10 / 3 779

Modernizované crossovery Kia Niro HEV a Niro PHEV

1.3.2019 |  Štítky: KIA | elektrický pohon | elektromobily | hybridní pohon

Nejlépe prodávaný elektrifikovaný crossover automobilky KIA s ultra nízkými emisemi prodělal celou řadu vylepšení.​

Na mezinárodním ženevském autosalonu se 5. března 2019 ve světové premiéře představí modernizovaná hybridní a plug-in hybridní varianta modelu Niro.

Modernizovaný design exteriéru
Osvěžený design spojuje hybridní a plug-in hybridní provedení se vzhledem nového čistě elektrického e-Nira.

Niro si zachovává svůj markantní design a ikonickou masku chladiče ve stylu ‚tygřího nosu‘, ale nové nárazníky vpředu i vzadu mu propůjčují rozhodnější vzhled a sebejistější postoj.

Nové barevné pakety interiéru pro přizpůsobení kabiny
Samotná přístrojová deska a přístrojový panel zaujme novými elegantními obklady v leskle černém provedení a stříbrnými nebo matně chromovými akcenty. Kia rovněž volitelně nabízí nový širokoúhlý hlavní displej typu TFT o úhlopříčce 10,25". Ve standardu je vůz vybaven systémem palubního infotainmentu s dotykovým displejem 8,0", resp. přístrojovým štítem s TFT displejem o velikosti 4,2".

Pro modelovou řadu Niro jsou nyní k dispozici nové možnosti úpravy na míru v podobě dvou barevných paketů. V závislosti na výbavě vozidla a konkrétním trhu se pro Niro nabízí barevné pakety ‚červená-oranžová‘ nebo ‚fialová‘.

V interiéru se řidič dále může těšit na pádla pod volantem. Niro Hybrid i Niro Plug-in Hybrid je vybaveno hladce řadící šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

Kia nyní do nového Nira Hybrid a Plug-in Hybrid instalovala novou elektronickou parkovací brzdu, kterou doprovází větší zadní brzdy ve prospěch lepších brzdných schopností za všech podmínek.

Kia uvádí pokrokový systém telematiky UVO CONNECT
Niro se řadí k prvním modelům (současně s modelem e-Soul), Kia v Evropě které nabídnou pokrokový systém telematiky Kia UVO CONNECT, propojující řidiče s okolním světem a poskytující neocenitelné informace po celou dobu jízdy.

Majitel vozidla tak má nepřetržitý přístup k dopravním informacím, předpovědím počasí, bodům zájmu, cenám paliva a podrobnostem o možnostech parkování na ulicích i mimo ně – včetně cen, polohy a dostupnosti. Plug-in hybridní provedení modelu Niro rovněž poskytuje informace o dobíjecích stanicích, tedy jejich umístění, dostupnosti a kompatibilitě připojení.

Druhou klíčovou součástí systému UVO je mobilní aplikace UVO pro chytré telefony. Aplikace dodává uživatelům pocit bezpečí díky nejrůznějším funkcím zprostředkujícím diagnostiku vozidla i jízdní informace. Aplikace dále majitelům umožňuje na dálku aktivovat řadu vlastností a funkcí. V závislosti na konkrétním trhu mohou uživatelé na dálku ještě před nastoupením odeslat do vozidla trasu, ověřit si polohu vozidla nebo sledovat různé informativní zprávy či diagnostická hlášení.

Nabídka nových technologií aktivní bezpečnosti
K dříve dostupnému inteligentnímu tempomatu se v modernizovaných modelech Niro Hybrid a Plug-in Hybrid nabízí funkce Stop & Go.

Pro hybridní a plug-in hybridní Niro se dále poprvé nabízí systém sledování vozidla v jízdním pruhu, představující technologii autonomního řízení 2. úrovně, již uvedený v čistě elektrické verzi e-Niro.

Praktické, hospodárné, zábavné za volantem
Na rozdíl od řady jiných hybridních modelů nabízí Niro na přání paket závěsného zařízení s možností táhnout brzděný přívěs o hmotnosti až 1300 kg.

Niro pohání hospodárný benzínový motor 1,6 litru GDi v kombinaci s lithium-iont polymerovou baterií o kapacitě buďto 1,56 kWh, nebo 8,9 kWh (model Plug-in Hybrid). Niro Plug-in Hybrid ve městě vykazuje dojezd čistě na elektřinu až 65 kilometrů; v kombinovaném cyklu podle WLTP činí elektrický dojezd 49 km*.

Od zahájení prodeje v roce 2016 se pro Niro celosvětově rozhodlo přes 270 tisíc zákazníků, z toho přes 100 tisíc kusů vozidel se prodalo v Evropě. Crossover s označením Niro byl v roce 2018 pátým nejlépe prodávaným modelem Kia v Evropě a jeho prodeje vzrostly o 33 % na 45 255 vozidel – vč. 34 642 hybridů a 9 951 plug-in hybridů. Modelová řada Niro se na konci roku 2018 rozšířila o třetí alternativní variantu pohonu, uvedením čistě elektrického provedení e-Niro.

Evropské prodeje modernizovaných vozů Kia Niro Hybrid a Niro Plug-in Hybrid budou zahájeny ve druhém čtvrtletí 2019. Niro se jako jediný ze všech hybridních vozů v Evropě prodává s jedinečnou sedmiletou zárukou Kia (s omezením na 150 tis. km) již ve standardu.

*Uvedené údaje představují cílové hodnoty a mohou být upraveny v závislosti na probíhající homologaci před zahájením prodeje modernizovaných provedení Niro Hybrid a Niro Plug-in Hybrid.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků