10 / 3 917

Na ještě vyšší úrovni: modernizované Audi Q7

26.6.2019 |  Štítky: Audi | skladové vozy | SUV

Audi ​Q7 absolvovalo rozsáhlou modernizaci vzhledu i techniky.

Velké SUV přebírá nový design rodiny modelů Q a kromě mimořádného vnitřního prostoru nabízí kombinaci vysoké úrovně jízdní dynamiky a excelentního komfortu. Mezi výjimečné prvky v jeho výbavě patří například technika částečně hybridního pohonu, koncept digitálního ovládání a na přání dodávané světlomety HD Matrix LED včetně laserových světlometů. 

Vnější design s robustním vzhledem
Audi Q7 obdrželo pro SUV typické prvky aktuálního designérského stylu. Pregnantní chromovaná lišta vizuálně propojuje úzké zadní světlomety, které zaujmou grafickým designem v technickém pojetí. Designéři dosáhli čistého vzhledu rovnými plochami a uhlazenými tvary, které vyplňují celou šířku vozu především v oblasti registrační značky. Audi Q7 s paketem Exteriér S line, dodávaným na přání, je lakováno kompletně v barvě karoserie a má ještě výraznější vzhled díky liště na předním nárazníku a sportovně tvarovanému spodnímu ochrannému panelu na zádi.

Sportovně na silnicích, neohroženě v terénu: podvozek
Značka Audi výrazně posílila dynamický charakter modelu Q7. Na přání je pro velké SUV k dispozici elektromechanický systém aktivní stabilizace bočního náklonu. Při jízdě přímým směrem minimalizují nastavitelné příčné zkrutné stabilizátory pohyby karoserie na nerovném povrchu vozovky. Naproti tomu při sportovnější jízdě je pozornost zaměřena na optimální potlačování nežádoucích pohybů karoserie – boční náklon při průjezdu zatáčkou se tím výrazně sníží. Rovněž na přání se dodává řízení všech kol. Zadní kola jsou v nízkých rychlostech natáčena v opačném směru až o 5 stupňů, což zvyšuje agilitu. Na dálnici zvyšuje stabilitu mírné natáčení zadních kol ve stejném směru.

Audi Q7 se sériovým pohonem quattro je skvěle připraveno i na jízdu mimo zpevněné cesty. Prostřednictvím systému pro řízení jízdní dynamiky Audi drive select se sedmi jízdními režimy lze za tím účelem nastavit příslušný terénní režim. Všechny sedmimístné verze modelu Q7 mají vzduchové odpružení v sériové výbavě. 

Částečně hybridní pohon v sériové výbavě
Všechny motory pro Audi Q7 jsou doplněny osmistupňovou převodovkou tiptronic a trvalým pohonem všech kol. Zpočátku budou na výběr dva vznětové agregáty. Krátce po uvedení na trh v září bude následovat jedna zážehová jednotka a později také externě nabíjitelná hybridní verze. Na mimořádné hospodárnosti motorů má velký podíl sériově dodávaný systém částečně hybridního pohonu. Díky němu může spotřeba paliva v reálném provozu klesnout až o 0,7 litru na 100 kilometrů. RSG je součástí hlavní elektrické sítě s napětím 48 V. RSG získává při zpomalování zpět kinetickou energii a přeměňuje ji na elektrickou energii, která se ukládá do akumulátorů. Nejvyšší výkon rekuperace je 8 kW. Pokud řidič uvolní pedál plynu při jízdě rychlostí 55 až 160 km/h, Audi Q7 přejde do režimu rekuperace nebo pokračuje v jízdě setrvačností, a to buď na volnoběh, nebo s motorem deaktivovaným po dobu až 40 sekund. Jakmile řidič znovu přidá plyn, RSG motor znovu spustí, a to rychleji a komfortněji než běžný spouštěč. Funkce start-stop může být aktivní již při rychlosti jízdy 22 km/h.

Luxusní salonek: interiér
Audi Q7 překonává své přímé konkurenty délkou interiéru, výškou stropu nad sedáky i šířkou ve výši loktů vpředu a vzadu. Mimořádnou funkčnost a užitnou hodnotu dokládají také početné odkládací prostory, doplněné o novou schránku v přístrojové desce. V závislosti na poloze opěradel sedadel vzadu nabízí pětimístná verze zavazadlový prostor o objemu 865 až 2050 litrů, a to rovnou ložnou plochou. Sériově dodávané zadní výklopné víko se otvírá a zavírá elektricky, na přání i na povel daný specifickým pohybem nohy pod zadním nárazníkem. Audi nabízí na přání zadní sedadla plus. V tomto případě jsou všechna tři sedadla samostatně nastavitelná v podélném směru a disponují také možností měnit sklon opěradla. Zákazníci si mohou navíc objednat třetí řadu se dvěma elektricky sklopnými sedadly.

Uspořádání přístrojové desky je v dokonalé harmonii s novým, digitálním konceptem ovládání, který zahrnuje dva velké dotykové displeje. Při kliknutí na jejich ovládací plochu obdrží řidič haptické i akustické potvrzení. Ve vypnutém stavu se horní displej zasune do velké černé ozdobné plochy, takže je téměř neviditelný. Za tmy je interiér osvětlen paketem osvětlení kontur a dekoračního osvětlení, který se dodává na přání. Na přání si mohou zákazníci objednat komfortní prvky výbavy, mezi něž patří čtyřzónová automatická klimatizace, elektrické, nehlučné dovírání dveří, vyspělý audiosystém Bang & Olufsen se zvukem 3D nebo paket Air Quality s parfémováním a ionizátorem vzduchu. 

Vysoký stupeň síťového propojení: Audi connect a asistenční systémy
Nejvyšší úroveň síťového propojení zajišťuje systém MMI Navigation plus, který zahrnuje připojení k internetu LTE Advanced (s vlastní vloženou SIM kartou), hotspot WLAN, hlasové ovládání hovorovou řečí a rozsáhlé portfolio služeb Audi connect, sahající od dopravních informací online přes navigaci s Google Earth až po hybridní příjem rozhlasového vysílání. Zcela digitální panel sdružených přístrojů Audi virtual cockpit -  a na přání dodávaný průhledový displej – zobrazuje doporučenou rychlost jízdy, případně kolik času zbývá, než se na semaforu objeví zelená, pokud řidič již čeká na červeném semaforu. 

Také adaptivní asistent řízení vozidla, který kombinuje funkce adaptivního tempomatu a asistentů pro jízdu v dopravní koloně a v jízdním pruhu, usnadňuje řidiči řízení. Rovněž nový je asistent pro stav nouze. Pokud řidič nevykazuje žádnou aktivitu, zajistí asistent pro stav nouze bezpečné zastavení vozidla a aktivuje opatření pro ochranu a záchranu řidiče. Tato funkce je aktivní během režimu asistované jízdy i manuálního řízení.

Modernizované Audi Q7 dorazí na český trh v polovině září a ceny ještě nebyly stanoveny.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků