyšší úrovní vnímané kvality bylo dosaženo větším napětím, techničtějším stylem, preciznějšími liniemi a lehčími proporcemi, zatímco nové materiály zachovávají mladistvý a dynamický charakter. Zvláštní důraz byl kladen na horizontální proporce v uspořádání různých funkčních oblastí, včetně zvýšené konzoly v interiéru. Výsledkem jsou optimalizované ergonomické vlastnosti a vyšší úroveň bezpečnosti. Cílem bylo dosáhnout dokonalých proporcí a intenzivnějšího vnímání prostornosti a komfortu.
Všechny ovládací prvky a přístroje jsou rozmístěny kolem řidiče v nejvyšší možné poloze, aby osoba za volantem nemusela odvracet zrak od dění před vozidlem. Tlačítko pro spuštění motoru je na stejném místě jako v nových modelech Leon a Ateca, tedy vlevo od řadicí páky, resp. páky voliče. Pro snadné používání je tlačítko umístěno v nejvyšší možné poloze. Každý detail nového modelu SEAT Ibiza je důkazem vrcholné kvality, asociované obvykle s modely z vyšších segmentů. Zákazníci mají bezpočet možností pro individualizaci výbavy vozidla, včetně možnosti nastavit si barvu vnitřního osvětlení LED. Výbavu lze rozšířit o celou řadu vyspělých systémů, mezi něž patří například 8“ dotykový displej nebo systém Full Link pro připojení chytrého telefonu. Do interiéru je přiváděn čistý vzduch díky filtru Air Care, který z něj odstraňuje všechny druhy alergenů.
Nový SEAT Ibiza je skutečně atraktivním vozem za nejvýhodnější cenu, který přesvědčí svým vzrušujícím designem, dynamickými jízdními vlastnostmi, pocitem neuvěřitelné stability, spolehlivostí, výrazně vyšší kvalitou interiéru, neuvěřitelnou bezpečností, uživatelsky přívětivou technikou a prostornějším interiérem.
 
Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků