10 / 3 779

Naše dědictví je i naší budoucností

1.8.2017 |  Štítky: Nissan | elektromobily


Dnes začneme sérii článků, ve kterých představíme, co Nissan dělá pro dosažení této vize.

 
První epizoda popisuje historii elektrické mobility a ukážeme vám v ní, že špičkou v oblasti Inteligentní mobility jsme už více než 70 let a že náš postoj vyjádřený heslem #ElectrifyTheWorld není zase až tak nový, jak by se mohlo zdát.
 
Elektřina je největší hybnou silou na světě. Za 200 let změnila podobu světa, ve kterém žijeme, a také výrazně zlepšila kvalitu našeho života.
 
Svůj první elektromobil vyrobil Nissan už před 70 lety. Bylo to v druhé polovině 40. let 20. století a tehdejší Japonsko se potýkalo s ekonomickým propadem a omezenou mobilitou v důsledku zavedení poválečného přídělového systému na benzín.
 
Existoval však jeden zdroj energie, ke kterému měla tato země neomezený přístup – elektřina vyráběná z vodní energie. V takto ohromném a ještě nedotčeném zdroji spatřil Nissan skvělou příležitost, jak v celé zemi znovu vzkřísit mobilitu. V roce 1947 tedy Nissan představil svůj vůbec první elektromobil Tama.  A od té doby ve výrobě nejmodernějších elektromobilů pokračujeme.
 
6. září bude mít světovou premiéru nový #Nissan #LEAF. Chcete-li mít nejnovější informace, sledujte hashtag #ElectrifyTheWorld

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků